WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Здрастуй, рідна школо! - Сценарій

Здрастуй, рідна школо! - Сценарій


Сценарій уроку
"Здрастуй, рідна школо!"
Мета: формувати понятійний апарат учнів, їх історичний, народний, географічний, культурний кругозір; розвивати комунікативну, громадянську, мовну компетентність; виховувати любов до школи, свідоме ставлення до навчання, повагу до інших народів світу, пропагувати ідеї миру і співдружності.
Обладнання: прапори країн; карта світу; стенд, присвячений організації ЮНЕСКО; стенди із символікою школи (гімн, герб, прапор), з історією виникнення, розвитку й досягнень школи; на партах література - книги, журнали країн світу, магнітофон, музичні записи; різні сувеніри, на яких написано "Хай буде людству мир у всьому світі"; розсипане лото з темою уроку. Клас поділений на групи, парти виставлені окремо для кожної групи.
Хід уроку
І. Організація класу
Звучить святкова музика, яка поступово приглушується ("Україно, Україно…" Тараса Петриненка).
Перший учень.
Минули вільні днини,
Настав науки час,
І знову дзвоник рідний
До школи кличе нас.
Другий учень.
Кидаймо всю забаву -
І з Богом в добру путь.
До школи поспішаймо,
Де нас науки ждуть!
Третій учень.
Хоч легко й безтурботно
Минають дні у грі.
Та треба нам учитись
Збирати скарб в умі.
Учитель. Добрий день, друзі! Ось і наступив день зустрічі зі школою. Сподіваюсь, усі ви залюбки поспішали зранку до шкільного порога.
Сьогодні в нас особливий день, який називається Днем Знань, і відзначати його ми будемо в Будинку Знань.
1. Учитель, лікар, науковець,
банкір, письменник і шахтар -
всі називають головною
одну професію: …!
(Школяр)
2. Завжди мовчить, а розуму навчить.
(Книжка)
3. Дзвенить шкільний дзвінок
Він нас кличе на …
(Урок)
4. Тоненьке, кругленьке, серце гладеньке.
Хто на його слід погляне, думку його взнає.
(Олівець)
5. Маленька, менша від мачини,
ні з ким не стану на борню.
А при читанні, коли треба,
й людини мову зупиню.
(Крапка)
Групове завдання
Діти, вам треба з лото, що знаходиться у вас на партах, скласти тему уроку. Група учнів, яка швидше справилася із завданням, прикріпляє тему уроку на дошці.
Учень.
Школа, - вчителька сказала, -
Це не просто класи, зали -
Треба знати це усім.
В школі всіх наук джерела
Дбало зібрані людьми.
За віки міста і села
Школа вивела з пітьми.
ІІ. Основна частина
Вступна бесіда
Учитель. Отже, девізом уроку є: "Без школи не станеш у житті ніколи тим, ким з дитинства мрієш бути ти!".
У тлумачному словничку школярика записано: "Школа - це навчальний заклад, який здійснює загальну освіту і виховання дітей", а в перекладі з латинської та грецької мов слово "школа" означає дозвілля, відпочинок від праці. Коли і де виникли перші школи? Перші школи виникли в країнах Древнього Сходу - у Єгипті, Ассірії, Вавилоні за багато тисячоліть до нашої ери. Навчалися в цих школах хлопчики і навчали їх воїнській справі. Перша школа підвищеного типу в Україні з'явилася в 988 році при дворі князя Володимира Великого. У школі навчалося 300 хлопчиків, які були ізольовані від сімейного виховання. Утримувалася школа на кошти князя. Учні вивчали граматику, риторику, діалектику, арифметику, музику, геометрію, астрономію. Випускники школи поповнювали вищі ешелони державної та церковної влади.
Ярослав Мудрий (1037 р.) продовжив починання князя Володимира. Він заснував школу вищого типу, заснував бібліотеку. Почали з'являтися перші книги, написані слов'янською мовою. "Велика ж бо користь людині від навчання книжного" - читаємо ми в "Повісті минулих літ".
Учитель. А як ви думаєте, з якою метою створювалися школи? (Відповіді учнів.)
З того часу минули віки. Школи розвивалися і вдосконалювалися. Багато вчених-педагогів працювало над поліпшенням навчання у школі. І сьогодні ми маємо чудову школу з просторими світлими класами, з високопрофесійними вчителями. Але сьогодні на уроці ми будемо говорити не тільки про нашу школу, а й про школи інших країн, адже Україна - європейська держава, яка інтегрується в загальноєвропейський освітній простір. Тому сьогодні в нас на уроці присутні гості - це школярі з країн світу. Надамо їм слово. (Усі учні, які представляють країни, одягнуті у шкільну форму, через плече стрічка з назвою країни, у руках прапор країни.)
Перший учень. Я завітав до вас з ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ. У моїй країні державна мова - англійська. У початкових класах вивчають: англійську мову, математику, природничі науки, історію, географію, інформаційні технології, мистецтво, музику, фізичну підготовку, релігію. Навчання в школі розпочинається у вересні і закінчується в червні. До школи йдуть з п'яти років і навчаються одинадцять років.
Другий учень. Моя Батьківщина - ФРАНЦІЯ. Державна мова - французька. У початковій школі вивчають: французьку мову, історію, географію, громадянське виховання, математику, природознавство, технологію, фізичну та спортивну підготовку, художнє виховання. У школу ми йдемо в шість років і в початковій школі навчаємося п'ять років. Навчання в школі розпочинається у вересні і закінчується в кінці червня. Навчаємося ми весь день з великою перервою (2-3 год.) у середині дня. Відпочиваємо ми в середу та неділю, а в суботу навчаємося в школі тільки зранку.
Третій учень. Я приїхав з НІМЕЧЧИНИ. Державна мова - німецька. У початковій школі вивчають: німецьку мову, читання, краєзнавство та навколишній світ, музику і рух, художнє виховання, прикладну творчість. Навчання в школі розпочинається в жовтні, закінчується - у вересні. Діти до школи йдуть у шість років і навчаються дванадцять років (до вісімнадцяти років). Термін навчання в початковій школі - чотири роки (у Берліні та Бранденбурзі - шість років), перший урок розпочинається о 7:30 або о 8:00. Літні канікули - шість тижнів.
Четвертий учень. Моя країна - АВСТРІЯ, державна мова - німецька. У початковій школі вивчають: німецьку мову, математику, іноземну мову (французька, хорватська, словенська, болгарська, чеська, словацька - з 3-го класу), інші дисципліни - за вибором. Навчання в школі розпочинається в жовтні, закінчується у вересні. Навчання проводить один учитель. Кількість дітей у класі - тридцять осіб. До школи йдуть у шість років, у початковій школі навчаються чотири роки.
П'ятий учень. А я зі Сполучених Штатів Америки. Державна мова - англійська. У початковій школі вивчають: математику, англійську мову (спілкування, читання, письмо), науку, соціальне виховання, музику, мистецтво, фізичне виховання, інформатику та комп'ютерну техніку, іноземну мову. До школи ми йдемо у вересні і вчимося до кінця червня. У початковій школі навчаємося три роки, а загалом - дванадцять років.
Шостий учень. Я завітав до вас із ЯПОНІЇ. Державна мова - японська. Мої ровесники вивчають: японську мову, англійську мову, каліграфію, природничі науки (основи біології, фізики, хімії, геології), життєвий досвід (сейкацука),малювання, музику, мистецтво, фізкультуру. Заняття розпочинаються у квітні, закінчуються в березні. У початковій школі діти навчаються шість років. Канікули: шість тижнів улітку, два тижні на Новий рік, два тижні навесні і вісімнадцять днів національних свят. Учаться з понеділка по п'ятницю, уроки починаються о 8:30 і закінчуються о 15:00. Стандартні 50-хвилинні уроки (при потребі) можуть подовжуватися до 90-100 хвилин (1 год. 40 хв).
Сьомий учень. У нас в ІЗРАЇЛІ державні мови дві - іврит та арабська. Ми вивчаємо: тору (Біблію), іврит, математику, геометрію, англійську мову, спорт, технологію, комунікацію, природознавство, валеологію. До школи діти йдуть у шість років і навчаються в початковій школі до шостого класу.

 
 

Цікаве

Загрузка...