WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Здоров’я — мудрих гонорар день здоров’я для вчителів - Урок

Здоров’я — мудрих гонорар день здоров’я для вчителів - Урок

селери, петрушки, дикоростучі рослини (зокрема кропива); продукти зі злаків, бразильські горіхи кеш'ю, морепродукти, часник (основне джерело селену для людини).
Щоби підтримати захисні сили організму, починайте ранок з кефіру або йогурту та щодня з'їдайте по яблуку. У цих плодах містяться в потрібному сполученні речовини, необхідні для роботи імунної системи: фітонциди, вітаміни С та групи В, а також марганець і мідь. Кефір і йогурт сприяють виробленню особливих білків - інтерферонів, що захищають слизові оболонки від вторгнення вірусів. Природні імунорегулятори: свіжі м'ясо та риба, молоко, фрукти, овочі, зеленина, горіхи, зелений чай.
Найбільш підходящим у меню для тих, хто хоче схуднути, можуть бути супи. Суп швидко створює відчуття наповненого шлунка, хоча за кількістю з'їденої їжі він не може зрівнятися з обідом. Крім того, супи необхідні, якщо у вас є проблеми зі шлунком (недостатня секреторна функція шлунка, знижена кислотність). Супи поліпшують перистальтику кишечнику. Курячий суп полегшує протікання застуди, тому що містить компоненти, що мають протизапальну дію. Приправи, які входять до складу супів (лаврове листя, перець, лук, петрушка, коріння тощо), підсилюють секрецію травних залоз.
Конкурс "Супові фантазії": із представлених продуктів приготувати монастирський холодник, хлібний холодник або буряковий холодник.
Вікторина
Яке блюдо на Русі вважалося королевою холодних супів?
Як приготувати пироги-калинники?
Гілочками якого дерева на Русі прикрашали столи?
Чи можна з ягід калини та горобини приготувати пюре? сік? сироп? морс? лосьйон?
Про який чагарник, препарати якого мають стимулюючий вплив на серце, Авіценна говорив: "В'яже сильніше, ніж горобина, придушує жовч сильніше, ніж усякі інші плоди"? (Глід.)
Яке дерево на Русі вважалося символом щастя, миру в родині, здатним відганяти хвороби? (Горобина.)
Який напій був улюбленим напоєм Олександра Меншикова, сподвижника Петра I? (Чай за рецептом: на три чашки міцного чаю додати одну чашку горілки та неповну чашку меду. Усе гарненько перемішати та довести до кипіння. Застосовувати при застудах, слабості, важкій фізичній роботі.)
Восьма зупинка "Ради Гігії" - знайомство з Гігією, її порадами, виконання рухів під музику, дарунки Гігії.
"Природа є головним фактором здоров'я".
Звучать мелодії природи (В. А. Моцарт, П. І. Чайковський, М. Регер, К. Дебюссі, Ж. Бізе, А. Вівальді, Г. Берліоз та ін.). Від дратівливості, неврозів японські лікарі пропонують музику П. І. Чайковського; від мігрені - "Весняну пісню Мендельсона, "Гуморески" Дворжака, "Американець у Парижі" Гершвіна; головний біль знімає прослуховування полонезу Огіньського; нормалізує сон сюїта "Пер Ґюнт" Ґріґа; кров'яний тиск і серцеву діяльність нормалізує "Весільний марш" Мендельсона.
Зустрічає Гігія, дочка бога лікування Асклепія (пізніше римляни назвали його Ескулапом). Гігія просвіщає людей, проповідує серед них Закони життя, переступати які не можна нікому. Гігія вірить, що, опанувавши Закони життя, люди зможуть передавати їх один одному та своїм дітям, що згодом все людство стане фізично й духовно здоровим, а саме життя на Землі - прекрасним. Мистецтво жити йде своїми коріннями в мистецтво бути здоровим, воно виникло задовго до появи на світло такої сфери людської діяльності, як медицина (більше 5 тис. років до н. ., коли вона називалася "аюрведою", що значить "айюс" - життя, "веди" - знання, тобто знання життя), і задовго до появи лікарської промисловості.
Породжена природою, людина повинна становити з нею єдине ціле. Якщо у фізичному плані ця єдність ще зберігається (у силу того, що людина не може жити без природи), то духовна єдність (тобто розуміння законів природи та свідоме наслідування їм) порушена дуже сильно. І щоб сучасним людям вижити, їм треба змінити своє ставлення до природи. Любов і шанування природи, ощадливість та обережність в обходження з нею - ось основа виживання сучасної людини в цілому. Тисячі мільйонів років рослинний і тваринний світ розвиваються у взаємодії. Усе живе, і людина в тому числі, будує своє тіло з речовин, створених рослинним світом. Багатовіковий безпосередній харчовий зв'язок між тваринами та рослинами і служить тісній злагодженості між хімічним складом рослин і нормальною роботою всіх органів тварин і людини. Багато природних хімічних сполук просто необхідні для здорової життєдіяльності людей.
Енергія, що йде з космосу, а це насамперед енергія сонця, несе потужну інформацію, що являє собою не що інше, як комплексну програму біоенергетичного впливу на життєдіяльність людини. Доведений позитивний інформаційний вплив "зелені" на людину: життя подовжується тому, що люди бачать "зелень" (на частку зорових впливів природи на людину доводиться 87 % всіх її відчуттів).
Поради Гігії: летучі фітоорганічні речовини - атмовітамини, що сприймаються людиною у вигляді запахів. Вдихання запашних речовин у правильному співвідношенні знімає розумові стреси, яким піддаються багато людей. Після стомлюючого робочого дня допомагає швидко зняти втому гаряча ванна з додаванням ароматерапевтичних препаратів, багато яких містять фітонциди. Нервову систему стимулюють лаванда, чабрець. Аромат фіалки зміцнює сердечні сили, вселяє оптимізм і пробуджує сили до самоодужання. Кишечник стимулюється корицею, гвоздикою, розмарином. Ефірні олії з кориці, сосни, лимона мають антивірусні властивості; лаванди, майорану, часнику - знижують артеріальний тиск; розмарину, шавлії - підвищують артеріальний тиск. Ароматичні подушечки в житлових і спальних кімнатах, у кабінетах, салонах автомобілів не тільки наповнюють повітря приємними ароматами, а й знімають напругу, настроюють на гарний відпочинок. Невелика ароматична подушечка в узголів'ї ліжка сприяє доброму міцному сну.
У кожному будинку повинен бути хоча б один кущ герані. Герань дезінфікує й дезодорує повітря, виконує роль своєрідного кімнатного доктора при захворюваннях нервової системи, особливо при її функціональних розладах, неврозах різної етіології, при безсонні.
Домашні лимони варто вирощувати не тільки заради плодів. Цілющу силу мають їхні ароматні листи, вони виділяють 85 різних цілющих речовин. У приміщенні, де є лимони, повітря майже стерильне, багато хвороботворних мікробів утрачають здатність розмножуватись. Лимон благотворно впливає на нервову систему, допомагає відновити ослаблене несприятливими зовнішніми факторами біополе людини.
Краще всіх підтримує й коригує біополе людини троянда. Кущик кімнатної троянди допоможе позбутися зайвої утоми та дратівливості. Особливо ефективний вплив троянди, коли в кімнаті ростуть васильок, естрагон і м'ята. Крім того, запах м'яти заспокоює збуджену нервову систему, допомагає зняти агресивність, допомагає сконцентруватися.
Дарунок Гігії кожному вчителеві - мішечок здоров'я із травами.
Підбиття підсумків Дня здоров'я: висловлення вражень, перевірка змін у власномунастрої.

 
 

Цікаве

Загрузка...