WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Здоров’я — мудрих гонорар день здоров’я для вчителів - Урок

Здоров’я — мудрих гонорар день здоров’я для вчителів - Урок

зупинка "Кращий корсет - м'язовий" - виконання комплексів вправ.
"Рух - складова нашого життя".
Струнка, підтягнута людина із плескатим животом виглядає привабливо. Обвислий живіт, сутула спина не тільки не естетичні, а й говорять про те, що їх "власник" погано піклується про своє здоров'я. Слабкі м'язи живота та спини створюють масу проблем, насамперед із хребтом. Крім того, слабкий живіт не може втримувати внутрішні органи. М'язи живота та спини називають корсетними. Щоби тіло було струнким і гармонійним, необхідно домагатися їхньої рівноваги. Одночасно треба тренувати й сідничні м'язи, що збільшують статичну міцність тіла. Необхідно зміцнювати черевну стінку, вона робить живіт плескатим і підтягнутим.
Діяльність кістякових м'язів (їх більше 600), сприяючи кровообігу, багато в чому полегшує роботу серцевого м'яза. Діючи подібно до нагнітально-всмоктувальних насосів, кістякові м'язи є своєрідними периферійними "серцями", що допомагають повертати венозну кров серцю. Адже в міру руху артеріальними судинами тиск крові значно знижується, і щоби кров по венах знову піднялася до серця, необхідна допомога периферійним "серцям" - кістяковим м'язам. Але вони можуть ефективно працювати лише при оптимальній руховій активності.
У людини регулярно задіяні всього 8-10 м'язів, зате завантажуємо ми їх на повну котушку. У цих органах з'являються суперзатребувані ділянки - тригерні точки (м'язові мозолі). Тригерні точки - джерело болісних, часто відбитих хвороб. Якщо у м'язах є така ділянка, її неможливо розтягти на фізіологічну довжину. А від цього вже страждає руховий стереотип.
Розучуються комплекси вправ для тренування "периферійних сердець", для талії, для м'язів шиї, ніг, тренінг бадьорості, правила догляду за ногами, лікувальна гімнастика "Без подвійного підборіддя", комплекс вправ на розслаблення. Знайомство із процедурами, що загартовують, та гігієнічними процедурами з догляду за тілом.
Шоста зупинка "Чарівний голос" - "Килим променистої посмішки", виконання дихальної гімнастики, дихально-голосових вправ.
"Радостi подiбнi лiкам".
Зв'язок голосу, будь-якого звуку, акустичної вібрації з нервовими центрами та здоров'ям було встановлено ще у стародавності. Різні звуки породжують різні вібрації, які по-різному впливають на наше самопочуття. У ту хвилину, коли ви видаєте заливисте "хі-хі-хі!" чи "ха-ха-ха!", із "зони сміху" (приблизно вона розташовується в більших півкулях мозку поруч із центром мови) у гіпофіз і гіпокамп надходять нервові імпульси. Ці сигнали змушують мозок виробляти речовини задоволення - ендорфіни й ендоопіати. Ці гормони мають знеболюючий ефект, є рецептом молодості - вони стабілізують ендокринні процеси й омолоджують організм. Сміх знижує рівень гормону кортизону, що виділяється при напрузі.
Коли людина сміється, у неї скорочуються лицьові м'язи. Установлено прямий зв'язок між цим процесом і кровопостачанням мозку, це стимулює розумові процеси. Уміння посміятися над ситуацією, повний почуття гумору погляд на світ поліпшують здатність до адаптації. Сміх - відмінні ліки проти стресу. Будь-яка напруга має потребу в розрядці, а сміх - розрядка, причому відмінна. Перед сміхом відступають багато явищ психосоматики: виразка, астма, коліт.
Якщо ви не вмієте або не можете посміятися від душі - просто посміхайтесь: позитивний ефект від посмішки точно такий же, як і від сміху (головне, щоби була хоча б мінімальна міміка).
Вправа "Посмішка Будди": треба відтягнути назад куточки рота й очей. Одночасно натягнути щоки (начебто вуха відтягуються трохи назад). Затриматись так на 1-2 хвилини. Допомагати собі пальцями рук: куточки рота - великими пальцями, вуха - вказівними пальцями, куточки очей - середніми пальцями.
За допомогою голосу знімається напруга. Покричіть від душі - відведіть душу в чистому полі, під голосну музику, під залп салюту, під бій курантів або побачивши подарунок. Ще краще голос звучить у співі. Із чотирьох функцій органів дихання: дихати, говорити, кричати та співати спів - найбільш складна гімнастика. Спів - видих, що коливає голосові зв'язки. Видих - результат вдиху. Для того щоби змінити видих, необхідно тренуванням змінити вдих. Тренуючи вдих, найбільш зручний для затримки, ми збільшуємо повітряний резерв організму, а виходить, і його життєздатність. Люди погано дихають, говорять, кричать і співають не тому, що хворіють, а хворіють тому, що не вміють правильно дихати, говорити, кричати та співати. Навчіться цьому - і хвороба відступить.
Виконання дихальної гімнастики за методикою Стрельнікової: при будь-якому русі, що стискає грудну клітину (нахил уперед, мах руками назустріч одна одній тощо), ви робите носом різкий і сильний вдих. Система таких вправ у максимальному ступені збагачує кров киснем, виводить вуглекислоту й убирає в організм енергію іонізованих частинок повітря.
Дихально-голосові вправи: енергійно вимовляти "п-б, п-б, п-б" (вимова цих звуків зміцнює м'язи губ); "т-д, т-д, т-д" (зміцнює м'язи мови), "к-г, к-г, к-г" з висунутим язиком (зміцнює м'язи порожнини глотки). Зробити вдих носом, на видиху протяжно тягти звук "м-м-м-м", одночасно постукуючи пальцями по крилах носа. Посміхнутися з відкритим ротом, вимовити звуки "з". Вимовити звукосполучення "ой-фу-фі", не тримаючи губи пальцями.
Тонування, тобто проголошення або наспівування довгих (переважно голосних) звуків - один із найпростіших способів заспокоїти мозок, стабілізувати ритм організму. Воно врівноважує хвилі порушення в головному мозку, робить подих більш рівномірним і глибоким, зменшує частоту серцевих скорочень і викликає "почуття благополуччя".
Сьома зупинка "Меню мислителя" - знайомство з їжею, корисною для розуму та серця, конкурс "Супові фантазії", вікторина.
"Прийшов час судити про культуру людини за столом не тiльки i не стiльки за тим, як вона їсть, а й тим, що й скiльки вона їсть".
Мозок - не автономна система, він не тільки управляє роботою інших систем організму, а й перебуває від них у залежності. Вони постачають йому харчування, звільняють від шлаків, захищають від шкідливих впливів. Якщо ми хочемо повністю використовувати свої інтелектуальні здатності, варто добре годувати мозок. Щоби він працював на повних оборотах, дозволяючи нам швидше вчитися та плідніше працювати, треба дотримуватись помірності в їжі.
Для збереження ясності мислення організму потрібний білок. Щоби ніщо не ускладнювало процеси, що відбуваються в мозку, необхідні мінерали та вітаміни. Потреба в них тим вище, чим більш важка робота мозку має відбуватись. Найкраще отримувати їх з їжею: організм засвоює їх майже повністю. Нормальна концентрація заліза важлива для пам'яті, інтелекту. Їжа, багата залізом у засвоюваній формі, - м'ясо, хліб із борошна грубого помелу з висівками, вівсяними пластівцями, червона буряк і бобові.
Пропонується "пожива для розуму та серця": спраутс - пророщені зерна пшениці, жита, вівса, бобових, проросткигарбуза; зеленини та насіння кропу,

 
 

Цікаве

Загрузка...