WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Жеймс Олдрідж «Останній дюйм» - Сценарій

Жеймс Олдрідж «Останній дюйм» - Сценарій


Сценарій на тему:
Жеймс Олдрідж "Останній дюйм"
Мета: підібрати відповідний матеріал для розкриття теми. Залучити всіх учнів класу до вирішення проблеми взаємин батьків і дітей, зацікавити цією проблемою, викликати бажання висловити власну точку зору, аргументувати її. Розвивати логічне мисленнФя учнів, творчу уяву. Виховувати мужність, волю, розвивати вміння самостійно приймати рішення.
Обладнання: портрет Джеймса Олдріджа, ілюстрації до твору художника Д. Присяжнюка, ілюстрації до твору учнів класу, виставка творів Д. Олдріджа.
ХІД УРОКУ
Слово вчителя. Джеймс Олдрідж ... У моє життя письменник увійшов ще в юності. Спочатку завдяки художньому фільму за оповіданням "Останній дюйм".
Я хвилювалась разом з героями фільму, разом з ними святкувала перемогу, а в душі народжувалися незбагненні, світлі, чисті почуття.
А потім було знайомство з іншими новелами, повістями, романами письменника. Нові відкриття, нові захоплення. І ось тепер вже декілька уроків разом з вами ми намагаємося зрозуміти життя та головні проблеми творчості англійського письменника Джеймса Олдріджа.
Ми не будемо повторювати біографію письменника повністю. Згадаємо лише найяскравіші факти його життя.
Що цікавого запам'яталося вам з дитинства письменника?
Коли розпочалась літературна діяльність Джеймса Олдріджа?
Про які захоплення письменника ви знаєте?
Постійним захопленням письменника було мистецтво, зокрема література. Джеймс Олдрідж прекрасно знав усю європейську літературу, а також американську й австралійську. Дуже цікавим є той факт, що письменник побував в Україні, у Києві, зустрічався з читачами, давав інтерв'ю.
11 березня 1964 р. київська "Робітнича газета" надрукувала статтю "І в мені частка України". У ній Джеймс Олдрідж писав: "Україна нагадує мені країну мого дитинства Австралію. На мою думку, будь-який український хлопчик може впізнати себе в героях моїх дитячих оповідань".
Звернемося до змісту оповідання "Останній дюйм", яке було написане в 1957 році.
Учень. Англійська родина живе в Єгипті. Батько, у минулому льотчик високого класу, утративши роботу, заробляє на життя небезпечною справою - підводною зйомкою. Мати ненавиділа місце свого проживання, сумувала за рідною Англією. Зрештою покинула сім'ю й виїхала в Англію. У такій родині живе та росте хлопчик Деві.
Учитель. Яким було ставлення батьків до Деві?
(Байдужим. Хлопчик ріс самотнім, розумів, що батьки ним не цікавляться.)
Учитель. Оскільки хлопчик залишився один, без матері, батько вимушений був взяти його з собою під час польоту до моря для зйомок акул під водою.
Як ставився батько до хлопчика під час польоту?
(Роздратовано, різко, неуважно.)
Учні підтверджують свої відповіді текстом.
Уявне створення кадрів фільму
Учитель. Уявіть собі, що ми створюємо з вами фільм за оповіданням Джеймса Олдріджа "Останній дюйм". Ми працюємо з кадром "Бен і Деві під час польоту на безлюдний острів". Великим планом подаємо обличчя Бена, звернене до сина.
Як ви вважаєте, що воно виражатиме? Які почуття?
(Зневагу, роздратування, ніякого співчуття до сина.)
А що виражатиме заплакане обличчя хлопчика?
(Розгубленість, страх, розпач, біль.)
Чи потурбувався батько про сина заздалегідь, чи підготував усе необхідне для нього?
(Ні, звичайно.)
Учні підтверджують свої відповіді текстом.
Учитель. Отже, на цьому етапі стосунків батька та сина ми бачимо глуху стіну відчуження між ними, абсолютне нерозуміння. Таким чином Джеймс Олдрідж піднімає й загострює увагу читача на проблемі взаємин батьків і дітей. Як вирішує цю проблему письменник, ми будемо досліджувати з вами на сьогоднішньому уроці, що називається "Останній дюйм, який розділяє всіх і все, нелегко подолати."
Як ви вважаєте, чи має місце ця проблема сьогодні?
(Учні висловлюють свої думки стосовно цієї проблеми.)
Учитель. З метою визначення в цьому питанні я провела анкету серед старшокласників школи, а також у вашому класі.
Брали участь 30 учнів 6-8-х класів.
Результати анкетування
На запитання "Чи можете ви поділитися своїми проблемами з батьками?" відповіли: завжди - 4; інколи - 10; дуже рідко - 12; ніколи - 4.
На запитання "Чи розуміють вас батьки?" відповіли: завжди - 4; інколи - 10; дуже рідко - 10; ніколи - 6.
На запитання "Чи можете ви назвати свого батька другом, порадником?" відповіли: завжди - 8; інколи - 8; дуже рідко - 7; ніколи - 7.
Учитель. Таким чином, ми бачимо, що проблема взаємин батьків і дітей дійсно має місце в наших родинах. Це є проблема, що хвилює як батьків, так і дітей.
Протягом уроку ми будемо працювати з ілюстраціями художника Дмитра Присяжнюка до оповідання "Останній дюйм". Зверніть увагу на цю ілюстрацію.
(Учитель демонструє ілюстрацію Д. Присяжнюка "Хлопчик на березі моря".)
Робота з ілюстрацією
Який епізод твору зображено?
(Розгублений, сумний хлопчик на березі моря чекає батька.)
Який стан душі відтворив художник на цій ілюстрації?
(Самотність.)
Учень. Безмежні морські простори, тривожні крики чайок лише посилюють відчуття самотності хлопчика, що лишився один на березі моря, хлопчика, який не відчуває любові й турботи своїх батьків.
На запитання "Чи буваєте ви самотніми в житті?" відповіли: завжди - 6; інколи - 10; дуже рідко - 13; ніколи

 
 

Цікаве

Загрузка...