WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Гроші, їх види та функції - Сценарій

Гроші, їх види та функції - Сценарій

наше ток-шоу завітавпрацівник банкнотно-монетного двора України. Він володіє важливою інформацією про унеможливлення створення за межами спеціальних закладів справжньої гривні.
Виступ працівника банкнотно-монетного двора
Працівник банкнотно-монетного двора. Перш за все банкноти зроблені зі спеціального паперу, в якому знаходяться захисні волокна. На банкноті є кодована стрічка, яка разом із захисними волокнами світиться в ультрафіолетових променях жовтим, зеленим і синім кольорами. На світлі дуже добре видно водяні знаки. Для слабозорих і сліпих на всіх банкнотах, крім банкноти номіналом в одну гривню, є рельєфні зображення різних геометричних фігур. Це дає можливість на дотик визначати номінал банкноти.
Під час розповіді гості ток-шоу знаходять на банкнотах української гривні вищевказані елементи.
Я підготував для вас сюрприз - предмет, схожий на велику цукерку. Роздивіться цей предмет уважніше і здогадайтеся, що це таке. (Дає ведучій.) Не знаєте? Ніхто з вас не задумувався, куди діваються зношені купюри, адже їх накопичується достатньо? Тому їх спочатку подрібнюють у щільну масу, яку ви зараз бачили, потім відправляють на целюлозно-паперові фабрики.
Ведуча. Дякуємо за інформацію, адже ми зрозуміли, що українська гривня - це повноцінні гроші, захищені, як долар, євро та гроші інших держав. І саме це дає можливість справно виконувати функції засобу обігу та міри вартості.
Який офіційний державний орган крім міністерства економіки і фінансів опікується гривнею, а з нею і грошовою системою України?
Представник Національного банку України. Національний банк України…
Посилення в 1995 році та першій половині 1993 року стабілізаційних процесів в економіці, зокрема значне зниження темпів інфляції, суттєве призупинення спаду виробництва, стабілізація курсу українського карбованця до іноземних валют, зростання доходів населення, створила належні умови для запровадження гривні, яка, згідно з Конституцією України, є грошовою одиницею нашої держави.
25 серпня 1996 року в засобах масової інформації було оголошено Указ Президента України Леоніда Кучми "Про грошову реформу в Україні".
Відповідно до Указу Президента України грошова реформа в нашій державі проводилася від 2 до 16 вересня 1996 року. У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян. Карбованцеві вклади населення було перераховано у гривні за курсом 100000 карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із їх вільним використанням у гривнях.
Протягом 15-ти днів - від 2 до 16 вересня 1996 року - у готівковому обігу одночасно вільно використовувались як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх. Після 16 вересня 1996 року приймання карбованців у всі види платежів було припинено і єдиним законним засобом платежу на території України з цього моменту стала гривня.
З початку реформи всі видачі готівки (банкнот і монет) із кас банків (у тому числі для виплати заробітної плати, пенсій та інших доходів), безготівкові розрахунки здійснювались тільки в новій національній валюті.
Грошова реформа в Україні стала надзвичайною подією для нашої держави, у результаті якої було створено один з невід'ємних атрибутів державності - національні гроші. Зарубіжні аналітики вітали здійснення грошової реформи в нашій державі, розглядаючи введення української валюти - гривні - як свідчення початку стабілізації української економіки.
Ведуча. Ми почули від вас, що видами грошей, які мають законну платіжну силу, тобто виконують функції засобу обігу та міри вартості, є готівкові гроші. Готівкові гроші - банкноти та монети (монети з ХХ століття мають призначення розмінювати готівкові гроші). Але тільки 10 % грошей у світі, у тому числі і в Україні, в обігу у вигляді готівки. Решта 90 % - засоби, що замінюють гроші. Скажіть, що ж належить до безготівкових грошей?
Представник Національного банку України. До них відносяться чеки, векселі, кредитні картки, банківські рахунки.
Учасник ток-шоу. У нашій родині є кредитна картка. Ось вона (демонструє). Це пластмасова платівка з ідентифікатором власника. Картку, на відміну від грошей, не можна підробити, та й гроші надійніше зберігаються. При розрахунках у магазинах картку вставляють у спеціальний апарат і банк робить безготівковий перерахунок на торгову установу. При потребі картка дає можливість отримати через банкомат готівкові гроші - банкноти.
Ведуча. Коли представник НБУ сказав про банківські рахунки та загадково посміхнувся, я зрозуміла, що ми розкрили дві функції, що виконують гроші, а експерт сказав, що їх три. Розкрийте таємницю третьої функції грошей.
Представник Національного банку України. Український народ влучно відобразив третю функцію грошей - функцію нагромадження:
· гроші май - а про чорний день дбай.
· аби гроші - мішок буде.
Ваш "мішок" із грошима - банківський рахунок. Він уявний, адже гроші - набута річ, гроші на полі не ростуть - кажуть у народі, їх іноді треба заробити довгою й напруженою працею.
Гра "Як витратити гроші?"
Ведуча. У конвертах, що лежать у вас на столі, на листку вказана грошова сума у гривнях на вашому банківському рахунку. Це вид безготівкових грошей, ними можна скористатися на власний розсуд. У вашому розпорядженні одна хвилина.
Гроші, гроші завжди у всякий вік нам потрібні...
Якщо захочу - піднімуться палаци і чарівні мої сади.
"Скупий лицар" А. С. Пушкін
Гості ток-шоу уявляють себе бізнесменами, ученими, учителями, звичайними учнями та розповідають, на що вони б хотіли витратити гроші зі свого банківського рахунку.
Висновок
Ведуча. Частина з вас перетворила безготівкові гроші на готівку - придбала одяг, взуття, деякі грішми допомогли батькам, родичам, зробили ремонт. Таким чином гроші виконали всі три функції:
· засіб обігу - коли ви купували;
· міра вартості - коли ви співставляли ціну товару чи послуги зі своїми можливостями;
· засіб нагромадження - коли залишали всі чи частину грошей на рахунку.
Це зробили майже всі та правильно. Тому що при негайній потребі у грошах продати квартиру, будинок, мобільний телефон тощо швидко неможливо, а заощадження у грошах можна використати негайно.
Ось такі вони, гроші... Але де нема людей - нема й грошей, тому людське суспільство наділило гроші деякими моральними рисами характеру людини. Народ сказав, як зав'язав:
· гроші - добрий слуга, та лихий пан;
· грошей багато, а щастя мало;
· аби ми були - гроші будуть.
І все ж таки без грошей - як без очей. І світ економіки ми бачимо й розуміємо, користуючись мовою та механізмом грошей - банкнот і монет, кредитних карток, чеків і банківських рахунків. Виконуючи свої функції, гроші дають нам той досвід, який разом з багатьма життєвими факторами зробить нас упевненими, активними та багатими.

 
 

Цікаве

Загрузка...