WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інтерактивний розвиток фантазії учнів - Сценарій

Інтерактивний розвиток фантазії учнів - Сценарій

майстернях митців - живописців, гончарів, різьбярів, вишивальниць і т. д., в ательє, редакції тощо. Пропонуються різноманітні види уроків - шоу, вернісаж, конференція, аукціон, обрядових дійств. Проводити рольові ігри - сесія мистецтвознавців, зустріч інопланетних митців. Теми виховних завдань спрямовані на розвиток не тільки нових образів та ідей, а включають у себе загальнолюдські цінності. До них відносяться створення проектів (колективні форми роботи) з оформлення інтер'єра не лише у своїй школі, а й в інших навчальних закладах, виготовлення подарунків, сувенірів як благодійної допомоги ветеранам, громадянам похилого віку, дітям-інвалідам, сиротам тощо. Виїзд і проведення уроків образотворчого мистецтва, підготовлені учнями за своїм розробленим планом, і пропозиції тем уроків (роль учителя, митця та інше). Проведення конференцій зі своїх надбань умистецтві. Розглянемо тему "Створення проекту. Оформлення ви-ставки дитячих малюнків" (робота у групах). Це завдання несе в собі дух змагання. Дітям дуже подобається перемагати, коли їм довіряють, дають можливість самостійно вирішити якесь питання, поставлену перед ними задачу. Самостійне вирішення завдання школярем спрацьовує на активне творення, видумування чогось нового, тобто він робить відкриття. Це дає йому впевненість у своїх можливостях. Учитель допомагає учням у визначенні критеріїв, які дадуть змогу вибрати кращий проект, заохочувальні номінації для інших проектів; демонструє послідовність виконання проекту, ескізи готових проектів, зразки шрифтів і шрифтових композицій; роздає проспекти із планом проектування. Завдання передбачає декілька етапів у досягненні мети. Назва проекту. Тема виставкових робіт. Визначення форми та кольору шрифту. Оформлення малюнків. Розробка схеми розташування у приміщенні. Виготовлення ескізу каталогу виставки, запрошення. Форма проведення виставки (аукціон, благодійна, ярмарок тощо). Підібрати музичне оформлення. Основне завдання уроку - навички написання шрифту, його розташування на аркуші паперу, підбір кольору та форми. Тобто таке звичайне завдання, подане в інтерактивній формі, учні виконають із творчим підходом, мобілізують усю свою фантазію та уяву.
Творчий розвиток особистості на уроках образотворчого мистецтва - це засвоєння нею необхідних художніх навичок і прийомів, розвиток фантазії та уяви, тобто усвідомлення сутності явищ і предметів реальної дійсності з точки зору їх відповідності або невідповідності особистості моральним та естетичним вимогам, що вироблені людською культурою. Інтерактивні форми сприяють такому розвитку школярів і тим самим забезпечують самостійний пошук різноманітних зв'язків, художніх співставлень, аналогій, паралелей між видами мистецтв і дійсністю, наслідком яких має стати формування в особистості здатності цілісно бачити та сприймати світ, що зумовлює високий потенціал творчості, виховуватиме потребу в художньо-творчій самореалізації, сприятиме духовному самовдосконаленню.
Тема "Скільки років писанці?"
(На вибір: розпис мальованки; виготовлення шкрябанки або дряпанки.)
Урок - інтегрований (обрядові дійства).
Поняття: розпис, мальованка, шкрябанка або дряпанка.
Основна мета заняття: створення мальованої композиції на об'ємі; поглиблення розуміння змісту та художньої виразності символів і знаків у процесі створення мальованок і дряпанок; сприйняття творів декоративно-прикладного мистецтва як невід'ємної частини традиційної національної культури; виховання національної гідності та любові до національних надбань через народне мистецтво; розвиток емоційного задоволення від естетично виконаної роботи та причетності до народних традицій.
Художньо-творча діяльність
Створення довільної композиції за мотивами народних мальованок і дряпанок.
Формування відчуття композиції у процесі ознайомлення з розписом яєць.
Підбір кольорових відтінків для виразності композиційного розпису на яйці.
Набуття вмінь розпису на об'ємній поверхні.
Використання пісень, віршів, уривків з художньої літератури, легенд.
Ознайомитися з українським традиційним мистецтвом розпису яєць.
Уміти розписувати мальованку та виготовляти дряпанку.
Знати види розпису яєць: крашанку, писанку, мальованку, шкрябанку або дряпанку, крапанку.
Вступ (на вибір)
Уривок з поеми "Княжна"
Село! і серце одпочине.
Село на нашій Україні -
Неначе писанка, село
Зеленим гаєм поросло.
Т. Шевченко
Я - писанка-красуня,
Вся в рисках і квітках.
Красу митців несу я,
Їх славлячи в віках.
Мене кладуть у свято
На пишному столі,
Щоби моїм убранством
Втішалися малі.
І. Міщенко
Крутилася писаночка наша,
Як крутилася уся земля.
Схилимося низько
з "Отченашем" -
І сходить сонечко здаля.
Красу свою земля являє:
І квітку, й писанку, і луг...
"Христос воскрес!" -
Я привітаюсь,
Щоб інший радість
Теж відчув.
Ангеліна Балан
ХІД УРОКУ
Писанці вже понад тисячу років. Звичай розписувати писанки походить ще з дохристиянських часів. Україна здавна славилася самобутнім народним мистецтвом - писанкарством. Удосконалюючись протягом багатьох століть, вона стала на-дбанням національної культури, тому відома в усьому світі. Разом з нашими земляками, які шукали кращої долі за межами рідної землі, українська писанка потрапила до інших країн. Колекції їх є в Лондонському королівському музеї, Краківському та Празькому музеях. Багато американців, канадців, австралійців, німців теж уважають писанку своєю. А пам'ятник писанці встановлено в канадському місті Едмонтоні (фотографія пам'ятника писанці в підручнику "Усі країни світу").
Після довгої холодної зими люди завжди чекали на повернення сонця, яке споконвіку давало світло, а тепло сприяло пробудженню природи, розвитку рослинного та тваринного світу. Так найважливішим символом на писанці було й залишається зображення Сонця. Українці споконвіку вірили в магічну силу писанки та були переконані, що вона приносить щастя, добро, достаток, захищає людей від зла. Писанки, мальованки та інші види розписів яєць присвячувались не тільки різноманітним святам, а й порам

 
 

Цікаве

Загрузка...