WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Козацькі забави - Урок

Козацькі забави - Урок

потрапилися в число тих, хто водить, і кухар, який зумів заплямувати найбільшу кількість кошенят. Вправи, котрі діти виконують, йдучи по колу, треба щоразу змінювати.
Вправи, які діти виконують під час руху по колу:
1. Ходіння на носках, руки за голову, лікті в боки.
2. Ходіння в полуприсіді, руки на пояс, лікті назад.
3. Стрибки приставними кроками лівим (правим) боком. Руки на пояс, лікті назад. Лопатки зблизити, голову прямо.
"Ловишка"
Вибирається той, хто водить - "ловишка". Діти підбігають до нього і, ляскаючи в долоні, говорять: "Раз, два, три, раз, два, три! Ну, скоріше нас лови!". "Ловишка" доганяє гравців і намагається заплямувати їх. Рятуючись від того, хто водить, гравець повинен зупинитися і прийняти заздалегідь обумовлене положення правильної постави. Такого гравця плямувати не можна, і "ловишка" повинен переключитися на інших. Через якийсь час вибирається інший гравець, який водить, і гра продовжується. Наприкінці гри називаються діти, яких жодного разу не заплямував "ловишка", і той, хто водить, який заплямував найбільшу кількість гравців.
Положення, які дітиприймають під час переслідування "ловишкою":
1. "Вартовий": основна стійка, лопатки зблизити.
2. "Літак": стійка ноги нарізно, нахил уперед прогнувшись, руки в боки.
3. "Зірочка": стійка ноги нарізно, руки за голову, лікті в боки.
4. "Балерина": спираючись на правую ногу, зігнуту ліву стопою на коліно правої, руки в боки.
"Ворони і горобці"
Хлопці стають у колону по одному (у кроці один від одного) посередині площадки і розраховуються на перший-другий. Одна команда - перший номер, інша - другий. По обидва боки від гравців на відстані 1,5-2 метри кладуть будь-які предмети, наприклад, праворуч - кубики ("ворони"), ліворуч - тенісні м'ячі ("горобці"). Предметів удвічі менше, ніж учасників гри.
Гравці разом з ведучим виконують різні вправи на поставу, раптом ведучий вимовляє одне зі слів: "горобці" або "ворони". При слові "горобці" усі біжать до м'ячів, а при слові "ворони" - до кубиків, і кожний намагається схопити один предмет. За кожен предмет команда одержує один бал. Гра продовжується і повторюється кілька разів. Виграє команда, що набрала більше балів.
При підбитті підсумків варто враховувати якість виконання вправ на поставу. При виконанні вправ дихати глибоко, зближати лопатки.
Вправи, спрямовані на формування постави:
1. "Фігуристка": 1 - ліву ногу назад на носок, руки за голову, лікті в боки; 2-3 - тримати; 4 - вихідне положення; 5-6 - те ж правою ногою 4-6 разів, темп середній.
2. "Силачі": 1 - руки нагору, дивитися на кисті рук; 2 - руки до пліч; 3 - руки вгору; 4 - вихідне положення, 4 рази, темп повільний.
3. "Неваляшка": вихідне положення - стійка ноги нарізно, 1 - полуприсід, руки до пліч долонями вперед; 2-3 - тримати, 4 - вихідне положення, 4-6 разів, темп середній.
"Швидко крокуй"
Гравці стають у шеренгу перед лінією старту. У 4-5-и метрах спиною до них стоїть той, хто водить. Він говорить: "Швидко крокуй, озирнись - завмирай. Раз, два, три... стій!" - і швидко повертається. Поки ведучий дивиться, гравці швидко просуваються в напрямку до нього. При слові "Стій!" вони завмирають на місцях, прийнявши заздалегідь обумовлене положення правильної постави. Гравця, який не встиг вчасно зупинитися і прийняти правильне положення, той, хто водить, посилає назад за лінію старту. Потім він знову повертається спиною і повторює речитатив. Усі знову починають рухатись уперед, кожний від свого місця. Так продовжується доти, поки хто-небудь не підійде до ведучого впритул і не торкнеться його рукою. При цьому сигналі всі біжать назад, а той, хто водить, намагається осалити кого-небудь до того, як той перетнув лінію старту. Осалений стає тим, хто водить. Якщо наздогнати нікого не вдалося, гра продовжується з тим, хто водив раніше. Наприкінці гри відзначаються діти, які робили більше польотів.
Вправи, спрямовані на формування постави:
1. Вихідне положення - основна стійка, 1 - присід, руки за голову, лікті в боки; 2-3 - тримати; 4 - вихідне положення, 4 рази, темп середній.
2. Вихідне положення - основна стійка, 1 - нахил вперед прогнувшись, руки за голову, лікті в боки; 2-3 - тримати, 4 - вихідне положення, 6 разів, темп середній.
3. Ходіння по колу на носках, руки на пояс.
4. Ходіння по колу на зовнішній частині стіп. Лопатки зблизити, голову прямо.
5. Вихідне положення - основна стійка, руки до пліч. Ходіння по колу з круговими рухами руками назад.
"Піскар"
Вибирається той, хто водить, - піскар. Інші діти - "метелики, коники, комашки". На відстані 2-3-х метрів позначаються дві рівнобіжні лінії - це ріка. У ній живе піскар. Гравці стоять на одному березі. Керівник говорить: "Біля ріки росла горобина, а в ріці вона рябила. Там велика глибина, у ній гуляє рибина. Це риб-риб'ячий цар, називається піскар". З останнім словом діти перебігають на інший берег, а піскар, не виходячи за межі "ріки", плямує їх. Гравці, яких він заплямував, зупиняються і приймають заздалегідь обумовлене положення правильної постави. За сигналом керівника діти біжать через "ріку" назад. На ходу вони можуть виручати заплямованих, торкаючись їх рукою. Гра повторюється кілька разів, щоразу з новим тим, хто водить. Речитатив вимовляється при кожному повторенні гри.
Положення, які діти приймають, якщо їх заплямує той, хто водить:
1. "Бабка": стоячи на носках, руки на пояс, лікті назад.
2. "Силачі": руки до пліч, пальці зжаті в кулаки, лопатки з'єднані.
3. "Ластівка": стоячи на правій нозі, пряму ліву назад, руки в боки. Ногу не піднімати.
"Зайчики"
Команди стають у колони по одному перед лінією старту. Перед напрямними лежать мішечки з піском розміром 10х20 см. У 4-х метрах від лінії старту встановлені поворотні прапорці. Той, хто проводить гру, говорить: "Приг-скок, приг-скок, скачуть зайці, білий бік. По лісочку, по сніжечку до заповідного кусточка". З останнім словом напрямні в колонах беруть мішечок, кладуть його на голову, приймають положення руки на пояс, лікті назад, спина пряма, і стрибками на двох ногах рухаються в напрямку до прапорців. Обігнувши "свій" прапорець, вони знімають мішечки, бігом повертаються назад до команди. Передають мішечок наступному гравцеві, а самі встають у кінець колони. Якщо мішечок упав, його треба підняти, покласти на голову і продовжувати стрибки. Гра триває доти, поки напрямні знову опиняться перед своїми колонами. Вони піднімають руки вгору. Перемагає команда, яка першою закінчила естафету.

 
 

Цікаве

Загрузка...