WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Козацькі забави - Урок

Козацькі забави - Урок

цілеспрямовано розвивати окремі м'язові й суглобні групи м'язів або вдосконалювати фізичні якості. При виконанні вправ необхідно правильно регулювати фізичне навантаження, що залежить від кількості вправ, характеру і способу їхнього виконання, кількості повторень, а також вихідних положень.
в) Заключна частина уроку.
Задачі
1. Створити сприятливі умови відновлення організму.
2. Підготувати учнів до наступної діяльності.
3. Підбиття підсумків заняття і визначення задач майбутнього уроку.
Основні засоби: вправи на розслаблення; дихальні вправи. Необхідно передбачити включення ряду вправ, виконуваних із закритими очима, що допомагають зняти м'язову напругу і сприяють повному розслабленню. Комплексвключає від трьох до семи вправ. Після виконання вправ необхідно організовано закінчити урок.
Підсумки уроку
Учитель. От і закінчився наш урок "Мужність". Час пролетів непомітно. Я сподіваюся, що урок вам сподобався. Ви сьогодні продемонстрували свою хоробрість, коли стрибали з парашута, силу, витривалість, армійську кмітливість, спритність. А саме головне, що на уроці ви навчилися підтримувати товариша, коли йому важко, підставляти своє плече "допомоги" і на "ігровій галявині". Ви ще раз показали, які ви дружні і веселі. Ще раз нагадую, що ви повинні займатися фізичною культурою щодня. Ваше здоров'я - це саме життя. А без фізичних вправ здоров'я не буде.
Примітка: на уроці використовувала потоковий, груповий, конкурентний методи.
ВПЛИВ РУХЛИВИХ ІГОР НА ФОРМУВАННЯ ПОСТАВИ
Рухливі ігри для дітей семилітнього віку спрямовані на формування правильної постави. Їх можна використовувати на уроках фізичної культури, рухливих змінах, "годинах здоров'я", у групах продовженого дня. Тривалість кожної гри - не більше п'яти-семи хвилин.
"Бджілки"
У грі беруть участь десять дітей. По колу на відстані одного метра від іншого розташовують дев'ять обручів. Гравці йдуть по зовнішньому колу і виконують задані вчителем рухи, у той час як учитель проговорює речитатив: "Тільки сонечко прокинеться - бджілка кружляє, бджілка в'ється. Над квітками за рікою, над травою луговою. Збирає свіжий мед і скоріше додому несе". З останнім словом усі гравці намагаються зайняти будь-який обруч і приймають заздалегідь обумовлену позу з правильною поставою. Одна бджілка залишається без будиночка. Вона обходить коло і, підійшовши до гравця, який прийняв положення неправильно, говорить: "Ти зайшов не у свій домок, це мій теремок". Після цих слів перша бджілка вибігає зі свого будиночка і біжить по колу, а друга доганяє її. Якщо, оббіжавши коло, перша бджілка не була осалена, то вона знову займає свій будиночок, у протилежному випадку поступається місцем іншій бджілці, і гра повторюється. Виграють найспритніші гравці, що приймали правильне положення.
Щоб гра не набридла, варто періодично змінювати завдання. Наприклад, у перший раз діти йдуть на носках, руки на пояс, лікті назад, зближаючи лопатки; у другий раз з-під руки до пліч виконують кругові рухи назад; утретє з-під руки на пояс, лікті назад, виконують крок галопу і т. д. Знаходячись в обручі, діти приймають положення ноги разом, руки до пліч долонями вперед і утримують його, поки той, хто залишився без будиночка, обходить коло, у той час як гравець без будиночка намагається наздогнати гравця, що не зумів прийняти правильне положення. Інші дружно ляскають у долонітаі виконують підскіки на місці.
"Колобок"
Гравці поділяються на команди та будуються в колони по одному на відстані 1,5 метра від іншої. У руках у перших гравців м'яч. Учитель читає: "Наш веселий колобок покотився на лужок. Хто швидше його поверне, приз команді принесе". З останнім словом перші гравці в командах піднімають м'яч над головою, нахиляються назад і передають його наступному гравцеві, і так до останнього гравця в колоні. Той біжить з м'ячем уперед, становиться перед своєю колоною і знову передає м'яч учневі, який стоїть за ним. Гра продовжується доти, поки перші в колонах знову не опиняться першими.
Вони піднімають м'ячі нагору. Команда, що виконала завдання першою, виграє. Щоб діти не зіштовхувалися, вони повинні бігти в один бік.
Під час передачі м'яча назад ноги в колінах на згинати, спина пряма. Гру можна проводити з положення сидячи, ноги навхрест.
"Совушка"
Вибирається той, хто водить - совушка. На площадці позначається коло діаметром 1,5 метра - це гніздо совушки. У коло ставиться стілець, на який сідає совушка, приймаючи положення руки на пояс, лікті назад, спина пряма. Гравці беруться за руки, утворюють навколо совушки велике коло. Потім йдуть боком приставними кроками і говорять: "Ах ти, совушка-сова. Ти велика голова. Ти на дереві сидиш. Ніч літаєш, удень ти спиш". Дається команда: "День настає, усе оживає!". Діти, зображуючи мишок, встають на носки та бігають у різних напрямках, наближаючись до гнізда совушки.
Потім учитель говорить: "Ніч настає, усе засинає!". Мишки завмирають на місці, прийнявши заздалегідь обумовлене положення правильної постави. Совушка вилітає на полювання, зірко оглядає гравців і відправляє на ослін тих, хто прийняв неправильне положення. Через три-шість секунд дається команда "День!", і гра продовжується.
Як тільки совушка впіймає трьох гравців, гра зупиняється. Вибирається нова совушка, а вибулі гравці повертаються в коло. Наприкінці гри називаються діти, які жодного разу не трапилися совушці, і совушка, що впіймала найбільшу кількість мишок.
Положення, прийняті мишками в той час, коли совушка вилітає на полювання:
1. "Силачі": руки до пліч, пальці в кулак, лопатки зблизити.
2. "Пістолет": полуприсід на правій нозі, ліву вперед, руки на поясі, лікті назад.
3. "Флюгер": полуприсід, руки в боки, долонями вперед. Спина пряма, коліна розсунути, дивитися прямо.
4. "Лелека": стоячи на правій нозі, зігнуту в коліні ліву вперед, руки вгору долонями назовні.
"Кухар і кошенята"
Вибирається той, хто водить - кухар. Інші гравці - кошенята. Позначається коло діаметром два метри - це будинок кухаря. У коло кладуть п'ять-шість кубиків. Кухар встає в "будинок", і гра починається. Діти йдуть по колу навколо будинку кухаря: виконують різні вправи на поставу і вимовляють слова: "Плачуть кицьки в коридорі, в кошенят велике горе. Хитрий кухар бідним кицькам не дає стягнуть сосиски". З останнім словом кошенята встрибують у коло, намагаючись узяти кубик і швидко стрибком повернутися назад. Кухар у цей час плямує гравців. Заплямовані гравці повертають кубики в коло, і гра продовжується. Наприкінці гри називаються гравці, які жодного разу не

 
 

Цікаве

Загрузка...