WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Науково-технологічні і методичні аспекти організації документообігу навчального процесу в інформаційних системах галузі освіти - Реферат

Науково-технологічні і методичні аспекти організації документообігу навчального процесу в інформаційних системах галузі освіти - Реферат

заповнює в електронному вигляді по приїзді. Анкетні дані автоматично заносяться в АБД, анкета друкується, а слухач, після перевірки надрукованих даних, ставить свій підпис на паперовому примірнику анкети, підтверджуючи коректність введених даних. Навчальний відділ на базі анкетних даних, які введені в АБД, автоматично формує наказ про зарахування слухачів, що значно полегшує процес підготовки цього документу.
Вводити інформацію до бази можуть лише авторизовані користувачі - слухачі ЦІППО або контент-адміністратор бази. Після введення паролю відкривається головна сторінка АБД (рис. 1).
Рис. 1. Головна сторінка АБД "Слухачі ЦІППО"
Для формування в АБД таблиці для груп слухачів на основі навчального плану Інституту, необхідно на головній сторінці ввійти до категорії слухачів відповідного розділу, наприклад, "Керівні і педагогічні кадри освіти" (рис. 2).
Рис. 2. Сторінка "Керівні і педагогічні кадри освіти"
Якщо необхідна категорія слухачів відсутня у класифікаторі розділу, її додають у чарунках "Назва категорії" і "Назва категорії (родовий)" і натискають кнопку "додати". Після цього категорія з'являється у переліку категорій. Натискаючи на назву категорії в таблиці, наприклад, "Спеціалісти з інформаційних і телекомунікаційних технологій", ми попадаємо на сторінку, де формується графік занять групи (рис. 3). Вводиться номер групи для наказу, дата початку і кінця занять і натискається кнопка "додати".
Рис. 3. Сторінка формування графіку занять групи
Після натиснення на чарунку "редагувати" можна ввести додаткову інформацію занять групи: назву кафедри, прізвище координатора групи, час проведення занять і прізвище викладача.
Таким чином в АБД вводяться дані щодо всіх навчальних груп згідно навчального плану. Ця процедура виконується на початку навчального року після затвердження навчального плану. В нижньому лівому кутку головної сторінки АБД (рис.1) з'являється календар, дати на якому відмічають початок занять. Натискаючи на відповідну дату, наприклад, 12 лютого, переходимо на сторінку з списком груп, які починають заняття 12 лютого (рис.4).
Рис. 4. Список груп, які починають заняття 12 лютого
Для введення нового слухача конкретної групи, наприклад, "проректори з навчальної роботи обласних закладів післядипломної педагогічної освіти", необхідно у рядку з назвою цієї групи, натиснути чарунку "слухачі" для відкриття нового вікна (рис.5).
Рис. 5. Вікно введення нового слухача
В цьому вікні заповнюються прізвище, ім'я, по-батькові, регіон і місце роботи і натискається кнопка "додати". Дані потрапляють до бази даних і використовуються для формування наказу про зарахування слухачів.
АБД дозволяє:
- переглядати статистичні дані (кількість груп, кількість слухачів, кількість зареєстрованих електронних адрес);
- переглядати списки категорій слухачів за основними розділами;
- переглядати групи будь-якого тижня занять (через календар);
- переглядати групи зазначених категорій (через таблицю груп);
- переглядати списки слухачів всіх груп;
- переглядати статистичні дані по поточній категорії;
- редагувати дані слухачів (натискаючи на прізвище слухача);
- здійснювати пошук анкетних даних слухача за його прізвищем.
Адміністратор може редагувати розділи, категорії, дані про групи, слухачів тощо. Можна додавати і видаляти групи, коригувати списки слухачів, вносити зміни в усі класифікатори.
Висновки
Запропоновані підходи керованого проектування дозволили створити АБД "Слухачі ЦІППО", яка здійснює автоматизацію елементів документообігу навчальної роботи та сприяє впровадженню дистанційної освіти у практику роботи фахівців Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти. Для запровадження дистанційної форми освіти необхідна, як мінімум, наявність електронних адрес у слухачів та механізму їхнього використання кураторами навчальних груп. Під час проведення практичних занять із слухачами фахівці кафедри інформаційних і комунікаційних технологій допомагають їм реєструвати поштові скриньки в мережі Інтернет і заносити адреси скриньок в АБД. А за допомогою створеного роботу розсилки здійснюється (поки що в тестовому режимі) поштова розсилка робочих матеріалів слухачам.
В процесі дослідної експлуатації системи її параметри аналізуються, теоретично узагальнюються та інтерпретуються. Подальший розвиток дослідження в теоретичному плані - це видання окремого навчального посібника "Кероване проектування документообігу в інформаційних системах галузі освіти", а в практичному - вдосконалення програмного забезпечення системи у напрямку більш комфортної роботи з нею користувачів та розширення її можливостей шляхом аналітичної обробки інформаційного наповнення.
Найактуальнішою проблемою розвитку АБД на сьогоднішній час є інформаційне наповнення системи (станом на 14.02.2007 в АБД зареєстровано: груп - 184, слухачів - 3236, електронних адрес слухачів - 1827) та розширення її класифікаторів. Особливо це стосується класифікатора організацій, який містить більше 1300 організацій 18 типів.
Планується розробити сторінку статистичних даних слухачів (по регіонах, категоріях тощо) та створити програмні засоби для її аналітичної обробки згідно запитів навчального відділу ЦІППО і друку відповідних звітів щодо статистики навчальної діяльності (у вигляді таблиць, гістограм тощо).
Представлені в статті результати дозволяють говорити про можливість використання системи в інших педагогічних навчальних закладах, обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти.
Список використаних джерел
1. Автоматизована база даних "Слухачі ЦІППО"- http://www.students.edu-ua.net
2. Задорожна Н.Т. Аналіз стану та тенденції розвитку інформаційних технологій підтримки діяльності органів державного управління // Проблеми програмування. - 2001. - №3-4. - С.125-138.
3. Задорожна Н.Т., Каплун О.О., Кузнецова Т.В. Підхід до проектування систем моніторингу як складової інформаційних технологій підтримки діяльності органів державного управління // Проблеми програмування. - 2002. - №1-2. - С.368-377.
4. Задорожна Н.Т., Валь К.В. Принципи керування проектуванням інформаційних систем управлінської діяльності // Проблеми програмування. - 2003. - №2. - С. 65-75.
5. Задорожна Н.Т. Підхід до проектування інформаційних систем в органах державного управління // Штучний інтелект. - 2002. - №3.- С. 410-419.
6. Задорожна Н.Т., Кузнецова Т.В., Сотникова Т.Р. Автоматизована база даних "Слухачі ЦІППО" як головний чинник комп'ютеризації діловодства навчального процесу Центрального інституту післядипломноїпедагогічної освіти / Н.Т. Задорожна, Т.В. Кузнецова, Т.Р. Сотникова // ІНТЕРНЕТ-ОСВІТА-НАУКА-2006, П'ята міжнародна конференція ІОН-2006, 10-14 жовтня, 2006. Збірник матеріалів конференції. Том 1. - Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2006. - С. 44-46.
7. Закон України "Про електронні документи та електронний документообіг" // Відомості Верховної Ради. - 2003. - №36. - ст. 275.
8. Закон України "Про електронний цифровий підпис" // Відомості Верховної Ради. - 2003. - №36. - ст. 276.
9. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. №680 "Про затвердження порядку засвідчення наявності електронного документа (електронних даних) на певний момент часу". - http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi, 2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...