WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Навчально-методичний комплекс підготовки викладача дистаційного навчання - Реферат

Навчально-методичний комплекс підготовки викладача дистаційного навчання - Реферат

як основний засіб спілкування. У протилежному випадку ефективніше використовувати внутрішньокурсову пошту і форум. Це питання обговорюється в ознайомчому чаті.
Заняття 2. Планування та рейтингова оцінка діяльності студентів. Розгляд цілей та задач дистанційного курсу, планування діяльності студента та розробка системи оцінки діяльності студента.
У практичному завданні треба спланувати щотижневу, рівномірну діяльність слухача та оцінити її обсяг у годинах. У плані треба обов'язково дати анотацію курсу та цілі вивчення курсу.
Рейтингова оцінка дозволяє детально розглянути і проранжувати усі деталі контрольованих знань і умінь. У практичному завданні треба спланувати рейтингову оцінку діяльності слухача та створити список розсилки.
Заняття 3. Підготовка інструкцій та інформаційних матеріалів до курсу. Розробка запрошень до дистанційного навчання, опис технології навчання, інструкції до роботи у віртуальному навчальному середовищі, рекомендації до використання електронної пошти, спискурозсилки, форуму, внутрішньокурсової пошти.
У практичному завданні треба спланувати діяльність тьютора при проведенні дистанційного навчального процесу, розробити передмову курсу. Передмова курсу несе усі потрібні відомості для того, щоб людина могла зацікавитися запропонованими можливостями і визначитися щодо свого бажання навчатися у цьому курсі. Усі положення повинні викладатися у дружній формі і бути спрямовані на формування довіри.
Заняття 4. Організація та проведення дискусій. Розгляд типів дискусій, розробка сценарію та підготовка до дискусії, аналіз проведення дискусії.
Розробка інформаційних матеріалів до дискусії, проведення дискусії та її аналізу. Кожний слухач повинен бути модератором та експертом власної дискусії, а також учасником дискусій інших слухачів курсу "Практикум тьютора". Бажано, щоб дискусія була тематичною, тобто пов'язаною з тематикою власного дистанційного курсу.
Заняття 5. Організація роботи малих груп. Особливості організації малих груп та проведення навчального процесу в них.
Слухачі готують есе з аналізом своєї діяльності у малих групах (у парах) протягом роботи з дистанційним курсом.
Заняття 6. Проведення тематичного чату. Підведення підсумків. Розробка сценарію проведення тематичного чату, підготовка інформаційних матеріалів, підведення підсумків проведення чату.
У курсі використовується рейтингова система оцінювання діяльності слухача. Тьютор курсу може відслідковувати відвідування курсу окремими слухачами та отримувати узагальнюючу інформацію. На засвоєння курсу слухач витрачає від 5 до 40 годин. Тривалість роботи в Інтернет за один сеанс сягає від 10 до 50 хвилин.
Практичне застосування
Курс з розробки дистанційного курсу вивчали викладачі Криворізького технічного університету у очно-дистанційному режимі. Після установчої сесії (6 годин), викладачі протягом чотирьох тижнів працювали дистанційно. Підсумки роботи проводилися очно. Навчалося 22 викладача, які 628 раз відвідали курс, що складає 24 відвідування на викладача. Успішні викладачі працювали в Інтернет від 10 до 28 годин. Було написано 72 листи у внутрішньокурсову пошту, у форумі написано 74 листи (знайомство, враження від курсу, обговорення проблем доставки та моделі навчання), у список розсилки відправлено 51 лист (обговорення питань мотивації у дистанційному навчанні).
Повністю виконали програму модуля 16 викладачів. На жаль, викладачі не завжди можуть описати діяльність фахівця, до якої готує їх курс, визначити характер діяльності, потрібні компетенції. Тобто їх курси мають чисто академічний характер.
Другим складним питанням для викладача є визначення мети заняття, теми для студента. За звичкою, викладачі використовують дієслова: ознайомитись, засвоїти, вивчити, оволодіти, досягти й т. ін. або вказують свою мету проведення зняття. Це можна пояснити тим, що у традиційних програмах дисциплін та робочих програмах мета, на жаль, формулюється дуже формально.
Курс "Практикум тьютора" пройшов апробацію у вересні 2003 року. Його вивчали 20 викладачів регіональних інститутів (Львів, Одеса, Дніпропетровськ, Харків) Національної академії державного управління при Президентові України. Після проходження курсу було проведено пілотне навчання за програмою підвищення кваліфікації державних службовців. Повністю виконали програму та отримали сертифікат тьютора 11 викладачів.
З 2003 року дистанційний курс вивчало 65 викладачів з різних міст України (Севастополь, Харків, Львів, Вінниця, Чернівці, Київ, Бердянськ, Одеса, Дніпропетровськ, Черкаси, Івано-Франківськ, Миколаїв) та Естонії (Sillamae).
За підтримки програми IATP фонду IREX у 2005 році дистанційний курс "Практикум тьютора" було перенесено у віртуальне навчальне середовище MOODLE та проведено дистанційне навчання викладачів України.
Висновки
Навчально-методичний комплекс дистанційного навчання Проблемної лабораторії дистанційного навчання НТУ "ХПІ" складається з шести модулів, які допомагають викладачу створити свій дистанційний курс та організувати дистанційний навчальний процес на високому рівні. Він пройшов апробацію у очному та дистанційному режимі і може бути використаний для підвищення кваліфікації викладачів навчальних закладів України.
Список використаних джерел
1. Nanette Johnson Curiskis. Online Course Planning. MERLOT Journal of Online Learning and Teaching / Vol. 2 / No. 1 / March 2006
2. Gordon Hensley. Creating a Hybrid College Course: Instructional Design Notes and Recommendations for Beginners. MERLOT Journal of Online Learning and Teaching, Vol. 1, No. 2 December 2005
3. Уваров А.Ю. Педагогический дизайн. Выпуск 2. Уточнение целей обучения. Вопросы Интернет образования № 11, 2003. - http://center.fio.ru/vio/vio_11/cd_site/Articles/title.htm
4. Блум Б., http://www.ittheory.com/bloom1.htm
5. Bridging Learning Theory in the Classroom: Behaviorism, Cognitivism and Constructivism, http://web.cocc.edu/cbuell/theories/index.htm
6. Theory and Practice of Online Learning Editors: Terry Anderson & Fathi Elloumi, Athabasca University, 2004
7. Merril M. David. First Principles of Instruction. http://www.id2.usu.edu
8. Advanced Design Approach for Personalised Training - Interactive Tools D2.2 Design Preparation Training Designers' Needs TR-2000-528. Prepared for the European Commission, DGXIII under Contract No. IST-1999-11740 as a deliverable from WP 2, activity 2.2 Date of issue: 28 September 2000
9. Simpson Ormond. Access, Retention and Course Choice in Online, Open and Distance Learning. European Journal of Open and Distance Learning, 2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...