WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Навчально-методичний комплекс підготовки викладача дистаційного навчання - Реферат

Навчально-методичний комплекс підготовки викладача дистаційного навчання - Реферат

зв'язків, комп'ютерних телекомунікацій, національного і кабельного телебачення, мультимедіа, навчальних систем.
Сучасні інформаційні технології швидко змінюються. Це стосується як можливостей технологій, так і їх вартості. Звичайно, у дистанційному навчанні слід використовувати найкращі зразки технологій.
Дистанційний курс - це комплекс навчально-методичних матеріалів та освітніх послуг, створених у віртуальному навчальному середовищі для організації дистанційного навчання на основі інформаційних і комунікаційних технологій для реалізації моделі дистанційного навчання.
Основними елементами дистанційного курсу є такі: система навчально-методичних матеріалів та системаосвітніх послуг, які поділяються за формою і за змістом.
Система навчально-методичних матеріалів включає такі форми:
" структуровані електронні інтерактивні навчальні матеріали, що розміщені у віртуальному навчальному середовищі, для організації навчання через Інтернет;
" друковані матеріали (навчальний посібник, опорний конспект або робочий зошит, методичні рекомендації для слухачів, методичні рекомендації для викладачів), необхідність розроблення яких визначається його специфікою;
" додаткові навчальні засоби та носії навчальної інформації (компакт-диски, відеокасети, аудіокасети), що містять довідки і енциклопедичні посилання, призначенням яких є поглиблення пізнавальних можливостей дистанційного курсу і необхідність розроблення яких визначається специфікою дистанційного курсу.
Дистанційний курс повинен мати структуру, що сприяє створенню умов до навчання у діяльності та співробітництві. Що це за структура? Вона має враховувати життєвий цикл людини. Найбільш доцільно використовувати тижневий цикл, у якому кожною особою передбачено час для роботи, відпочинку, господарчих справ, хобі та самовдосконалення. Тому дистанційний курс має бути побудований за цим принципом.
Обов'язковими елементами у структурі дистанційного курсу є такі:
" "Передмова" - інформаційна сторінка курсу (презентація курсу), що відкрита для всіх бажаючих;
" "Автори курсу" - сторінка, яка відкрита для всіх бажаючих та характеризує викладачів як особистостей;
" "Тьютор" - відкрита сторінка для всіх бажаючих;
" "Новини курсу" - відкрита сторінка для всіх бажаючих;
" "Програма курсу" - сторінка містить основні складові курсу і відкривається лише для слухачів курсу, допущених до навчання;
" "Головна сторінка тижневого заняття" (типова для всіх розділів) - відкривається лише для студентів, допущених до навчання.
Інформаційна сторінка курсу, або передмова, передує курсу, має ознайомчий характер, включає назву курсу, мету і загальні відомості, обсяг та тривалість вивчення курсу, результати навчання, вимоги до слухачів та короткий опис організації навчання за курсом. Вона виконує педагогічні та соціальні функції: мотивує студента, привертає увагу, збуджує інтерес, зв'язує зміст навчання зі структурою знань, активізує до соціального та комунікативного навчання, встановлює віртуальні соціальні зв'язки між тьютором та студентами та інші [9].
У програмі курсу наводиться перелік тижневих занять, що включає анотацію теоретичного матеріалу та практичних завдань, методичні вказівки до практичних завдань, лабораторних робіт та перелік основних елементів дистанційного курсу (навчальний посібник, опорний конспект, методичні посібники, компакт-диск, відео чи аудіо-касети тощо).
Структура "Головної сторінки тижневого заняття" має типову форму для всіх розділів та включає назву розділу, мету, ключові слова (основні поняття та терміни), структурно-логічну схему розділу та схему її зв'язку з іншими розділами, план роботи на тиждень для вивчення розділу, глосарій та бібліотеку (рекомендовані джерела, ресурси, сайти).
У третьому модулі "Інформаційні матеріали дистанційного курсу" викладачі створюють інформаційні матеріали до свого дистанційного курсу, структурують та оформлюють текст у вигляді веб-сторінок. Виконують дизайн тексту.
Створення дистанційного курсу завершує вивчення четвертого модуля "Контроль у дистанційному навчанні", де визначаються методи контролю у навчанні, створюються тестові завдання, плануються дискусії та чати, розробляється рейтингова система оцінки діяльності студента, проводиться самооцінка розробленого курсу
Мета модулю "Практикум тьютора" - підготовка викладача та дистанційного курсу до навчального процесу. Навчання за цим модулем проводиться з 2003 року.
Дистанційний курс "Практикум тьютора" розроблений на базі досвіду проведення дистанційних курсів "Практичний курс дистанційного навчання", "Основи педагогіки", "Основи Інтернет", "Технології веб-дизайну", які були розроблені співробітниками ПЛДН.
Дистанційний курс орієнтований на викладачів, які вміють користуватися електронною поштою, робити пошук інформації в Інтернет, створювати найпростіші веб-сторінки та мають дистанційний курс (не обов'язково особистий).
Успішне проходження курсу - це не тільки виконання запланованої діяльності у курсі, а і проведення пілотного навчання з підтримкою тьютора курсу "Практикум тьютора".
Дистанційний курс вивчається протягом 6 тижнів, слухач на виконання вправ, роботу з інформаційними матеріалами та спілкування витрачає у середньому 6-8 годин.
У цьому дистанційному курсі можна виділити такі складові: вибір засобів комунікації, підготовка дистанційного курсу до навчального процесу, контроль діяльності студентів, організація співробітництва у групі (дискусії, чати, робота малих груп). До кожної складової дається відповідна теорія, але головним є підготовка свого дистанційного курсу до навчального процесу з детальним обговоренням у дискусіях, чатах, опрацюванням у малих групах. Уже на етапі підготовки викладач демонструє свої уміння проводити дискусії та чати.
Заняття 1. Комунікація за допомогою електронної пошти. Отримання практичних навичок роботи з електронною поштою, списком розсилки, форумом та внутрішньокурсовою поштою.
Одне з головних завдань у дистанційному навчанні - організувати спілкування у групі. Для цих цілей використовуються електронна пошта, список розсилки, внутрішньокурсові пошта та форум. У перший же день занять необхідно впевнитись, що всі вони працюють, а робота з ними не викликає проблем у слухачів.
Список розсилки є найбільш оперативним засобом спілкування учасників навчання. Наше завдання - познайомитися, знайти майбутніх партнерів по спільній діяльності. Від того, як пройде цей етап, істотно залежить весь наступний навчальний процес.
Якщо в більшості слухачів є робоча поштова скринька, то список розсилки буде використовуватися регулярно і

 
 

Цікаве

Загрузка...