WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Глобальні освітні мережі: міжнародний досвід - Реферат

Глобальні освітні мережі: міжнародний досвід - Реферат

через форуми, мережу Інтернет, проведення міжнародних аудіо та відео конференцій та семінарів. Практичним виходом роботи мережі є створення глобального співтовариства, яке обговорює, розробляє та сприяє втіленню наукових розробок не тільки у сферах енергетики, астрономії, фізики, ядерної фізики, геології, які є пріоритетними темами мережі, а також створює спільну, віртуальну класну кімнату для студентів, які, використовуючи новітні інформаційно-комунікаційні технології (відео сесії, аудіо та відео конференції, форуми і чати) мають можливість співпрацювати і навчатися в он-лайн режимі. Налагоджений з цією метою Культурно-освітянський канал надає можливість брати участь у різних міжнародних освітніх програмах, спільних лекціях та обговореннях.
Великий досвід у створенні освітніх мереж та порталів має Іспанія. Найбільшою освітньою іспаномовною мережею є мережа EducaRed [2], яка не тількиоб'єднує у співпраці освітян, адміністраторів, науковців, політиків з освіти, учнів та вчителів, але й спрямована на спілкування та співпрацю з усіма іспаномовними верствами населення нашої планети.
Через мережу акумулюється, систематизується та розповсюджується досвід з впровадження інновацій, що втілюються на всіх рівнях загальної середньої школи, який обговорюється науковцями, вчителями та учнями на телеконференціях. Мережа об'єднує більш ніж 11.000 іспаномовних інформаційних освітніх центрів з різних країн світу, щорічно проводить міжнародні конференції, на яких зустрічаються представники таких центрів.
Одним з найбільш великих проектів мережі став проект DECARTES спроектований та запроваджений Національним Центром з освітньої інформації і комунікації, який входить до Іспанського Міністерства освіти, культури і спорту (Centro nacional de informaci?n y comunicaci?n educativa або CNICE, формально PNTIC). Головна мета проекту - створити середовище співпраці в рамках предмета Математики як на обов'язковому, так і на вищому рівні освіти. Створюється таке середовище завдяки використання Інтернет і комп'ютерних технологій, маючи на меті впровадження інновацій у викладання та вивчення математики; можливість розвивати та впроваджувати новітні методології у класі, завдяки чому створюється творча взаємодія вчитель - учень, обумовлюється мотивація навчання та індивідуальний підхід, що, в свою чергу, сприяє навчально-виховному процесу вивчення математики.
На мережі представлений ще один проект ''Новий курс Інформаційних і Комунікаційних Технологій" (Nuevas Tecnologіas de la Informaciоn y Comunicaciоn), який є частиною спільної співпраці Міністерства освіти, культури та спорту Іспанії та Латиноамериканською програмою.
Одна з найбільш відомих освітніх глобальних мереж у країнах Латинської Америки та країнах Карибського басейну є Навчаюча мережа з глобального розвитку (Red Global de Apredizaje para el Dessarrollo, Global Development Learning Network (GDLN) [4], яка поєднує країни світу з метою розповсюдження знання з різних предметів, практично надаючи дистанційне навчання. Така робота мережі проводиться через відео-конференції та семінари, створення інформаційних центрів, які акумулюють інформацію та надають її потім до відповідних відділів мережі. На цей час до неї входять 53 центри подібного типу, які пропагують та розповсюджують різноманітні програми, знайомлять з подіями, що відбуваються та плануються, проводячи 2-х або 3-х годинні міжнародні теле-, відео-, інтернет дебати, залучаючи як найменш 6 країн світу. Сертифікати, які отримують студенти після закінчення навчальних курсів та програм, що пропонуються мережею, визнані міжнародними університетами та Світовим банком. Мережа спрямована в першу чергу на потреби та вимоги країн Латинської Америки та Карибського басейну, тому їм віддається перевага.
На теренах як України, так і Росії можна зазначити практично одну діючу глобальну освітню мережу "Айорн" ("IEARN") [1], яка через проведення проектів, які стосуються різних предметів (англійська мова, географія, історія тощо), надає можливість учням розширити свої знання, розвинути креативне мислення, обмінятися досвідом з учнями інших країн світу, поглибити свої знання та вміння з таких напрямів як інформаційні технології, веб-дизайн, інженерне проектування, програмування тощо.
Аналізуючи вищесказане можна зазначити, що:
" використання інформаційних комунікаційних технологій, до яких належать глобальні освітні мережі, стає характерною ознакою систем освіти зарубіжних країн;
" розширюються можливості та діапазон використання глобальних інформаційних мереж у загальноосвітніх школах: від просто інтерактивного спілкування, обміну досвідом та електронної пошти до створення своїх сайтів, порталів та мереж, отримання он-лайн навчання з різних предметів тощо;
" такі глобальні освітні мережі як Happy Child, GLORIAD, GlobalSchoolNet, IEARN, Educared та інші відіграють все більш важливу роль у формуванні навчально-виховного процесу загальної середньої школи зарубіжних країн.
Cписок використаних джерел
1. Глобальна освітня мережа "Айорн" - http://www.iearn.org.ua/index.html
2. Глобальна освітня мережа EducaRed - http://www.educared.net/
3. Глобальна освітня мережа Global SchoolNet (GSN) -
http://www.globalschoolnet.org/index.html
4. Глобальна Навчаюча мережа з глобального розвитку Red Global de Apredizaje para el Dessarrollo (Global Development Learning Network (GDLN) - http://alc.gdln.org/guarare/
5. Глобальна освітня мережа "Щаслива дитина" (HappyChild) - http://www.happychild.org/
6. Декларація в сфері розвитку європейської політики стосовно використання новітніх інформаційних технологій. - Портал Ради Європи http://www.coe.int/
7. Законодавство України про інформацію // Бюлетень законодавства і юридичної політики України. - 1998. - №7. - С.8. - 272с.
8. Національна доктрина розвитку освіти, розділ IХ "Інформаційні технології в освіті", п.19 - http://www.min.gov.ua
9. Науково-освітня мережа GLORIAD - http: // www.gloriad.org/gloriad/index.html
10. Lisbon Strategy Conclusions - (Lisbon to Brussels) by theme - June 2004 - p.93
http://ec.europa.eu/growthandjobs/pdf/thematic_lisbon_conclusions_0604_en.pdf
11. Naisbitt, J. Global Paradox: The Bigger the World Economy, the More Powerful Its Smallest Players. New York: William Morrow. - 1994. - 304 р.
http://www.scottlondon.com/reviews/naisbitt.html
12. TofflerA. The third wave. - N.-Y., 1983. -
http://www.skypoint.com/members/mfinley/toffler.htm)

 
 

Цікаве

Загрузка...