WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Глобальні освітні мережі: міжнародний досвід - Реферат

Глобальні освітні мережі: міжнародний досвід - Реферат

Європейський Союз, ООН, ЮНЕСКО та інші, мета створення мереж була у рамках компетенцій саме цих організацій, а розповсюдження їх можливостей на школи та формування навчально-виховного процесу було досить незначним.
Так, наприклад, створенні на той час мережі EURYDICE (Інформаційна мережа з питань освіти Європейського Союзу), EUDISED (Європейські документаційні та інформаційні системи для освіти), CEDEFOP (Європейський центр з розвитку професійноїпідготовки), ENIC Network (Європейська мережа національних інформаційних центрів), та інші практично видавали та розповсюджували матеріали досліджень, які не завжди швидко надходили, але мали дійсно вагоме значення для вчителів практиків. Тому сам вибір зазначених мереж, або знання про їх існування були ускладнені.
Найпростішою ідеєю використання мереж безпосередньо у школах було здійснення обміну досвідом серед вчителів через мережі (мережу Інтернет) та спілкування між школярами різних країн розвиваючи в них інтеркультурні навички.
Розширення можливостей мереж змінило та постійно змінює критерії їх використання у загальних середніх школах. Спостерігається їх швидка інтеграція у навчально-виховний процес.
Аналізуючи підходи та законодавчу політику в системах освіти, яку проводять зарубіжні держави та Україна, можна зазначити, що в країнах зарубіжжя (Європи, Америки та Росії) та в Україні основні принципи та критерії використання ресурсів глобальних освітніх мереж у загальній середній школі практично співпадають. Їх можна означити як:
" змістовність мереж,
" актуальність інформації, якою вони наповнюються,
" доступність та відкритість її отримання,
" корисність та доцільність використання таких мереж у формуванні навчально-виховного процесу у загальній середній школі.
Таку сучасну глобальну інформаційну освітню мережу можна визначити як загальносвітову систему освітянських (урядових чи неурядових) організацій, телекомунікаційних мереж робота яких основана на інтеграції глобальних і регіональних інформаційно-комунікаційних систем, об'єднаних з метою розвитку та удосконалення систем освіти та надання освітянських послуг населенню планети.
Найвідомішою та найбільшою на цей час глобальною інформаційною мережею залишається мережа Інтернет на базі якої постійно діють, створюються та розширюють свої можливості та "кордони" різні вже існуючи глобальні освітні мережі.
Незважаючи на необмежений інформаційний простір, який вже має місце на цей час у світовій практиці, можна зазначити лише декілька практично діючих глобальних освітніх мереж, які мають вплив на формування освітнього середовища у загально-середніх школах зарубіжних країн.
Однією з таких мереж можна зазначити глобальну освітню мережу "Щаслива дитина" (HappyChild) [5], створену у 1998 році аудиторія якої зросла з 27 тис. з моменту заснування до більш ніж 30 млн. на цей час (близько 1 млн. на місяць). Мета мережі - надання безкоштовних освітніх ресурсів, які повинні з'єднувати та надавати можливість спілкування, обміну досвідом між дітьми та школами різних куточків світу, надаючи пріоритети дітям з вадами.
Значною частиною роботи мережі є надання можливостей будь-якій дитині або школі, яка знаходиться у будь-якому куточку світу, отримати необхідні знання або допомогу з різних предметів (англійська, французька мова, математика та інші)
Основною початковою ідеєю створення глобальної мережі був обмін між школами світу, спілкування міжшкільних мереж, вищих навчальних закладів з міністерствами та відомствами з освіти практично по всьому світу, з'єднуючи країни Африки, Америки, Австралії, Європи/Азії та Британські острови.
До бази даних мережі входять також школи України та Український освітянський портал Ednu-ua.net.
Робочими мовами мережі є англійська, французька, італійська, іспанська, португальська, голандська, японська, російська, китайська, корейська, шведська та арабська.
З метою розповсюдження інформації для більш широкого кола користувачів, починаючи з 1998 року видається бюлетень.
Аудиторія, на яку розрахована мережа - діти, батьки, освітяни та широке коло зацікавлених.
У школах використовується як інструмент для вивчення іноземних мов, інтеркультурного виховання, обміну досвідом як серед школярів, так і серед вчителів, для створення та проведення спільних проектів, допомоги адміністраторам та політикам освіти визначити пріоритетні напрями розвитку систем освіти в своїх країнах.
Одна з найбільш поширених серед загально-середніх шкіл зарубіжжя є глобальна мережа Global SchoolNet (GSN) [3], яка забезпечує зв'язок між школами, громадськими організаціями та бізнес структурами з метою підготовки школярів та студентів до їх майбутнього життя у суспільстві, орієнтуючи їх на вимоги сучасного ринку праці. Заснована ще у 1984 році на цей час мережа об'єднує більш ніж 90 000 освітян та 45 000 шкіл з 194 країн світу. Через мережу вчителі обмінюються та отримують уроки з різних предметів, методичні матеріали, створюють та проводять освітянські проекти, приймають участь в інноваційних освітніх програмах, які допомагають школярам отримати знання з економіки, оточуючого середовища та інших предметів. Постійно відповідно до вимог часу проводяться проекти присвячені різним напрямам, наприклад проекти з міжнародних відносин та дипломатії.
Робочими інструментами мережі є відео-конференції, які зв'язують студентів з різних країн та надають їм можливість вчитися разом.
Головною метою мережі є втілення у життя напряму освіти впродовж життя. Роблячи із всього світу величезну лабораторію, яка працює згідно розробленого навчального плану, основною темою є вивчення та захист навколишнього середовища, космічні дослідження, стихійні лиха тощо. До роботи мережі залучені студенти США (штат Каліфорнія, Вірджинія, Техас), Великобританії, Німеччини та інших країн світу.
Глобальна мережа у спільній роботі об'єднує уряди країн, системи освіти та бізнес. Для проведення такої співпраці було створено глобальну діалогову мережу педагогів залучених до цього проекту.
За ініціативою Росії, США та Китаю у січні 2004 року була започаткована глобальна освітня мережа GLORIAD [9]. До її роботи залучені педагоги, вчені та молодь з США, Росії, Нідерландів, Китаю, Кореї та Канади. Збір, обробка та систематизація інформації уможливлюється завдяки діяльності робочих осередків мережі, які знаходяться по континентах Америки, Азії та Європи.
Накопичення досвіду та його розповсюдження здійснюється

 
 

Цікаве

Загрузка...