WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інформаційне наповнення порталу “Діти України” - Реферат

Інформаційне наповнення порталу “Діти України” - Реферат


Реферат на тему:
Інформаційне наповнення порталу "Діти України"
Однією з актуальних проблем сучасної освіти є використання електронних інформаційних ресурсів, сервісів і служб мережі Інтернет в освітньому процесі - електронної пошти, чатів, форумів, конференцій. У такий спосіб досягається головна мета сучасного освітнього процесу - виховання критично мислячої особистості, здатної до безперервного підвищення свого культурного, освітнього і професійного рівня, високого рівня адаптованості до нових умов життя суспільства.
Користувачами Інтернет-ресурсів є, здебільшого, молодь, для якої інформація, що надходить з Інтернет-простору, формує специфічний виховний простір. Недостатність освітньої україномовної інформації в електронному просторі призводить до неможливості цілеспрямованого впливу на молодіжну аудиторію з метою створення позитивного інформаційного поля освітнього напряму, побудови системи прямих виховних дій у цьому просторі.
Розвиток інформаційного суспільства, розповсюдження мережі Інтернет як основної інформаційної технології сучасного світу, в тому числі і в галузі освіти, викликає необхідність побудови і розвитку інформаційних ресурсів освітнього спрямування, створення україномовного освітнього інформаційного середовища.
Інформаційні ресурси в мережі Інтернет представлені сайтами - гіпертекстовою системою веб-сторінок, пов'язаних між собою за змістом. На сучасному етапі розвитку інформаційного суспільства відокремлено нове поняття носія інформаційного ресурсу - порталу, створення якого ґрунтується на засадах і концепціях, розвинутих в [1]. Освітній простір України в Інтернет на теперішній час представлено рядом освітніх сайтів і кількох освітніх порталів, які функціонують як окремі інформаційні джерела [2]. З метою насичення електронного україномовного простору освітньою інформацією створено Інтернет-портал "Діти України" www.children.edu-ua.net. Створенню порталу "Діти України" передував аналіз і зіставлення засобів створення порталів, а також засобів інформаційного наповнення сайтів і порталів. Мета цієї статті - описати практичні результати і технологію інформаційного наповнення цього освітнього ресурсу.
Структура інформаційного ресурсу порталу "Діти України". Інформація в порталі "Діти України" представлена в таких розділах:
" освіта (загальна середня освіта, позашкільна освіта, вища освіта, освіта обдарованих дітей, освіта дітей з особливими потребами, бібліотеки, дистанційні курси, тести, освітні портали і сайти, електронні ЗМІ);
" здоров'я і медицина (дитячі заклади оздоровлення, статистичні дані, психолог, СНІД, боротьба зі шкідливими звичками, посилання);
" фізкультура і спорт (матеріальна база спорту, окремі види спорту, наші чемпіони, посилання);
" дозвілля (культура, туризм, ігри, музика, мультфільми, цікава інформація, програмне забезпечення, творчість дітей, галерея дитячого малюнка, посилання, центри дитячої творчості, казки);
" соціальний захист (інформаційні матеріали, нормативна база, дитяча злочинність, дитячі будинки, діти-інваліди, працевлаштування, посилання);
" дітям (молодші класи, старші класи);
" батькам (немовлята, діти дошкільного віку, молодші класи, старші класи, діти-інваліди, корисна інформація, електронні ЗМІ, українська народна педагогіка);
" освітянам (нормативна база, навчальні програми, інформаційні ресурси за предметними галузями, стандарти, методичні рекомендації, тести, авторські методики, конкурси, олімпіади, навчальні плани, корисні посилання, електронні ЗМІ, українська народна педагогіка, педагогічна наука - освітянам).
Загальна кількість документів і посилань, розміщених на порталі, перевищує 1300 матеріалів. Портал популярний серед користувачів - оптимальна структурованість розміщеної в порталі інформації дозволяє швидко відшукати необхідні відомості. Щоденно, як засвідчує статистика, до сторінок порталу "Діти України" звертаються десятки відвідувачів.
Технологія завантаження інформації на портал "Діти України". З метою формування і актуалізації інформаційного ресурсу порталу його розробниками запроваджено технологію, що базується на створеному програмно-технічному комплексі.
Для завантаження текстових файлів і посилань на портал формується каталог, який містить файли, відібрані для завантаження, та файли tablelist.doc і tablelink.doc з описом підготовлених інформаційних ресурсів. У файлі tablelist.doc за розробленим шаблоном (табл. 1) наводиться інформація про текстові файли (назва документа, назва файлу, індекс розділу документа, ключові слова, анотація тощо). У файлі tablelink.doc за розробленим шаблоном (табл. 1) наводиться інформація про посилання (назва посилання, посилання, індекс розділу документа, ключові слова, анотація тощо).
Таблиця 1
Форми шаблонів для підготовки переліку файлів та переліку посилань
Форма 1. Шаблон для підготовки переліку файлів
Поля, обов'язкові для заповнення Додаткові поля
№ Назва документа Джерело Індекс розділу документа Обсяг документа Назва файлу документа Ключові слова Анотація
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ...
Форма 2. Шаблон для підготовки переліку посилань
Поля, обов'язкові для заповнення Додаткові поля
№ Назва посилання Посилання Індекс розділу документа Ключові слова Анотація
1 2 3 4 5 6 ...
Заповнення шаблонів виконується згідно класифікатора інформаційної структури порталу, фрагмент якого наведено в табл. 2.
Таблиця 2
Фрагмент класифікатору інформаційної структури порталу
Індекс розділу Назва розділу
2. Освіта
2.1. загальна середня освіта
2.1.1. БД ЗНЗ
2.1.2 підручники
2.1.3 навчальні плани
... ...
9.10. корисні посилання
9.11. електронні ЗМІ
9.12. українська народна педагогіка
9.13. педагогічна наука - освітянам
Спочатку виконується первинна (смислова) перевірка вмісту підготовленого каталогу з файлами та посиланнями, а потім запускається програма перевірки інформаційних ресурсів Export.exe. Програма після визначення шляху до каталогу з підготовленими інформаційними ресурсами формує протокол роботи, в якому відмічає помилки підготовленої інформації (якщо вони є): неправильний формат шаблону, відсутність інформації в окремих рядках таблиці, невідповідність назв файлів наявним в каталозі файлам тощо. В разі відсутності таких помилок формується текстовий файл files.txt (для файлів інформації) або links.txt (для посилань), які описують

 
 

Цікаве

Загрузка...