WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Основні напрями реалізації науково-методичної роботи в навчальних закладах - Реферат

Основні напрями реалізації науково-методичної роботи в навчальних закладах - Реферат

питання, треба добре вивчити потреби суспільства, його прагнення і цілі. Але й цього замало. Мусимо дивитися на десять років наперед, і бачити, як теперішній студент вступатиме у самостійне життя після закінчення навчального закладу.
Перехід суспільства на рейки ринкових відносин, вимагає від молодої людини, не тільки професійної майстерності, а й формування нового мислення. Орієнтація молоді на майбутнє держави ставить завдання виховувати спеціаліста висококваліфікованого, чесного, розумного із сучасним мисленням.
В Коломийському медичному навчальному закладі імені Івана Франка сформована така система виховної роботи, яка носить цілісний характер від індивідуальної роботи, до роботи в групі, курсі, навчальному закладі.
На першому місці в цій системі - теоретична підготовка педагогічного колективу до реалізації виховного процесу. На другому місці - вивчення індивідуально-психологічних особливостей контингенту студентів першого року навчання.
Тільки після цього визначається мета і конкретизуються завдання виховної роботи на рік.
Науково-педагогічна проблема, над вирішенням якої працює колектив навчального закладу:
Гармонійний розвиток особистості через поглиблення національної свідомості та удосконалення професійності.
Правильно організоване виховання студентської молоді формує повноцінну цілісну особистість, індивідуальність. Виходячи із основних завдань і принципів, виховання в навчальному закладі здійснюється за такими пріоритетними напрямками:
а) патріотичне;
б) морально-правове;
в) художньо-естетичне;
г) трудове;
д) фізичне;
е) екологічне;
є) сімейно-родинне.
Наведені напрямки виховання тісно взаємопов'язані, доповнюють один одного, мають самостійне теоретико-методологічне значення.
Сучасні кращі психолого-педагогічні технології переконують у тому, що виховний вплив має цілеспрямуватися, насамперед на особистість студента, а потім на колектив академічної групи. При цьому саме студент перебуває в центрі навчально-виховного процесу. Крім аудиторно-навчальних форм діяльності, студенти проходять школу громадянського становлення через систему різноманітних студентських структур, а саме: гуртків, факультативів, клубів, об'єднань за інтересами тощо.
Так, з 1995 р. в навчальному закладі створено студентське товариство "Молода Просвіта" (керівник Касьяненко Т.А.), яке об'єднало навколо себе допитливих, небайдужих, щирих серцем і душею студентів, мета яких - вивчення історії нашого краю, його традицій, зацікавлення цією багатою духовною спадщиною своїх ровесників. Силами товариства, яке об'єднує 112 студентів, проведено чимало конференцій, літературно-музичних композицій, знято відеофільми: "Щире полум'я Тарасового кохання", "Пам'яті Івана Зубенка", "Виховуємо Франкових нащадків".
Захоплюючою і ефективною є така форма виховання, як пошукова робота. Її зміст розкривається через збирання оповідань, легенд, пошук стародавніх видань повернення забутих імен національних героїв тощо. Великою пошуковою роботою займається студентське товариство "Молода Просвіта". Підготовлено історико-літературні розвідки:
" "Достойний син Великого Поета", про Петра Франка;
" до 135-річчя Ольги Кобилянської "О.Кобилянська в Коломиї";
" до 150-річчя театру в Галичині "Іван Зубенко - драматург".
Члени "Молодої Просвіти" з даними дослідженнями виступали на конференціях м.Львова, Івано-Франківська, Коломиї.
З 1992 р. в навчальному закладі працює клуб веселих і винахідливих (керівник Філіковська О.М.), який об'єднав творчу, ініціативну студентську молодь. На рахунку клубу участь в турах Чемпіонату КВН України (м.Івано-Франківськ, Полонне, Одеса, Київ); участь в гала-концертах команд вищої ліги КВН України (м.Одеса, Чернівці, Івано-Франківськ).
Значне місце в організації виховної роботи займає студентське самоврядування.
Цінність студентського самоврядування в навчально-виховному процесі полягає в тому, що студенти глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав та обов'язків. Відповідальні справи керівництва всім життям навчального закладу доручаються спочатку частині активу, а потім, поступово, всьому студентському колективу.
Для організації студентського самоврядування у нас в навчальному закладі чітко сформульовано права і обов'язки студентів, які відображені в Правилах внутрішнього розпорядку навчального закладу, правах і обов'язках жильців гуртожитку. Розроблені і втілені в практичну діяльність інструкції, положення, які закріплюють права і обов'язки чергових, старост, профбюро груп, рад, комісій. Святкуються Дні студента, Валентина, гумору - це свято влаштовують самі студенти.
Одним із підходів до вдосконалення навчально-виховного процесу через роботу студентського самоврядування є створення одновікових, різновікових об'єднань, клубів за інтересами.
Чітко спланована робота старостату, студпрофкому, ради гуртожитку, ради профоргів. Проводяться засідання, вирішуються разом із старшими товаришами, викладачами, питання, які мають позитивний вплив на навчально-виховний процес.
Особливої уваги заслуговує Рада профілактики правопорушень.
Рада профілактики працює як орган самоврядування студентів, у тісній співпраці з педагогічним колективом, адміністрацією навчального закладу, студентським профкомом, радою гуртожитку та міським відділом кримінальної міліції.
Засідання проводяться один раз на два місяці.
На основі засідань ради профілактики правопорушень оформляються накази по дотриманню правил внутрішнього розпорядку навчального закладу студентами груп.
Рішення Ради профілактики висвітлюються в училищній пресі, зокрема сатиричній листівці "Шприц".
Ефективною формою виховання є інформаційна година, яка проводиться у формі "круглого стола", телемоста, прес-конференції, "живої газети", рекламного бюро, заочної подорожі. В нашому навчальному закладі працює група політінформаторів, з якими постійно займаються викладачі суспільних дисциплін.
Враховуючи загальноосвітній рівень студентів, викладач продумає підготовку інформаційної години, рекомендує матеріал для використання, радить, про що і як розповісти, допомагає порадами, як вибрати основне з великого потоку інформації, ілюструвати матеріал. Така підготовка до виступів привчає до самоосвіти, систематичного ознайомлення з періодичною пресою. Це один із методів формування громадської активності студента.
Найпоширенішою формою виховної роботи є просвітницько-виховні години. Це важливийзасіб формування національного світогляду і моральних якостей майбутніх спеціалістів. Теми виховних годин повідомляються керівникам академгрупи заздалегідь, розподіляються завдання щодо збирання матеріалу.
Особливої уваги заслуговують проведення відкритих виховних годин: до Дня вчителя; утворення УПА; святкування утворення ЗУНРу; Святого Миколая Чудотворця, Святого Андрія; Дня Збройних Сил України; Битви під Крутами, Дня Матері, Великодних свят, Вечір романсу, Дня медичного працівника та ін.
Одна з ефективних форм виховної роботи є читацька конференція. Одночасно вона - важливий засіб пропаганди науково-популярної, історичної та художньої літератури серед студентів.
Цікаво пройшли

 
 

Цікаве

Загрузка...