WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Комунікативна компетенція – провідна складова професійної підготовки вчителя-європейця, викладача англійської мови - Реферат

Комунікативна компетенція – провідна складова професійної підготовки вчителя-європейця, викладача англійської мови - Реферат


Реферат на тему:
Комунікативна компетенція - провідна складова професійної підготовки вчителя-європейця, викладача англійської мови
Сьогодні Європа перебуває в пошуках нових цінностей, що пов'язані із взаєморозумінням, співробітництвом, згодою, прагненням створити полікультурну, полілінгвістичну й поліетнічну Європу. У реалізації зазначених цінностей певне місце відведено новій генерації вчителів-європейців. Їх підготовка відбувається в новій історичній реальності - єдиному європейському освітньому просторі.
У зв'язку зі створенням спільного ринку праці особливо актуальним стало завдання розробки правових нормативних актів, які б забезпечили не лише академічне визнання дипломів, але й визнання професійної придатності їх власників. Визначена необхідність розробки єдиних уніфікованих документів у галузі інженерної освіти й отримання диплому "євроінженера" (чотирирічне навчання у вищій школі і трирічна професійна практика на виробництві).
Аналогічне завдання - професійна підготовка вчителя-європейця - постає і в галузі педагогічної освіти. Воно розглядається як один із механізмів інтеграції України до європейського освітнього простору поруч із прийняттям і реалізацією провідних європейських цінностей (демократії, соціальної справедливості, захисту прав людини), загальних методів і способів виховання - традиційних та інноваційних.
Резолюціями Ради з Європейського Співробітництва (1988 р.) та Парламентської Асамблеї Ради Європи (1989 р.), Болонської конференції в основу європейської освітньої політики покладено п'ять головних принципів:
" розвиток європейського стандарту в освіті, сприяння вивченню іноземних мов, урахування багатоманітності національних підходів до освіти і професійноїпідготовки;
o формування системи визнання дипломів, підтримка обмінів викладачами, учнями, студентами, адміністративними кадрами; прийняття процедури, що надасть учителям можливість тимчасово працювати в країнах ЄС;
o рівних доступ усіх дітей до високоякісної освіти; розробка заходів, що - запобігають відсіюванню учнів;
o підвищення якості базової освіти, приведення системи підготовки молоді у відповідність до економічних, технологічних і соціокультурних потреб розвитку суспільства;
o зміцнення зв'язків з іншими державами, співробітництво з міжнародними - організаціями, нові взаємовигідні контакти з країнами, що розвиваються.
Рада Європи висунула та активно підтримує концепцію європейської освіти, що заснована на ідеї "спільного європейського дому". Її ідеологи виходять із того, що Європа - це спільнота, що має спільні духовні витоки й цінності. І відповідно, європейський світогляд має базуватися на знаннях європейської спадщини, спільного історичного шляху протягом двох тисячоліть.
Провідним інструментом об'єднання визнано мову. Стосовно загальних підходів до проблеми мови в Європі, стратегічним спрямуванням мовної політики на континенті є мультилінгвальність з перспективою оволодіння кожним європейцем трьома і більше мовами.
У цих умовах викладач іноземної мови стає одним із найбільш необхідних, а дисципліна "іноземна мова" - у всіх типах навчальних закладів - однією із пріоритетних. За результатами анкетування громадян ЄС, німецька мова є рідною для 24% населення, а для 17% - англійська та італійська. Це провідні мови населення Євросоюзу. На запитання про знання другої мови були отримані такі відповіді: англійською володіє 25% населення, французькою - 17%, німецькою - 7%.
Формування спільного освітнього простору набуває реальних обрисів. Здійснюються спеціальні європейські проекти і програми: "Лінгва", "Еразмус", "ТЕМПУС", "КОМЕТТ", "Петра" та інші. Їх мета, з одного боку, - це обмін знаннями, методами навчання й виховання, а з іншого - формування спільних поглядів на картину світу, його існування й перетворення.
Серед проектів XXI століття для українських викладачів та студентів найдоступнішими є такі, як-от: "Допомога новим країнам - членам ЄС в оновленні вищої освіти", "Вища освіта для демократичного суспільства", "Побудова університету завтрашнього дня: політика та практика вищої освіти в Європі". 2001 рік було проголошено Європейським роком мови.
Аналіз матеріалів міжнародних наукових конференцій, наукових розробок у галузі методики викладання іноземних мов, нормативних документів з освіти доводить необхідність для фахівця, володіння іноземними мовами, що розглядається як спосіб життя в діалозі культур, мов і релігій, а також як основа можливостей критичного розгляду інформації, що надається ЗМІ, рекламою, Інтернетом. Метою освіти визнано не знання іноземної мови, а вміння нею користуватися.
У проекті "Вивчення мов для європейського громадянства" подано науково обґрунтовану шкалу професійного володіння іноземною мовою:
"Рівень 1 - рівень виживання (Survival),
Рівень 2 - допороговий (Waystage),
Рівень 3 - порогів (Threshold),
Рівень 4 - верхній проміжний (Upper Intermediate),
Рівень 5 - просунутий (Advanced)".
Новий національний стандарт вивчення англійської мови заснований на таких ключових поняттях, як спілкування (Communication), культура (Culture), мотивація (Motivation) та інтерактивність (Advanced).
Провідною метою навчання іноземної мови на "пороговому" рівні визнають формування

 
 

Цікаве

Загрузка...