WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ - Реферат

Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ - Реферат

завжди завершується навскісною рискою: . 3. Гіперпосилання - фрагмент тексту, що є посиланням на інший файл або об'єкт. Гіперпосилання дозволяють переходити від одного документа до іншого. 4. Фрейм - область гіпертекстового документа із власними смугами прокручування. 5. Апплет - програма, передана на комп'ютер клієнта у вигляді окремого файлу, яка запускається при перегляді Web-сторінки. 6. Скрипт - програма, включена до складу Web-сторінки для розширення її можливостей. 7. Завантаження (DownLoad) - копіювання документа з Web-сервера на комп'ютер клієнта. UpLoad - копіювання документа з комп'ютера клієнта на Web-сервер - використовується при створенні власної Web-сторінки (тобто при її опублікуванні).
Мета повноцінного розкриття цих понять неможлива без використання педагогічної технології навчання. У загальному випадку педагогічна технологія - це комплекс форм, методів, прийомів, технічних засобів впливу на слухача для реалізації мети та завдань навчання.
Розглянемо технологію вивчення алгоритму створення найпростіших web-сторінок мовою HTML. Загальна ідеяметодики навчання створення Web-сторінки така: у редакторі Блокнот створюється файл Web-сторінки, що зберігається з розширенням *.htm. Потім цей файл завантажується й переглядається програмою Internet Explorer. Для виклику редактора Блокнот з метою редагування файлу Web-сторінки під час її перегляду в Internet Explorer використовується пункт меню Вид, Перегляд HTML коду або у вигляді HTML. Після збереження файлу й виходу з Блокнота для перегляду відредагованої сторінки треба натиснути клавішу F5 або кнопку "Обновити" на панелі інструментів Internet Explorer.
Ми пропонуємо алгоритм, виконання якого призводить до засвоєння базових понять з web-дизайну. Завантажте програму текстового процесора або редактора, яку ви використовуєте для створення Web-сторінки. Наприклад, Microsoft WordPad. Уведіть текст, який має відображатися на Web-сторінці. Натисніть на кнопці Збережіть документ панелі інструментів. Відкриється діалогове вікно "Зберегти як". У полі "Ім'я файлу" введіть ім'я файлу Web-сторінки. Не забувайте вказати розширення імені файлу - .htm або .html.
Примітка: правила йменування файлів Web-сторінок звичайні і встановлюються операційною системою (в даному випадку Windows). Головну сторінку сайту прийнято називати index.html.
У полі списку Папка, що розкривається, відображається назва поточного каталогу, в якому програма збереже вашу Web-сторінку. Щоб перейти до іншої папки, натисніть мишею у межах названого поля. Натисканням лівої кнопки миші відкрийте список Тип файлу, який перелічує доступні формати збереження документів. Виберіть елемент Текстовий документ. Натисніть на кнопці Зберегти. Відкриється вікно повідомлення, яке говорить про те, що всі ознаки форматування тексту будуть загублені. У нашому випадку форматування є несуттєвим, тому натисніть на кнопку Так, щоб підтвердити збереження Web-сторінки.
Уведіть на початку сторінки. Цей тег описує документ як Web-сторінку, виконану у форматі HTML. Наберіть у кінці сторінки. Уведіть під тег . Він указує на наявність тексту, який містить найменування сторінки й додаткові відомості. Два рази натисніть клавішу . Наберіть . Уведіть під тегом . Він призначений для позначення заголовку сторінки. Текст кожної сторінки, яку ми створюємо, повинен уключати її заголовок, який звичайно відображається в рядку заголовка вікна броузера. Назва Web-сторінки може бути набрана за допомогою символів букв, цифр і пробілу.
Наберіть текст назви Web-сторінки, використовуючи тільки символи букв і цифр. Введіть . Уведіть під тегом . Тег вказує на початок тіла Web-сторінки. У цьому розділі розміщуються весь текст, графічні зображення, таблиці й інші елементи сторінки, що побачить відвідувач, який звертається на сайт. Наберіть над тегом . Завантажте програму Web-броузера, за допомогою якої будете переглядати зміст сторінки. Наприклад, Microsoft Internet Explorer.
Щоб відкрити Web-сторінку у вікні броузера, натисніть у межах меню Файл. Виберіть елемент Відкрити. Відкриється діалогове вікно Відкрити. Натисніть на кнопці Обзор, щоб перейти до потрібного файлу сторінки, розміщеної на одному із локальних або мережених дисків. Відкриється діалогове вікно Microsoft Internet Explorer.
Рис.1 Просмотр HTML кода
У полі списку Папка, що розкривається, діалогового вікна Microsoft Internet Explorer відображається найменування поточного каталогу. Щоб вибрати іншу папку, натисніть у межах цього поля. Натисніть на піктограмі, яка відповідає необхідному файлу Web-сторінки. Натисніть на кнопці Відкрити. Натисніть на кнопці ОК діалогового вікна Відкрити. У вікні броузера з'явиться зображення вибраної Web-сторінки.
Виконання цього завдання сприяє формуванню у студентів таких понять: web-сторінка, заголовок web-сторінки, її тіло, тег, броузер та ін., а також виробленню в них умінь та навичок роботи з текстовим редактором, броузером, більш детальної конкретизації дії створення та збереження файлу, визначення структури гіпертексту.
Рис.2 Відображення результату у вікні браузера
У нашій статті ми розглянули історію HTML, основні поняття web-дизайну, а також методику створення найпростішої web-сторінки, що призводить до формування цих понять. У подальших дослідженнях ми розглянемо методику створення більш складних web-сторінок.
ЛІТЕРАТУРА
1. Вейтман В. Программирование для Web.: Уч. пос.: - М.: Издательский дом "Вильямс", 2000. - 368 с.
2. Глинський Я.М., Ряжська В.А. Інтернет. Сервіси, HTML і Web-дизайн: Навч. посібн. - 3-є вид. - Львів: Деол, СПД Глинський, 2005. - 192 с.
3. Крамер Э. HTML: наглядный курс Web-дизайна. - М.: Издательский дом "Вильямс", 2001. - 304 с.
4. Нильсен Я., Тахир М. Дизайн Web-страниц. Анализ удобства и простоты использования 50 узлов: Уч. пос. - М.: Издательский дом "Вильямс", 2002. - 336 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...