WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ - Реферат

Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ - Реферат


Реферат на тему:
Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ
Нині широко розповсюдженою є глобальна мережа Internet, базовим протоколом якої, тобто стандартом передавання даних, є WWW (від англ. World Wide Web - світова павутина). У загальному сенсі протоколом називають сукупність правил взаємодії клієнта та серверу. У свою чергу поняття WWW, тобто світової павутини сторінок, тісно пов'язане з HTML (від англ. Hiper Text Markup Language - мова розмітки гіпертексту). Гіпертекст є системою взаємопов'язаних сторінок, а гіпертекстове посилання - це невеликий підкреслений і виокремлений іншим кольором текст у документі, картинка чи інший елемент, клацнувши на якому мишею, отримують доступ до пов'язаного з ним об'єкта, наприклад, тексту, малюнка, музичного або відеофайлу, іншої сторінки тощо.
Web-сторінка є HTML документом, тобто текстовим файлом на мові HTML (розширенням *.htm або *.html), розміщеним у World Wide Web. Web-сторінка, крім тексту, може містити гіпертекстові посилання, за допомогою яких можна переходити до інших Web-сторінок і переглядати їх. Web-сторінка може також містити вставки у вигляді графіки, анімації, відеокліпів і музики. Для перегляду Web-сторінок використовують програми-броузери MicroSoft Internet Explorer або NetScape Navigator, а також Opera, Mozilla.
У зв'язку з широким розповсюдженням Internet постає питання вивчення понять про сервіси глобальної мережі студентами не лише технічних та фізико-математичних спеціальностей, але й гуманітарних факультетів. Мета повноцінного розкриття методики навчання web-дизайну потребує розгляду історії створення та використання HTML.
Мова HTML була розроблена Тімом Бернерс-Лі під час його роботи в CERN і набула поширення завдяки браузеру Mosaic, розробленому в NCSA. У 90-х роках ХХ ст. HTML стала особливо популярною завдяки швидкому росту Web. У цей час HTML була розширена й доповнена. У Web є дуже важливим використання однакових стандартів HTML всіма авторами Web-сторінок і виробниками програмного забезпечення. Це є основною причиною спільної роботи над специфікаціями мови HTML.
HTML 2.0 (листопад 1995) була розроблена під егідою Internet Engineering Task Force (IETF) для впорядкування загальноприйнятих положень наприкінці 1994 року. HTML+ (1993) і HTML 3.0 (1995) - це більш функціональні версії мови HTML. Зусилля робочої групи World Wide Web Consortium з HTML у впорядкуванні загальноприйнятих положень у 1996 році призвели до версії HTML 3.2 (січень 1997).
Документи HTML мають працювати в різних браузерах і на різних платформах. Досягнення сумісності знижує витрати авторів, оскільки вони можуть розробляти тільки одну версію HTML документа. Інакше виникає ризик, що Web буде лише сумішшю несумісних форматів, що врешті решт призведе до зниження комерційного потенціалу Web для всіх його користувачів.
У кожній версії HTML робилася спроба відобразити все більшу кількість угод між працівниками й користувачами цієї індустрії, щоб зусилля авторів не були витрачені марно, а їх документи були б доступними для користувачів Internet. Мова HTML розроблялася з того погляду, що всі типи електронних пристроїв повинні мати можливість використовувати інформацію у Web: комп'ютери з графічними дисплеями, персональні помічники, стільникові телефони, електронні перекладачі і т.ін. У HTML 4.0 уводяться механізми таблиць стилів, скриптів, форм, вбудовування об'єктів, поліпшена підтримка різних напрямків тексту, використовуються таблиці з великою кількістю можливостей, а також забезпечено кращі можливості роботи для людей з фізичними вадами. Версія HTML 4.0 розроблена за допомогою експертів у галузі інтернаціоналізації, тому документи можна створювати будь-якою мовою і легко передавати їх у будь-яку точку світу.
Важливим кроком стало прийняття стандарту ISO/IEC:10646, що визначає набір символів для документів HTML. Це найбільш змістовний у світі стандарт, у якому вирішено питання подання національних символів, напрямку тексту, пунктуації тощо. HTML тепер надає кращу підтримку різних мов у одному документі. Це забезпечує більш ефективне індексування документів для пошукових машин, друк вищої якості, зручніші переноси й т.ін.
Але найбільші можливості HTML можна отримати лише завдяки використанню спеціальних програмних засобів web-дизайну. Програми для web-дизайну дозволяють: 1) створювати й редагувати Web-сторінки (наприклад, власну домашню Web-сторінку, яку можна потім розмістити в Інтернет); 2) редагувати документи HTML, отримані з Інтернету, так, щоб функціонували всі вбудовані в документ об'єкти (картинки, анімації і т.ін.); 3) створювати мультимедійні презентації, шоу, демонстраційні проекти завдяки гіпертекстовим посиланням і можливості вставляти в документ HTML малюнки, діаграми, анімації, відеокліпи, музичний і мовний супровід, текстові спецефекти (наприклад, рядок, що біжить).
Існують три основних способи створення Web-сторінок (або документів HTML): 1) використання текстового редактора Блокнот (NotePad), убудованого в Windows, і перегляд результатів за допомогою броузера. Цей найпростіший спосіб рекомендується початківцям. Його ми використовуємо як основу методики навчання web-дизайну; 2) використання спеціальних редакторів документів HTML, наприклад Hot Metal Light, Hot Dog Professional, MS Front Page, HTMLPad і ін.; 3) використання редактора Word для створення тексту документа, що потім конвертується в HTML-формат.
Розглянемо основні поняття мови HTML, які треба сформувати у студентів для ефективного використання ними Інтернету. 1. Елемент - це конструкція мови HTML, або контейнер, що містить дані. Web-сторінка є набором елементів. 2. Тег - це стартовий і кінцевий маркери елемента. Теги визначають границі дії елементів і відокремлюють елементи один від одного. У тексті Web-сторінки теги пишуться в кутових дужках, наприклад: . Кінцевий тег

 
 

Цікаве

Загрузка...