WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Можливості використання мультимедійних програм у навчанні англійської мови в початковій ланці загальноосвітньої школи - Реферат

Можливості використання мультимедійних програм у навчанні англійської мови в початковій ланці загальноосвітньої школи - Реферат

вимоги програми, вік учнів, їх інтереси та кількість годин у школі.
Мета цієї статті - детально оглянути кілька найбільш корисних, на наш погляд, мультимедійних курсів, якідоцільно використовувати на початковому етапі навчання англійської мови.
"Иностранные языки для детей" - кращий спосіб допомогти дитині підготуватися до серйозного вивчення іноземної (англійської) мови. Курс складається з трьох розділів: вивчення алфавіту, основних кольорів, рахунок від 1 до 10. Навчання проходить у легкий ігровій формі, що не наскучить дитині, а викличе значний інтерес до подальшого засвоєння більш складних мовних програм. Курс супроводжується показом відеороликів, яскравою анімацією, до того ж озвучений носіями мови, що дозволить не тільки добре та швидко, але й якісно засвоїти матеріал. Інтерактивний учитель допоможе виробити правильну вимову складних слів, а також навчить дитину сприймати ці слова за допомогою асоціативних прийомів. До недоліків курсу можна віднести відсутність контролю вимови комп'ютером, наприклад, порівняння з поданим зразком або запис на мікрофон. Програму розроблено компанією Master Media у 2003 році.
Системні вимоги: Pentium-100MHz; Windows 95/ 98/ 2000/ XP;16 Mb RAM;SVGA Video; від 4-х до 32-х CD-ROM; звукова карта.
Контингент: початківці (від трьох років)
"Sing And Learn English" - пропонує оригінальну методику навчання іноземної мови на матеріалі народних пісень. Курс орієнтовано на опрацювання лексики, широко вживаних словосполучень та фольклорних англійських (16) та американських (12) пісень. Містить інтерактивний розмовний словник більш ніж на 1500 слів та словосполучень. Медійний пакет складається з двох CD-ROM. Курс містить тексти народних пісень, що виконуються носіями мови. Прослуховування пісні супроводжується анімаційними відеороликами, які підвищують емоційний фон при роботі з курсом. Наступним етапом є безпосереднє вивчення слів, що впроваджується за допомогою використання словничка та системи гіперпосилань для перекладу незнайомого слова (курсор навести на слово - з'явиться переклад). Вивчення словосполучень проводиться за допомогою анімації, озвученої акторами. Також курс пропонує можливість друку текстів пісень, словничків до кожної пісні та нот. Існує можливість запису власного виконання пісень. Недоліки - неможливість перевірки правильності розуміння дитиною всієї пісні, відсутність повного перекладу пісень. Програму розроблено компанією МедіаХауз в 1999 році.
Системні вимоги: MS Windows 95; процесор Pentium 16 Mбайт ОЗУ;8-швидкісний CD-ROM; відеокарта (8000 х 600, High color ); SB звукова карта. (колонки чи навушники), мікрофон (бажано).
Контингент: початківці (від 5 до 12 років), молодь.
"Я и моя семья" - курс, розроблений кращими західними педагогами та лінгвістами в 2004 році та орієнтований на дітей віком від 4 до 9 років. Розвиває зорову пам'ять, логічне мислення та навички роботи з комп'ютером. В ігровій формі навчає дитину азів англійської мови, формує початковий словниковий запас (більше ста слів за темами: сім'я, людина, кольори, цифри та багато інших). Курс складається з п'яти мультимедійних ігор на три рівні складності та словника, що містить букви та пісеньку про алфавіт. Мета першої гри - вивчення нової лексики (кольори, цифри, назви одягу, частин тіла, домашні речі тощо) та тренування пам'яті. У другій грі автори пропонують вивчення чисел на трьох рівнях складності: 1 рівень - від 0 до 10; 2 - від 11 до 19 та 3 - десятки від 20 до 100. Наступна гра тренує сприйняття на слух, розвиває увагу та швидкість мислення. Мета четвертої гри - познайомити з назвами членів родини та навчити сприймати на слух короткі повідомлення англійською мовою. Остання гра - лабіринт, у якому дітям пропонується зробити правильний вибір предметів за певний час. Програма є другою в системі програм "Англійська для дітей".
Системні вимоги: Windows 98/ 2000/ XP; Pentium II/ AMD Athlon 600 МГц, 32 Мбайт ОЗУ; відеокарта 8 Мбайт, з підтримкою 16-битній кольору; CD-ROM 8-x; 100Мбайт вільного місця на жорсткому диску, 16-битна звукова картка. Контингент: молодь, початківці (від 4 до 9 років).
"Клиффорд учится читать по-английски" - трирівнева програма, що може стати корисною в навчанні читання на початковому етапі. Її розроблено компанією Scolastic Inc. у 2001 році. Під час мандрівки незнайомим островом користувача супроводжують головні дійові особи - дівчинка Ліза та її собака Кліффорд. Програма побудована з максимальним використанням ігрового елементу й містить у цілому дев'ять різновидів ігор, серед яких "Спіймай літеру", "Сортування слів", "Додавання пропущених літер", "Написання слів" тощо. На початку курсу вивчаються букви, буквосполучення та слова, що їх містять (певними блоками). Яскрава анімація допоможе дитині весело й корисно проводити час, вивчаючи іноземну мову та подорожуючи мальовничим островом. До переваг курсу можна віднести різноманітність та широкий асортимент призів (за кожні 6 виконаних завдань учень отримує певний приз, якій він може розфарбувати, - карти, плакати, пальчикові ляльки тощо). По закінченні всього рівня - грамота!
Системні вимоги: Pentium-90MHz; Windows 95/ 98/ 2000/; 16 Mb RAM;SVGA Video; від 4-х до 32-х CD-ROM; звукова карта. Контингент: початківці.
"Мышка Мия учит языки" - четверта гра із серії навчальних комп'ютерних програм, створених за мотивами всесвітньо відомої казки про непосидьку-мишку Мію. У грі яскраво поєднуються захоплюючий сюжет та грамотно дібраний навчальний матеріал. У цій частині пригод треба розкрити таємницю викрадення мами Мімі. У програмі використовується триступеневий метод навчання. На першому етапі треба уважно слухати інструкції, що даються або Мією, або іншими персонажами. На другому етапі треба використовувати різні стратегії для ефективного розуміння лексики: контекст, візуальні та звукові підказки. На третьому етапі треба виконати та завершити завдання. Графіка програми відповідає найкращим прикладам диснеївської мультиплікації. Програма розрахована як на дітей, які тільки починають вивчати іноземну мову, так і на тих, хто вивчає її не перший рік, та містить три рівні складності. Дитина може сама визначити темп та складність уроків. Навчальний матеріал містить алфавіт, слова, які часто використовуються в повсякденному житті, а також назви тварин, фруктів та овочів, професій, членів сім'ї тощо. Курс пропонує протилежні за змістом прикметники, що найчастіше вживаються для опису предметів, числівники та прийменники. Граматичний матеріал представлений побудовою речень та простими часовими формами дієслів (теперішній, минулий, майбутній). Перевагою програми є поєднання освітнього компоненту з цікавою та захоплюючою розповіддю.
Системні вимоги: система Microsoft Windows 98SE/Me/ 2000/XP; процесор Pentium II 400 МГц; 128 МБ оперативної

 
 

Цікаве

Загрузка...