WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Особливості полікультурної освіти вчителів в університетах США - Реферат

Особливості полікультурної освіти вчителів в університетах США - Реферат

до співпраці представників усіх культурних та етнічних груп для досягнення спільної мети покращення рівня освіти. Американська вчена Ж.Гай (1997), занепокоєна тим фактом, що дуже часто вчителі мають низький рівень очікувань від студентів, пояснюючи це тим, що "культурне підґрунтя та орієнтація вчителів на європейсько-американську культуру середнього класу впливає на допомогу в навчанні студентам-представникам того ж класу та культури. Це відбувається автоматично, підсвідомо, ненавмисно. Це їхні спільні культурні орієнтири, які роблять викладання більш суттєвим та особисто значущим. Відсутність цього фактору для студентів інших етнічних груп ставить їх у несприятливі умови для навчання" [8, с.211]. Навчаючи, розвиваючи і виховуючи дитину, вчитель завжди є посередником між суспільством і дитиною, носієм і виразником цінностей, які лежать в основі суспільного життя [4]. Важливо пам'ятати, що кожний окремий вчитель може позитивно впливати на кожного окремого учня. Вчителі, які спроможні встановити взаєморозуміння з учнями, можуть значно покращити сучасне становище. Саме взаємозв'язок між учителем та учнем є одним з найважливіших чинників, що впливають на навчальні досягнення тих, хто навчається.
Дарлінг-Хаммонд, виконавчий директор Національної Комісії навчання та майбутнього Америки (National Commission on Teaching and America's Future), вірний та непохитний борець за невідкладність підготовки вчителів до расового та культурного різноманіття всучасному світі, пише: "Як наслідок структурової нерівності доступу до знань та ресурсів, студенти-представники расових чи етнічних "меншин" у Сполучених Штатах стикаються з постійними та непереборними перешкодами в своїх освітніх можливостях… Ми віримо, ….що пильна та цілеспрямована увага до цих триваючих нерівностей є дуже важливою для покращення якості та результатів освіти для всіх студентів" [7, с.369].
У ході Конференції у Вісконсіні було визначено основні завдання щодо залучення нових педагогічних кадрів та покращення підготовки майбутніх учителів до роботи з полікультурною аудиторією, а саме: 1) переглянути та виправити існуючі програми та дослідження; 2) відновити програми для залучення представників меншин до професії, особливо на ранніх етапах становлення їхньої кар'єри; 3) забезпечити суспільну та приватну ініціативи в коледжах та університетах до залучення студентів різних расових, мовних та етнічних груп до професії вчителя; 4) забезпечити неупереджене та достатнє фінансування в суспільних школах, що зробить вчительську професію більш престижною та бажаною в усіх регіонах; 5) заснувати доступніші програми для успішних студентів вищої школи з метою залучення їх до цієї сфери раніше та зробити спробу оцінювання та надання кваліфікації на цих етапах; 6) виявити перешкоди для майбутніх учителів "іншого кольору" на шляху отримання ліцензії та розробити програми на допомогу в подоланні цих бар'єрів; 7) встановити виважені та послідовні системи збору даних для забезпечення ясної картини умов, потреб та розвитку забезпечення кваліфікованої освіти вчителів для всіх майбутніх освітян; 8) провести дослідження обґрунтованості різних методів оцінювання якості вчителя; 9) дослідити альтернативні засоби виявлення вчительських навичок та знань; 10) дослідити та розробити різноманітні напрями та оцінки майбутніх учителів, які б відповідали кваліфікованому навчанню та вимогам ліцензування; 11) провести додаткове дослідження - чому вчителі залишають професію. Детально розглянути результати, базуючись на роках підготовки, якості підготовки, етнічній приналежності вчителя, демографічних характеристиках студентів, коштах на життя та інших факторах та зробити відповідні висновки та рекомендації; 12) оцінити ставлення студентів університетів та коледжів до вчительської професії та порівняти його з особистими професійними цілями [13].
Отже, спираючись на висновки, які були зроблені під час проведення Конференції Американської асоціації коледжів освіти вчителів, одним з основних напрямків реформування освіти в американському суспільстві є: залучення нових обдарованих педагогічних кадрів, у тому числі представників інших культурних та етнічних "меншин"; подальша розробка програм для підготовки майбутніх учителів на засадах полікультурної освіти; розробка найбільш доцільних методів оцінки кваліфікації вчителя та покращення процедури ліцензування; проведення подальших наукових досліджень для покращення ситуації та розробка необхідних рекомендацій.
ЛІТЕРАТУРА
1. Абібуллаєва Г.С. Деякі аспекти полікультурної освіти // Педагогіка і психологія. - 2006. - №1. - С. 75-84.
2. Всемирный доклад по образованию, 1998 год: Учителя, педагогическая деятельность и новые технологии / ЮНЕСКО. - Париж: ЮНЕСКО, 1998. - 175 с.
3. Ковальчук О.С. Полікультурний підхід у сучасній шкільній освіті Росії: Дис. …канд. пед. наук. - К, 2004. - 189 с.
4. Пуховська Л.П. Професійна підготовка вчителів у Західній Європі: спільність і розбіжності. - К.: Вища школа, 1997. - 179 с.
5. Фуллан М. Сили змін. Вимірювання глибини освітніх реформ. - Львів: Літопис, 2000. - 269 с.
6. Baker G.C. Planning and Organizing for Multicultural Instruction. Addison-Wesley Publishing Company. USA. - 1994. - 217 р.
7. Darling-Hammond L. Inequality and access to knowledge/ In J. A. Banks & C. A. McGee Banks (Eds.), Handbook on multicultural education. - New York: Macmillan, 1995. - 465р.
8. Gay G. Educational equality for students of color. - New York, 1997. - 280 p.
9. Goodlad J.I. Teachers for Our Nation's Schools. - New York: Jossey-Bass Pablishers, 1991. - 272 p.
10. Henke R.R., Choy P., Geis S. and Brougham S.P. Schools and stuffing in the United States: A statistical profile, 1993-94. Washington, D.C.: U.S.Department of Education, National center for Education Statistics, 1996. - 223 p.
11. Ridgen D.W. What Teachers Have to Say About Teacher Education. Perspective CBS. - 1996. - V.8. - P.7-10.
12. Tosqueville A. Democracy in America. Volumes I, II. - N.-Y.: Bantam Classic Book, 2000. - 943 p.
13. ACTE (American Association of Colleges for Teacher Education) Windspread Conference 2003, Sept 'Preparing Teachers for Diverse students' // http://www.eaccesseric.org/

 
 

Цікаве

Загрузка...