WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Особливості полікультурної освіти вчителів в університетах США - Реферат

Особливості полікультурної освіти вчителів в університетах США - Реферат

вміння жити в демократичному суспільстві. Саме полікультурна освіта може допомогти вирішенню цих завдань.
Важливо пам'ятати про те, що полікультурна освіта - порівняно нова концепція, яка буде трансформуватися, для того щоб відповідати потребам суспільства, що постійно змінюється. Полікультурна освіта - це складний прогресивний процес реорганізації та реформування освіти, основною метою якого є глобальне переосмислення існуючих недоліків та запобігання дискримінаційних процесів в освітній практиці. На порозі нового тисячоліття багато міст і країн визначили освітню реформу своїм основним пріоритетом. Моральна мета полікультурної освіти полягає в тому, щоб змінити життя учнів, не зважаючи на підґрунтя, і допомогти виховатигромадян, які зможуть мирно жити і продуктивно працювати у суспільстві, яке стає все динамічнішим і складнішим. Продуктивні освітні зміни сповнені парадоксів та компонентів, які ми часто не розрізняємо у їхній сукупній дії, стверджує М.Фуллан: "…Піклування і компетентність, рівність усіх і винятковість кожного, соціальний та економічний розвиток не заперечують одне одного. Напруга між ними повинна перетворитись на нові потужні сили для розвитку і зростання" [5, c.22].
У Сполучених Штатах часто критикують підготовку вчителів у вищих навчальних закладах. Але це свідчить лише про велику увагу, яка приділяється цій проблемі, та про постійний пошук покращення ситуації. Розробка полікультурної освіти у попередні роки та сьогодні має інтенсивний характер. Вона веде до поглиблення багатьох галузей педагогічного знання, переосмислення вже накопиченого досвіду, до розробки нових дослідницьких проблем та шляхів їх вирішення. Як підкреслює М.Фуллан, "освіта має репутацію одночасно найбільшої проблеми та найліпшого виходу у системі освіти" [5, c.179]. Технологічна революція останніх десятиріч спричинила значні зміни в ціннісних орієнтаціях, зробивши освіту однією з найбільших цінностей суспільства. Сьогодні однією з центральних педагогічних проблем американського суспільства є докорінне підвищення якості освіти, що висуває нові вимоги до особистості вчителя і його професійної підготовки.
Американські вчені Гові та Зімфер, детально вивчивши шість університетів у США, дійшли висновку, що проблема починається саме з програм підготовки вчителів. Серед чинників, яких бракує в існуючих програмах, вони зазначають важливість узгодженості між програмою навчання у стінах університету (on campus programming) та педагогічною практикою в школі (field-based student teaching). Ще категоричніший висновок робить Ґудлад та його співавтор у дослідженні 29 університетів: "У наших поодиноких спробах створити програму підготовки спостерігається відносно незначне використання процесу взаємної соціалізації..."; "швидке розширення вищої освіти разом із безпрецедентними змінами в академічному житті залишили професуру розгубленою щодо місії вищої освіти та їхньої ролі в ній" [9, c.180]. Відомий американський педагог після розширених досліджень проблем підготовки вчителів на зламі 80-х і 90-х років зауважив, що в академічних сферах інституції, які готують до учительської праці, цінують невисоко: "Жодна інституція (вищої школи) не трактувала підготовку вчителів як свою основну місію (...). У жодному з університетів підготовка вчителів не вважалася заняттям, яке високо цінують науковці" [9, c.195]. Факультети освіти університетів (Schools of Education), безперечно, повинні сприяти тому, щоб кожний вчитель знав, як навчати і як керувати класом. Місія, покладена на ці інститути, охоплює три сфери, і дуже важливим є те, що серед цих сфер Д.Ріджен (1996) враховує і полікультурний аспект у підготовці вчителів, а саме - дати майбутнім учителям ґрунтовні знання про те, як учні навчаються, як діяти в умовах багатоманітності культур і як давати собі раду з різними суспільними проблемами, що з'являються у класі [11, c.7].
Конференція Американської асоціації коледжів освіти вчителів, яка пройшла в січні 2003 року у Вісконсіні, була присвячена проблемам підготовки вчителів до роботи з учнями-представниками різних культур. Було зазначено, що в світлі реалій 21 століття, з постійним зростанням різноманітності учнівського складу, освітня практика стикається з гострою нестачею висококваліфікованих учителів, здатних ефективно працювати у полікультурному середовищі. В результаті проведення конференції було вироблено багато рекомендацій та цінних рішень, які підтримували дві основні цілі: 1) модифікацію (диверсифікацію) вчительського складу; 2) професійний розвиток усіх практикуючих та майбутніх учителів та адміністрації для покращення знань та навичок для успішної роботи з усіма студентами незалежно від їх походження [13].
Конференція показала, що багато американських науковців занепокоєні проблемою залучення представників расових та етнічних меншин до вчительської професії. Адже незважаючи на достатнє фінансування та заохочення до роботи перспективних учителів з різних культурних та етнічних груп дуже багато потенційних працівників зазнають невдачі при закінченні вищої школи та отриманні ліцензії на роботу вчителем. Вони також повинні утримувати себе та свої сім'ї, а більшість університетів не забезпечує медичного страхування, в деяких регіонах підготовчі програми не є легкодоступними. Учасники конференції визнають, що існуючі програми для підготовки вчителів, а особливо ті, що стосуються підготовки представників меншин, недостатньо розроблені. Багато учасників цих програм залишаються осторонь, у той час як інші мають докладати величезних зусиль та витрачати занадто багато часу для складання цих програми. Наявність цих проблем доводить необхідність реформування освіти вчителів та підкреслює важливість залучення до вчительської професії студентів - представників різних культурних та етнічних меншин. Це повинно сприяти покращенню розуміння між учнями та вчителями, побудові діалогу різних культур та кращому розумінню своєї власної самобутності на основі загальнолюдських цінностей.
Дослідження, проведене в 1993-95 роках з метою виявлення демографічного складу вчителів, довело, що домінуючу частину його, більше 80 відсотків, складають представники білого американського населення [10]. Ця демографічна реальність свідчить про необхідність активного залучення

 
 

Цікаве

Загрузка...