WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → КВК до дня правових знань - Сценарій

КВК до дня правових знань - Сценарій


СЦЕНАРІЙ
КВК до дня правових знань
?
Тема заходу. "КВК до дня правових знань".
Мета. Познайомити учнів середніх класів з основними правознавства. Закріпити знання ІІ розділу Конституції України. Вчити дітей використовувати теоретичні знання з права в різноманітних ситуаціях. Виховувати у дітей почуття відповідальності за свої вчинки, популяризувати правові закони, формувати правову культуру школярів.
Використана література:
Хід проведення
1. На початку гри вчитель пояснює всім присутнім (особливо молодшим класам) значення слів, які, можливо, будуть використані в ході гри: адвокат, президент, прокурор, гідність, право, повноліття, громадянин і т. д.
2. Команди беруть участь у жеребкуванні.
3. Представлення назви команди, емблеми, девізу і т. д.
4. Вчитель задає питання згідно з жеребкуванням, на відповідь - не більше 1 хв. Якщо команда не відповідає, право відповіді надається суперникам. Журі оцінює відповіді, коментує, веде рахунок.
Питання
№ 1. Настя К. допомагає мамі розносити пошту. Вона дуже цікавиться життям своїх друзів, а тому іноді перечитує листівки, листи, адресовані іншим.
Яке право вона порушує? (ст. 31 КУ)
№ 2. В багатьох американських фільмах фінал такий: затримавши злочинця, полісмен говорить: "Ви маєте право мовчати. Все, що ви скажете, може бути використане проти вас. Ви маєте право на ...".
Про які права людини і громадянина тут йдеться? Чи маєте ви такі права? (ст. 29 КУ)
№ 3. В деяких містах нашої планети на крамницях, бібліотеках, клубах можна зустріти вивіски: "Тільки для чорних" або "Тільки для білих".
Чи можливо це в Україні? (ст. 24 КУ)
№ 4. Один канадський письменник говорив: "Право бути здоровим в наші дні - настільки дорога річ, що його може дозволити тільки багатий".
Що мав на увазі письменник? Чи реалізована ст. 49 КУ?
№ 5. У 1917 році, після революції, був прийнятий декрет "Об уничтожении сословий и гражданских чинов", в якому було записано: "Всякие звания (дворянина, купца, мещанина, крестьянина и пр.), а также наименования гражданских чинов (тайные, статские и пр. советники) уничтожаются и устанавливается одно общее для всего населения наименование - ...".
Яке?
№ 6. Дванадцятирічний Володимир М. в суперечці зі своїм сусідом використав нецензурну лайку.
Яке право порушено, яку відповідальність повинен нести?
№ 7.Дев'ятирічний Сергій написав вірші, хотів надіслати їх в дитячий журнал. Але його старший брат Дмитро сказав: "Даремно посилаєш. Ти ж неповнолітній, не можеш бути автором і тому твої вірші не надрукують".
Чи правий Дмитро? (ст. 34, ст. 54)
№ 8. Громадянин М. перейшов вулицю на червоне світло. Водій, намагаючись його не збити, різко вивернув кермо. В результаті зіткнулись два автомобілі.
Яке правопорушення здійснив громадянин М.? Хто нестиме відповідальність за аварію?
№ 9. Громадянин К. запідозрив свого сусіда Б. в крадіжці магнітофона, виламав двері квартири Б. і знайшов свою річ. Ні К., ні Б. не повідомити про ці події правоохоронні органи.
Хто з них і як порушив Конституцію України? (ст. 30)
№ 10. Сергій М. повідомив в органи внутрішніх справ, що Андрій К. готує злочин. Слідчий, якому було доручено цю справу, дізнався, що у Андрія є спільники в іншому місті.
Отримавши дозвіл прокурора, слідчий ознайомився з особистим листуванням Андрія. Зміст одного з листів допоміг слідчим попередити злочин.
Чи не порушена Конституція України? (ст. 31)
№ 11. Чи може жінка стати Президентом України? (ст. 24)
№ 12. Костя Л., 12 років, подарував своїй подрузі велосипед. Приголомшеним батькам від пояснив, що велосипед - його приватна власність. А в Конституції записано, що кожен має право розпоряджатися своєю власністю.
Хто ж правий - Костя чи батьки?
№ 13. Чи можливо (і за яких умов), щоб сільським головою Басівки був негр?
№ 14. Напередодні огляду шкільної художньої самодіяльності директор школи змусив працювати вчителів без вихідних протягом місяця.
Дайте оцінку діям директора. Яке конституційне право порушено? (ст. 45)
№ 15. Два учні 5-6 кл. пробралися увечері в приміщення дитячого садка, побили посуд, понівечили меблі, іграшки. Збитки, нанесені хуліганами, становили біля 800 гривень.
Які конституційні права порушено? Хто за це відповість?
№ 16. До цього ми з вами говорили, про права людини і громадянина. А які обов'язки громадянина України ви знаєте?
Завдання. За 1 хв. написати обов'язки. Хто більше і правильніше - той перемагає в конкурсі.
Журі підводить підсумки, команди отримують нагороди.

 
 

Цікаве

Загрузка...