WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Пояснювальна записка - Реферат

Пояснювальна записка - Реферат

Тканини, що використовуються для пошиття прямих спідниць. Мірки, необхідні для побудови креслення спідниць. Назви деталей і зрізів. Назви контурних ліній на кресленні.
Практичні роботи
Зняття мірок. Визначення розміру спідниці. Визначення контурних ліній деталей на кресленні спідниці. Виготовлення основи викрійки прямої двошовної спідниці. Вибір фасону і тканини. Заміни викрійки відповідно до фасону. Підготовка викрійки до розкрою. Розкладання викрійки на тканині. Розкрій деталей спідниці.
Тема 5. Технологія обробки застібок у поясних виробах - 12 год.
Об'єкти роботи
Виготовлення зразків обробки застібок у шві поясного виробу тасьмою "блискавка" на гачках і ґудзиках.
Технічні відомості
Види застібок у спідницях, довжина застібки, фурнітура, що застосовується у застібках. Обробка застібок у спідницях із різних тканин. Петлі з ниток.
Практичні роботи
Обробка зрізу припуску по шву для верхнього і нижнього краю застібки. Обробка нижнього краю застібки. Розмічання місць для петель і гачків, пришивання петель і гачків. Виготовлення петель з ниток. Приметування тасьми "блискавка" по підігнутих краях застібки. Застрочування країв застібки на тасьму "блискавка".
Тема 6. Обробка нижнього зрізу прямої спідниці - 6 год.
Об'єкти роботи
Виготовлення зразків обробки низу прямої спідниці швом упідгин із закритим зрізом і окантовувальним швом.
Технічні відомості
Види обробки низу спідниці. Залежність обробки від фасону і тканини. Ширина підгину.
Заметування низу спідниці. Обробка зрізу із підгином і без підгину краю всередину потаємним петле- і хрестоподібними стібками. Обробка зрізу тасьмою, косою обшивкою і зигзагоподібною строчкою. Закріплення підгину ручними стібками чи машинною строчкою. Закріплення підгину. Прасування виробу.
Тема 7. Технологія обробки верхнього зрізу прямої спідниці - 9 год.
Об'єкти роботи
Виготовлення зразків обробки верхнього зрізу спідниці корсажною тасьмою, пришивним поясом.
Технічні відомості
Види обробки верхнього зрізу спідниці пришивним поясом чи корсажною тасьмою. Способи застібання пояса: на гачках, на ґудзиках. Залежність розміру петлі від діаметра ґудзика.
Практичні роботи
Обробка пришивного поясу і з'єднання його з деталлю. Обметування петлі, пришивання ґудзика. Обробка верхнього зрізу корсажною тасьмою. Пришивання гачків і петель.
Тема 8. Технологія з'єднання деталей основних частин прямої спідниці - 15 год.
Вироби
Спідниця двошовна, пряма, злегка розширена донизу із складками чи без них.
Технічні відомості
Види обробки зрізів швів. Розпрасовування і запрасовування виточки. Назви деталей крою спідниці й зрізів. Підготовка деталей крою до пошиття.
Практичні роботи
Прокладання контрольних ліній. Прокладання контрольних стібків за контуром викрійки та лінією стегон. Обробка виточок і складок. Зшивання бічних зрізів, обробка застібки. Виготовлення пришивного пояса і з'єднання його із спідницею. Розміщення петлі та її обметування. Обробка низу спідниці. Виготовлення і вшивання вішалки. Прасування і складання виробу.
Тема 9. Технологія виготовлення оборки - 9 год.
Об'єкти роботи
Виготовлення зразків оборок.
Технічні відомості
Призначення оброк. Правила розрахунку довжини тканини на оборку. Правила розкроювання оборки. Види оборки відлітного зрізу оборки.
Способи з'єднання оборки з основною деталлю.
Практичні роботи
Оборка відлітного зрізу оборок швом упідгин із закритим зрізом, строчкою "зигзаг". З'єднання оборок з основною деталлю зшивним чи накладним швом. Вшивання оборок між деталями виробу.
Тема 10. Креслення розкльошених спідниць - 9 год.
Вироби
Креслення та готові вироби спідниць з клинців, "напівсонце", "сонце".
Технічні відомості
Фасони спідниць. Тканини, які застосуються для виготовлення спідниць. Мірки для побудови креслень розкльошених спідниць. Контурні лінії креслення деталі. Зрізи на викрійці деталі. Напрям ниток основи у тканинах при розкроюванні розкльошених спідниць. Припуск на підгин по верхньому зрізу.
Практичні роботи
Зняття мірок. Вирізування викрійок із готового креслення. Підготовка викрійки і тканини до розкроювання. Розкрій деталей спідниці.
Тема 11. Технологія виготовлення розкльошеної спідниці - 30 год.
Виріб
Спідниця розкльошена (за вибором учителя) з оборкою чи без неї.
Технічні відомості
Розташування швів. Способи вирівнювання і підрізання низу розкльошеної спідниці. Правила прасування розкльошених спідниць. Використання обшивки при обробленні верхнього зрізу під еластичну тасьму.
Практичні роботи
Підготовка деталей спідниці до обробки. З'єднання деталей. Підрізання низу спідниці. Обробка верхнього зрізу. Обробка низу спідниці (по низу спідниці оброка).
Тема 12. Практичне повторення - 18 год.
Самостійна робота - 6 год.
ІІ семестр - 144 год
Вступне заняття - 1 год
Тема 13. Креслення основи блузки та елементарне моделювання - 23 год.
Виріб
Блузка без коміра і рукавів чи з суцільнокроєними короткими рукавами (лінія боку починається від середини пройми).
Технічні відомості
Фасони блузок без рукавів і з короткими суцільнокроєними рукавами. Тканини для блузок. Мірки для побудови креслення основи блузки. Назва деталей та їх зрізів. Назва контурних ліній на кресленні. Поняття про моделювання (перенесення нагрудної виточки). Правила розкладання виточки на тканині. Розрахунок витрати тканини на блузку.
Практичні роботи
Зняття мірок. Визначення розміру блузки за міркою. Вирізування деталей викрійки з креслення основи блузки. Перенесення нагрудної виточки в лінію горловини, пройми тощо. Розкладання викрійки на тканині й розкроюванні деталей. Прокладання копіювальних стібків.
Тема 14. Технологія виготовлення блузки - 24 год.
Виріб
Блузка без коміра і рукавів. Горловина і пройми обробляються окантовувальним швом чи навскісною обшивкою.
Технічні відомості
Способи обробки горловини, пройм і низу суцільнокроєного рукава.
Види обробки низу блузки залежно від їїпризначення: подвійною строчкою, швом упідгин із закритим зрізом, пришивним поясом.
Практичні роботи
Обробка виточок. З'єднання плечових і бічних зрізів. Розкрій навскісних обшивок. Підготовка навскісних обшивок до обробки нею зрізів. Обробка нею горловини, пройми, низу рукавів. Обробка нижнього зрізу швом упідгин із закритим зрізом. Волого-теплова обробка та складання готового виробу за стандартом.
Самостійна робота - 3 год.
Тема 15. Обробка горловини підкрійною обшивкою - 12 год.
Об'єкти роботи
Зразки обробки підкрійною обшивкою різних форм вирізу горловини (круглий, прямокутний, каре, трикутний).
Технічні відомості
Види підкрійних обшивок: поздовжні, поперечні, навскісні. Способи розкроювання підкрійних обшивок і обробки ними зрізу горловини.
Практичні роботи
Виготовлення викрійки підкрійної обшивки. Розкрій підкрійних обшивок. Підготовка обшивки до обробки нею зрізу горловини. Обробка зрізу горловини

 
 

Цікаве

Загрузка...