WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Пояснювальна записка - Реферат

Пояснювальна записка - Реферат

зразків накладних кишень з прямими кутами та заокругленими.
Технічні відомості
Призначення кишень, їх фасони. Деталі кишені. Оздоблювальна строчка. Розмір припусків на підгин і вилогу. Елементарні способи моделювання кишень.
Практичні роботи
Розкроювання кишень та їх деталей по лекалу. Обробка верхнього зрізу кишені швом упідгин із закритим зрізом, заметування бічних і нижнього зрізів швом упідгин з відкритим зрізом. З'єднанням кишені з основною деталлю оздоблювальною стрічкою, з попереднім наметуванням (закріпленням виконується в оздоблювальній строчці). Виготовлення кишені з вилогами. Обшивання вилоги. прокладання дрібних прямих стібок по лінії підгину закругленого зрізу кишені, стягування прокладеної нитки для утворення підгину заокругленого зрізу кишені, або змотування шва упідгин із закритим зрізом із закладанням складочок у місцях заокруглень кишені з основною деталлю.
Тема 4. Обробка кутів підкрійною обшивкою - 6 год.
Виготовлення зразків прямих і гострих кутів, оброблених підкрійною обшивкою.
Технічні відомості
Прямі, гострі й тупі кути у швейних виробах. Підкрійна обшивка та її застосування. Надсічки. Обшивки із оздоблювальної тканини.
Практичні роботи
Розкроювання обшивки ( за кроєм виробу і за лекалом). Обробка кутів обшивкою на лицьовий і виворітни1й бік. Виметування канта при обробці деталей підкрійною обшивкою.
Тема 5. Фартух для роботи - 5 год.
Виріб
Фартух з нагрудником і бретелями, з накладними кишенями, із зборками чи м'якими складочками по лінії пояса.
Технічні відомості
Фасони фартухів, їх призначення. Тканини, що застосуються для пошиття фартухів. Назва деталей фартуха та зрізів. Одинарні й парні деталі. Креслення фартуха. Назви контурних ліній деталей фартуха на кресленні. Викрійки фартуха. Правила розкладання викрійки на тканині. Мірки для побудови креслення фартуха. Ознайомлення з моделюванням деталей фартуха.
Практичні роботи
Знімання мірок для виготовлення креслення фартуха. Визначення деталей фартуха на готовому кресленні. Виготовлення викрійки деталей фартуха з готового креслення. Підготовка викрійки до розкроювання (позначення місць застрочування кишень та ін.). Підготовка тканини до розкладки викрійки. Розкладка викрійки на тканині (урахування малюнка і поздовжньої нитки, припуск на шви).
Тема 6. Технологія виготовлення фартуха (з'єднання деталей за допомогою пояса і оздоблення строчкою) - 24 год.
Виріб
Фартух для роботи з нагрудником, накладними кишенями, зборками чи складками.
Технічні відомості
Технологія з'єднання нижньої частини фартуха і нагрудника поясом. Назва зрізів деталей. Оздоблювальна строчка.
Практичні роботи
Надстрочування кишень. Обробка нижньої частини фартуха підкрійною обшивкою. Виготовлення бретелі. З'єднання деталей нагрудника обшивним швом із вшиванням бретелей. З'єднання нагрудника і нижньої частини поясом. Оздоблення машиною строчкою на ширину лапки з попереднім зметуванням шва. Прасування виробу.
Тема 7. Практичне повторення - 8 год.
Самостійна робота - 3 год.
Виготовлення кишені прямокутної форми і з'єднання їх із виробом.
Вступне заняття - 1 год
Тема 8. Креслення жіночої і дитячої білизни без плечового шва - 12 год.
Виріб
Нічна сорочка з прямокутним, овальним чи фігурним вирізом горловини. Виріз горловини, оброблений підкрійною обшивкою.
Технічні відомості
Фасони нічних сорочок. Мірки для побудови креслення викрійки сорочки. Назва деталі та зрізів. Назви контурних ліній, деталей на кресленні. Спосіб складання тканини при розкроюванні жіночої білизни без плечового шва. Надставки, клинці та з'єднання їх з основною деталлю (врахування напрямку нитки).
Практичні роботи
Зняття мірок для побудови креслення сорочки. Визначення розміру виробу. Ознайомлення з побудовою креслення (учитель показує і роз'яснює послідовність побудови креслення). Виготовлення викрійки з готового креслення. Підготовка викрійки до розкроювання.
Розкладка викрійки на тканині і розкрій з припуском на шви. Вирізування обшивок. Позначення середини переда, спинки і рукава на основній деталі і обшивці.
Тема 9. Технологія виготовлення сорочки без плечового шва - 24 год.
Виріб
Нічна сорочка з прямокутним, овальним і фігурним вирізом горловини. Зріз горловини, оброблений підкрійною обшивкою (за виробом учителя).
Технічні відомості
Обробка зрізу горловини і рукавів підкрійною обшивкою. Застосування мережива, тасьми. З'єднання бічних зрізів деталі запошивним швом. Обробка нижнього зрізу - швом упідгин із закритим зрізом.
Волого-теплова обробка та складання сорочки.
Тема 10. Практичне повторення - 24 год.
Самостійна робота - 3 год.
ІІ семестр - 128 год
Вступне заняття - 1 год
Тема 11. Обробка рамки підодіяльника підкрійною обшивкою - 12 год.
Об'єкт роботи
Виготовлення зразків обробки рамки підодіяльника обшивкою.
Технічні відомості
Призначення виробу. Розміри підодіяльників. Фасони. Тканини, що застосовуються для виготовлення підодіяльників. Назви деталей та зрізів. Шви, що застосуються для обробки зрізів і з'єднання деталей.
Види оздоблення. Технологія виготовлення підодіяльника. Прасування готового виробу.
Практичні роботи
Розкрій деталей підодіяльника. Розкрій обшивки вирізу підодіяльника. Обробка вирізу підодіяльника обшивкою. З'єднання деталей підодіяльника. Прасування та складання.
Тема 12. Поясні білизняні вироби - 8 год.
Виріб
Піжама дитяча. Штани піжамні.
Технологічні відомості
Призначення виробу. Фасони піжам. Тканини для виготовлення дитячих піжам. Штани - поясний білизняний виріб. Мірки для побудови креслення. піжамних брюк. Креслення. викрійка та деталі піжамних штанів. Назви деталей і зрізів. Особливості розкрою парних деталей. Підготовка викрійки до розкроювання. Розрахунок витрат тканини.
Практичні роботи
Зняття мірок. Виготовлення викрійки за готовим кресленням. Підготовка викрійки до розкрадання. Розкрадання викрійки на тканині. Розкрій деталей.
Тема 13. З'єднання основних деталей у виробах поясної білизни - 19 год.
Вироби
Піжамні штани.
Технічні відомості
Шви, що застосовуються при пошитті піжамних штанів. Технічні вимоги до виконання запошивного шва у білизняних виробів. Технологія виготовлення піжамних штанів.Складання готових піжамних штанів за стандартом.
Практичні роботи
Підготовка крою до обробки. З'єднання крокових зрізів. З'єднання деталей. Обробка верхнього і нижнього зрізів. Прасування. Складання за стандартом.
Тема 14. Виготовлення викрійки плечового білизняного виробу - 5 год.
Виріб
Піжамна сорочка без плечового шва з круглим вирізом.
Технічні відомості
Призначення виробу. Фасони піжамних сорочок. Види оздоблення. Способи виготовлення викрійки ( на основі викрійки жіночої і дитячої сорочки).
Практичні роботи
Виготовлення викрійки із кресленням жіночої сорочки без плечового шва (зменшення довжини). Підготовка викрійки до розкладання.
Розкладання викрійки на тканині.

 
 

Цікаве

Загрузка...