WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Пояснювальна записка - Реферат

Пояснювальна записка - Реферат

12. Обробка косих зрізів тканини повздовжньою обшивкою - 10 год.
Виріб
Косинка для роботи.
Технічні відомості
Навскісні зрізи тканини. Розтяжність і сипучість навскісних обрізних країв і врахування цієї властивості при обробці.
Практичні роботи
Розкроювання косинок. Визначення розміру повздовжньої обшивки.
Розкроювання повздовжньої обшивки. Обробка повздовжньою обшивкою навскісного зрізу косинки, а повздовжній зріз косинки і поперечний - швом упігин із закритим зрізом.
Тема 13. Зборки у швейних виробах і обробка ними зрізів деталі - 6 год.
Об'єкти роботи
Виготовлення ручним і машинним способами зразків зборок.
Технічні відомості
Зборки як оздоба у жіночому і дитячому одязі, білизні. Припуск тканини на зборки. Технологія виконання зборок ручним способом. Положення регулятора строчки для виконання зборок машинним способом.
Практичні роботи
Виконання зборок ручним способом - прокладання двох паралельних строчок дрібними прямими стібками. Стягування ниток і рівномірний розподіл зборок. Виконання зборок машинним способом - прокладання двох паралельних машинних строчок.
Тема 14. Технологія обробки заокруглених зрізів навскісною подвійною обшивкою - 26 год.
Об'єкти роботи
Виготовлення зразків обробки закруглених зрізів навскісною подвійною обшивкою. Виготовлення дитячого нагрудника із заокругленими зрізами та фартуха на поясі із заокругленими зрізами.
Технічні відомості
Назви зрізів на деталях швейних виробів: прямі - поперечний, повздовжній, навскісний і заокруглений. Деталі виробу. Назви зрізів. Тканини для виготовлення дитячих нагрудників, фартушків. Види оздоблення виробів. Контрольні лінії.
Практичні роботи
Обробка заокругленого зрізу навскісною подвійною обшивкою із оздоблювальної тканини (виготовлення зразка). Прокладання машинних строчок для утворення зборок. Підготовка деталі пояса до з'єднання його з основною деталлю: обшивання кінців пояса, заметування одного зрізу пояса, визначення середини деталі пояса. Приметування пояса і з'єднання його з основною частиною. Оздоблення виробу. Прасування.
Тема 15. Ремонт одягу - 6 год.
Об'єкти роботи
Виготовлення зразків накладання латок ручним способом.
Технічні відомості
Накладання латок на білизну і одяг ручним і машинним способами.
Форми латок відповідно до тканини виробу за якістю, кольором, малюнком. Добір тканини для латок. Підготовка виробу до лагодження зрізів латки. Технологія пришивання латок ручним способом.
Практичні роботи
Добір тканини для латок. Розкрій латки з припуском на шви. Підгинання і заметування зрізів латки. Накладання латки з виворітного боку виробу. Підшивання підігнутих країв виробу і латки вручну навскісними стібками. Прасування.
Вступне заняття - 1 год
Тема 16. Технологія виконання за пошивного шва - 4 год.
Об'єкт роботи
Виготовлення зразка запошивного шва.
Технічні відомості
Види з'єднувальних швів. Застосування запошивного шва. Технологія виконання запошивного шва (складання деталей з випуском одного зрізу та вкладання однієї деталі у підігнутий зріз іншої).
Практичні роботи
Виконання зразків запошивного шва: коли зріз однієї деталі виступив і коли зріз однієї деталі вкладено у підігнутий зріз іншої.
Тема 17. Креслення, викрійка і крій плечових білизняних виробів - 8 год.
Вироби
Сорочка дитяча і жіноча з круглим вирізом.
Технічні відомості
Масштаб, масштабна лінійка та її застосування. Правила й послідовність вимірювання фігури, позначення мірок. Розміри виробу. Мірки, необхідні для побудови креслень плечових білизняних жіночих виробів. Позначення мірок. Назви деталей виробу та їх зрізів. Назви контурних ліній деталей на кресленні.
Практичні роботи
Знімання мірок. Визначення розміру одягу, контурних ліній деталей на кресленні. Формування викрійки із готового креслення. Розкладання викрійки на тканині. Розкрій з урахуванням припуску на шви.
Тема 18. Обробка зрізів у жіночих і дитячих виробах навскісною обшивкою - 34 год.
Вироби
Сорочка жіноча і дитяча з круглим вирізом. Фартух дитячий з круглим вирізом і зав'язками. Сарафан дитячий з круглим вирізом горловини і пройми та інші вироби.
Технічні відомості
Тканина, що застосовуються для пошиття дитячих і жіночих сорочок (білизни). Визначення середини деталей. Різновиди обробки зрізів навскісною обшивкою. Шви, які застосуються при пошитті виробу. Надсічки та їх призначення.
Практичні роботи
Прокладання контрольних ліній (визначення середини деталі).
З'єднання деталей виробу (бічних і плечових зрізів) запошивним швом із попереднім зметуванням. Обробка навкісною обшивкою зрізу горловини і пройми виробу із застосування різних доповнень. Прасування виробів.
Тема 19. Практичне повторення - 14 год.
Контрольна робота - 6 год.
6 клас
Учні повинні знати:
основні властивості лляних тканин, їх застосування;
основні механізми швейних машин;
характеристику настроченого і розстроченого швів;
назви деталей і зрізів плечової і поясної білизни;
технологію пошиття виробів за навчальний рік.
Учні повинні уміти:
виконувати машинні шви - упідгин, зшивний, запошивний, настрочий;
обробляти прямі і навскісні зрізи підкрійною обшивкою;
обробляти накладні кишені та з'єднувати їх з основною деталлю, а також з'єднувати деталі поясної і плечової білизни машинним способом відповідними швами.
6 клас - 256 год
( 8 год в тиждень)
(І семестр - 128 год)
Вступне заняття - 1 год
Тема 1. Матеріалознавство - 2 год.
Технічні відомості
Рослинні волокна (льон). Обробка стебел льону. Одержання лляного волокна. Властивості лляного волокна: довжина, міцність. Дія теплоти і вологи на лляне волокно. Одержання пряжі з лляного волокна. Виготовлення лляної тканини. Властивості лляного волокна (вбирати вологу, пропускати повітря). Волого-теплова обробка лляних тканин. Ткацьке виробництво. Професії ткацького виробництва. Обробка тканини. Тканини гладкофарбовані, друковані (набивні), строкаті, меланжеві. Використання лляних тканин у швейному виробництві й у побуті. Матеріли для оздоблення виробів: ґудзики, пряжки, емблеми, тасьма.
Лабораторні роботи
Визначення властивостей лляних волокон і тканин. Визначення лляних і бавовняних тканин за міцністю, повітропроникністю, гігроскопічністю. Розпізнавання бавовняних і лляних тканин за зовнішнім виглядом, на дотик, за розривом.Волого-теплова обробка тканин.
Тема 2. Виконання м'яких складок - 7 год.
Об'єкти роботи
Виготовлення зразків м'яких незапрасованих складок на смужках тканини, мережива, шитва та на деталях виробів.
Технічні відомості
М'які складки як оздоблення білизни, жіночого і дитячого одягу. Розрахунок матеріалів (тканини, мережива, шитва і ін.) на м'які складки. Розмічання м'яких складок на деталях.
Практичні роботи
Розмічання складок, заметування по надсічках чи копіювальних стібках.
Тема 3. Виготовлення накладних кишень - 8 год.
Об'єкти роботи
Виготовлення

 
 

Цікаве

Загрузка...