WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Пояснювальна записка - Реферат

Пояснювальна записка - Реферат

год.
Вироби
Сукня, спідниця, сарафан, блузка нескладного фасону.
Технічні відомості
Характеристика викрійки: деталі та їх назви, контрольні позначення пояснення до викрійки чи креслення. Виріб фасону та його аналіз. Виріб тканини, ниток і фурнітури. У сукнях з оздобленням - добір оздоблення. Норма витрати тканини при різній її ширині. Аналіз викрійки.
Практичні роботи
Розкладання викрійки на тканині, перевірка з урахуванням напрямку рисунка, економного використання тканини і припусків на шви.
Розкрій. Пошиття і оздоблення виробу.
Вступне заняття - 1 год
Тема 6. Технологія пошиття прямої суцільнокроєної сукні - 25 год.
Виріб
Пряма суцільнокроєна сукня з оздобленням.
Технічні відомості
Настилання тканини, розкладання лекал, обладнання, що застосовується при розкроюванні, перевірка якості крою, маркування крою.
Лекала: позначення напрямку поздовжніх ниток на лекалах, контрольні точки для з'єднання деталей. Зберігання лекал. Матеріали для виготовлення лекал.
Послідовність пошиття прямої суцільнокроєної сукні: заготовка переду сукні, з'єднання плечових зрізів; обробка горловини, вшивання рукавів у відкриту пройму чи обробку пройми підкрійною обшивкою. З'єднання бічних зрізів, обробка низу виробу. Прасування і складання.
Практичні роботи
Перевірка якості крою. Зшивання плечових зрізів. Обробка горловини, зшивання бічних зрізів, обробка пройм, низу виробу або вшивання рукава у відкриту пройму та зшивання бічних зрізів, обробка низу. Перевірка якості готового виробу. Прасування. Складання за стандартом.
Самостійна робота - 6 год.
ІІ семестр - 64 год
Вступне заняття - 1 год
Тема 6. Технологія пошиття молодіжних спідниць і штанів - 27 год.
Вироби
Спідниця молодіжні різних фасонів. Штани молодіжні.
Технічні відомості
Асортимент молодіжних поясних виробів. Тканини, що використовуються для виготовлення цих виробів, їх властивості.
Лекала, які використовуються для розкроювання поясних виробів.
Виробничий спосіб обробки застібки у поясних виробах. Використання прокладкових матеріалів і спецобладнанням для обробки поясів.
Сучасний спосіб обробки низу поясних виробів. Виріб моделей, добір тканин і оздоблення. Добір лекал, внесення змін у викрійки деталей виробу (при необхідності).
Практичні роботи
Розкроювання виробів. Зшивання виточок, бічних зрізів (при пошитті штанів - зшивання середнього і крокових зрізів). Обметування зрізів швів. Волого-теплова обробка швів. Обробка застібки у бічному чи середньому шві. Обробка накладної кишені та з'єднання кишені та з'єднання її з основною деталлю. Обробка пояса і з'єднання його з верхнім зрізом виробів. Обробка низу виробу швом упідгин з відкритим чи закритим зрізом із використанням універсальної і спеціальної машин.
Тема 7. Технологія пошиття молодіжних святкових суконь і блузок -
14 год.
Вироби
Підліткові й молодіжні сукні з шовкових тканин. Молодіжні блузки із штучних і синтетичних тканин (виготовляються за готовими лекалами).
Технічні відомості
Ознайомлення з асортиментом святкових суконь і блузок. Напрями моди.
Сучасна обробка суконь і блузок. Тканина для блузок і фурнітура.
Спеціальні машини для виконання обробки зрізів оздоблювальних деталей (оборок, воланів, рюшів) оборок при підготовці їх до пришивання. Спеціальні машини для виконання складок на основних деталях (верхні зрізи спідниць, нижні зрізи рукавів).
Практичні роботи
Виріб фасону, обробки і тканини. Добір лекал. Розкладання лекал на тканині, розкроювання. Заготовка оздоблювальних деталей: рюшів, оборок, воланів, їх обробка. Вишивання.
Зшивання виточок, бічних і плечових зрізів, обробка зрізів швів, волого-теплова обробка швів. Обробка застібок у блузках і сукнях, пришивання оборок і рюшів. Заготовлення комірів, манжетів і рукавів. Вшивання коміра у горловину, вметування і вшивання рукавів у пройму виробу. Обробка низу виробу швом упідгин із закритим зрізом. Обробка пояса чи доповнень до сукні (шарфа, банта і ін.). Розмічання петель, обметування, пришивання ґудзиків. Прасування виробів.
Тема 8. Основи економічних і правових знань - 2 год.
Характеристика індивідуального і масового виробництва по виготовленню одягу. Організація роботи в ательє з розподілом праці.
Тема 9. Практичне повторення і підготовка до екзаменів - 18 год.
Повторення знань та удосконалення умінь виконання різних операцій на універсальних машинах із пристосуванням (за вибором учителя).
10 клас
Учні повинні знати:
асортимент швейних виробів, назви тканин, з яких виготовляють основні вироби, їх технологічні властивості;
характеристику універсальної та деяких спеціальних машин (краєобметувальної, зшивнообметувальної) якими обладнані швейні підприємства;
законодавчі та правові акти України про приватне господарство, підприємство, працю.
Учні повинні уміти:
раціонально організовувати робоче місце;
заправляти універсальну машину;
розпізнавати тканини;
якісно виконувати всі види машинних швів;
обробляти комір і рукави, з'єднувати х з основними деталями легкого одягу;
виконувати деякі види оздоблень.
10 клас - 285 год
(9 год в тиждень)
І семестр - 144 год
Вступне заняття - 1 год
Тема 1. Машинознавство - 2 год.
Промислова швейна машина. Човниковий стібок, його будова та призначення. Роль ниткопритягувача, голки, човника, пересувача тканини в утворенні стібка. Зшивнообметувальні швейні машини, їх стисла характеристика, застосування, підготовка до роботи. Універсальні швейні машини.
Тема 2. Обладнання швейних цехів - 6 год.
Технічні відомості
Універсальні машини 97 класу, 1022 класу "Текстіма"та інші моделі.
Характеристика швейних машин: швидкість, види робіт, основні механізми.
Найпростіші прийоми регулювання натягу верхньої і нижньої ниток.
Спеціальні швейні машини: краєобметувальні і зшивнообметувальні, характеристика цих машин та їх призначення. Швейні машини-автомати і напівавтомати. Характеристика і призначення цих машин.
Тема 3. Матеріалознавство - 6 год.
Технічні відомості
Синтетичні волокна, одержання волокон і пряжі. Волокна: капрон, лавсан, нітрон. Тканини з домішкою лавсану. Капронові тканини, їх властивості. Асортимент тканин із синтетичних волокон і ниток. Синтетичні тканини для блузок, плать і плащів.
Практичні роботи
Розпізнавання синтетичних тканин за зовнішнім виглядом, на дотик і за характером горіння ниток.
Тема 4. Організація праці і виробництва на швейній фабриці - 6 год.
Технічні відомості
Загальні відомості про організацію праці в основних цехах швейної фабрики, норми часу, норма виробітку. Організація праці. Оплата праці. Стислі відомості про законодавство з охорони праці. Безпека праці в швейному цеху і на робочих місцях.
Тема 5. Ознайомлення з готовими викрійками і кресленнями виробів у масштабі і у натуральну величину (за журналом мод) - 6 год.
Технічні відомості
Характеристика готових викрійок: назви деталей і

 
 

Цікаве

Загрузка...