WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Метод проектів, як засіб реалізації дослідницьких практичних та творчих завданнь освіти - Курсова робота

Метод проектів, як засіб реалізації дослідницьких практичних та творчих завданнь освіти - Курсова робота

еталоном рівня засвоєння знань [71].
Оцінювання включає два компоненти: оцінювання як процес, що відбувається на уроках праці на всіх етапах навчання, і бал, який фіксує підсумки перевірки знань, умінь і навичок. Як процес оцінювання становить специфічну сторону контролю, його невід'ємну частину, як результат -завершує контроль навчальних досягнень. Під час спостереження за діяльністю школяра в ході уроків трудового навчання, перевірки виконання ним домашніх завдань, різних технологічних вправ на уроці, захисту проекту, технологічної документації вчитель мислено оцінює не тільки якість знань, а й ретельність, працьовитість, психологічні особливості учнів.
Єдині вимоги до знань, умінь і навичок визначаються як критерії та норми оцінювання. Критерії- це точно визначена міра якості виявлених знань, умінь і навичок учнів, яка відповідає загальним вимогам до контролю знань, умінь і навичок.
У відповідності до критеріїв визначають норми оцінювання, тобто конкретні кількісні та якісні показники успішності, згідно з якими виставляється саме той а не інший бал.
Функції оцінки не обмежуються тільки констатацією рівня навченості. Оцінка - єдиний в розпорядженні педагога засіб стимулювання навчання, позитивних мотивацій, впливу на особистість. Саме під впливом об'єктивного оцінювання у школярів розвиваегься адекватна самооцінка, критичне відношення до своїх успіхів.
Оцінка може виражатись як словесно, описово, так і у формі строго визначених позначень, одним з яких є бал. Бал - це показник результатів контролю, заключний етап перевірки знань, одна з форм оцінки.
ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ НА ВИГОТОВЛЕННЯ ПІДСТАВКИ.
І. Організаційно-підготовчий етап.
Підставки під гарячі предмети широко використовуються в домашньому господарстві. Так як, без їхнього використання можна пошкодити поверхні столів, тумбочок. Розглянемо різні варіанти конструкцій підставок (мал. 1-6).
Варіант 1
(мал 1)
Мал. 1. Підставка під гарячі предмети
Переваги: легкість конструкції.
Недоліки: конструкція складна у виготовленні.
Варіант 2
(мал 2.)
Мал. 2. Підставка під гарячі предмети.
Переваги: потрібно менше матеріалу.
Недоліки: ускладнення з'єднань.
Варіант 3
(мал 3)
Мал. 3. Підставка під гарячі предмети.
Переваги: нестандартні розміри; ізящність.
Недоліки: ускладнення з'єднань; збільшення робочого часу на виготовлення;великий обсяг матеріалу.
Варіант 4
(мал 4)
Мал. 4. Піставка під гарячі предмети.
Переваги: теж саме, плюс велика твердість конструкції.
Недоліки: значне ускладнення з'єднань; великий обсяг матеріалу.
Варіант 5
(Мал 5)
Мал. 5. Підставка під гарячі предмети. Переваги: ізящність; з'єднання декількох геометричних форм. Недоліки: ті ж, що й у варіанті 4; збільшення конструкції.
Проаналізувавши варіанти конструкцій та порадившись з учителем щодо наявності інструментів та матеріалів ми встановили, що найкращі переваги має варіант 2 конструкції, але ми дещо змінимо форму конструкції з метою її полегшення.
Остаточний вигляд буде мати спроектована підставка під гарячі предмети.
Мал. 6. Підставка під гарячі предмети 1 - корпус; 2 - дуга; 3 - кільце; 4 - хомутик.
Переваги: простота конструкції; ізящність, естетичний вид; з'єднання декількох форм; малий обсяг матеріалу Зменшення робочого часу. Недоліки: конструкція складна у виготовленні.
П. Конструкторський етап
Перед тим, як що-небудь виготовляти, потрібно підрахувати, в що обійдеться запропонована робота. Чи буде якась користь або збиток? Відповіді на всі ці запитання дають економічні розрахунки. Звичайно, можна виготовити підставку з нержавіючої сталі. Вона не буде ржавіти, буде мати привабливий вигляд, але цей матеріал коштує дорого, і його обробка буде мати свої складності. Завжди приємно виготовити корисну річ із недорого матеріалу або навіть із їх відходів, разом з тим, надавши їй цілий ряд переваг і з мінімальними матеріальними затратами.
Проаналізувавши пропоновані варіанти конструкційвиконання підставки ми приходимо до висновку, що вибираємо варіант, у якому більше всього переваг і менше недоліків. У цьому випадку найкраще варіант 6. Незважаючи на те, що ця конструкція складна у виготовленні, цей варіант для нас більш прийнятний і зручний.
Виріб складається з 3 деталей, з'єднаних між собою за допомогою 8 хомутиків. Згинання виробляється на оправленнях різного профілю. Зразковий час виготовлення виробу - 4 години. З інструментів знадобляться: молоток, правильна плита лінійка, косинець, чертилка, ножівка, тиски, напилок, оправ ка, плоскогубцьі, шліфувальна шкурка.
Поз. Найменування Кількість Матеріал Розмір
1 Корпус 1 Сталь 2 х 20 х 640
2 Дуга 1 Сталь 2 х 20 х 500
3 Кільце 1 Сталь 2 х 20 х 300
4 Хомут 8 Сталь
Екологічні умови роботи. Безпека праці. При пилянні і шліфуванні утвориться металевий пил. Тривале вдихання цього пилу приводить до захворювань органів подиху, шкірних покривів, око.
. Комплекс заходів для охорони праці спрямований на створення безпечних умов роботи. Ручні інструменти повинні бути добре закріплені.
Поверхня ручок гладка, без тріщин. Передавати інструмент тільки ручкою вперед. При усіх видах обробки заготівлі повинні бути надійно закріплені.
III. Технологічний етап
На технологічному етапі я здійснюю безпосереднє виготовлення конструкції підставки, тобто виконання технологічних операцій.
IV. Заключний етап
Після випробовування підставки під гарячі предмети я знайшов деякі недоліки, які зміг виправити, після чого моя конструкція стала ще надійнішою у використанні.
Звісно, наша конструкція є найкращою порівняно з попередньо відомими конструкціями, це:
o надійно утримує посуд у фіксованому положенні;
o конструкція має елегантний вигляд;
o є можливість використання відходів.
Але, звісно, є і недолік. Після того, як ми провели випробування виробу, з'ясували, що в конструкції з'єднання не надійне. Можливо, в подальшій роботі необхідно буде доопрацювати цей недолік конструкції підставки під гарячі предмети. А загалом, конструкція вийшла досить непоганою. Результати випробувань і висновки. Підставку під гарячі предмети я виготовив і зібрав.
Вчитель трудового навчання і товариші можуть оцінити мою роботу і при бажанні виготовити собі такі ж підставки. На мою думку, роботу можна оцінити на 10 балів. Звичайно, можна було б ще подумати над конструкцією підставки. Зате я задоволений своєю роботою по створенню і виготовленню підстави під гарячі предмети, а головне, домігся своєї мети.
Додаток Б.
Творчий проект на виготовлення підставки для книг.
Готуючись до уроків в дома та під час уроків в школі трохи незручно коли підручник лежить на столі чи парті. Тому деякі мої однокласники використовують підставки для книг. В магазині такі підставки коштують досить дорого. Тому я вирішив виготовити таку підставку самостійно на уроках трудового навчання.
Мені довелося подумати яка буде конструкція, з чого і чим її виготовляти. Поміркувавши, я зрозумів що мені для виготовлення підставки необхідна фанера і дерев'яний брусок. Підставка повинна відповідати таким умовам:
1. Бути простою у

 
 

Цікаве

Загрузка...