WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Операційні системі в школі - Курсова робота

Операційні системі в школі - Курсова робота

1 - 3.
4. Зверев С. А. Практическая работа в MS-DOS: Серия "Персональный компьютер. Решение прикладных задач". М.: Воениздат. 1991. - 380 c.
5. Ляхович В. Ф. Основы информатики. Ростов н/Д.: изд-во "Феникс", 1996. - 142 c.
6. MS-DOS 5.0. Краткий справочник/Сост. В. С. Журцов. М.; Наука, Гл. ред. физ.-мат. лит., 1992. - 257 с.
7. Програма для середніх закладів освіти "Основи інформатики і обчислювальної техніки". - К.: "Перун", 1996. - 23 с.
8. Работа в MS-DOS 6.0 для всех/Desk book (на рус. яз.)/Сост.: Г. Л. Губина, Ю. П. Лисовец, В. П. Смирнов. М.: Информавто. 1993. - 532 с.
9. Сорокин К.А. Методика проведения уроков по теме "Операционная система MS-DOS" // Информатика и образование. 1999, № 3.
10. Фигурнов В. Э. IBM PC для пользователя. 2-е изд., перераб. и доп. М.: Финансы и статистика, Компьютер-Пресс, 1991. - 630 с.
11. Франкен Г., Молявко С. М. MS-DOS 6.0 ... для пользователя. К.: Торгово-издательское бюро BHV, 1993. - 440 с.
12. Шауцукова Л. 3. Основы информатики в вопросах и ответах: Учебное пособие для учащихся, студентов и абитуриентов. Нальчик: издательский центр "ЭЛЬ-ФА", 1994. - 140 с.
13. Шафрин Ю. А. Основы компьютерной технологии: Учебное пособие для VII - XI классов по курсу "Информатика и вычислительная техника". М.: АБФ, 1997. - 120 с.
Додаток. План-конспект уроку з інформатики
Тема уроку: Форматування дискет. Створення системної завантажуваль-ної дискети.
Мета уроку: Навчальна, виховна, розвиваюча.
Навчити учнів створювати системні завантажувальні дискети, а також вміння працювати з ними.
Тип уроку: Практична робота.
Обладнання: Підручник "Основы информатики и вычислительной техники", - Ершов А.П., "Основы информатики и вычислительной техники", - Каймин В.М. та інші, комп'ютер.
Вступна частина (3 хв).
Заходжу, вітаюсь з учнями, пропоную сісти і підготуватись до уроку.
Пояснення нового матеріалу (27 хв):
Вчитель: Уявіть собі, що ви купили коробку нових дискет і збираєтесь переписати на них результати своєї роботи. Спочатку потрібно їх відформатувати. Що це таке? Нові дискети пусті, на них нічого не записано. Тому спочатку потрібно її розмітити, тобто створити магнітні доріжки, доріжки розбити на сектори і потім створити кореневий каталог. Все це називається форматуванням і виконується автоматично за допомогою команди FORMAT. Тільки після форматування на дискету можна що-небудь записати. Слід відмітити, що деколи дискети продаються відформатовані.
Якщо вам потрібно відформатувати тридюймову дискету в дисководі А:, введіть наступну команду:
FORMAT A: /F:1.44 + Enter
Відповідно для форматування дискети в дисководі В:, потрібно вказати ім'я В: в команді FORMAT замість А:. Ключ /F:1.44 вказує, що дискета після форматування повинна вміщувати в себе 1,44 Мб інформації. Якщо вам потрібно відформатувати п'ятидюймову, то ключ /F:1.44 потрібно замінити на /F:1.2, так як п'ятидюймові дискети вміщують тільки 1,2 Мб.
Отже, ви запустили програму форматування і на екрані з'явилося повідомлення про необхідність вставити дискету в дисковод. Дискета уже вставлена в дисковод. Натисніть клавішу Enter. Почнеться процес форматування, при цьому на екран буде виводитись число, яке відображає відсоток виконаної роботи.
Після форматування дискети ви можете переконатися, що на ній ще немає ніяких файлів.
DIR A: + Enter.
Виведеться повідомлення, що файлів не знайдено (тобто на дискеті немає файлів).
За допомогою команди FОRMAT ви можете створити завантажувальну або як ще її називають, системну дискету, тобто дискету, з якої можна завантажити операційну систему, наприклад в тому випадку, коли комп'ютер не завантажується з вінчестера. Для цього команді FОRMAT потрібно задати ключ /s. Спробуємо створити завантажувальну дискету в дисководі А:. Якщо А: у вас тридюймовий дисковод, то введіть команду:
C:>FORMAT A: /S/F:1.44 + Enter
Для п'ятидюймового дисководу команда повинна бути наступна:
C:>FORMAT A: /S/F:1.44 + Enter
Після форматування на диск будуть скопійовані файли операційної системи, зокрема COMMAND.COM і ще декілька файлів, які ви можете побачити тільки за допомогою команди DIR A: /AS.
Зауваження: завантажити операційну систему з дискети можна тільки з дисковода А:. Тому, якщо у вас два дисководи для дискет, створювати системну дискету на дисководі В не варто. Але, може бути, ви захочите використовувати її для завантаження операційної системи на іншому комп'ютері.
Після того як ви відформатуєте дискету з використанням ключа /s в команді FORMAT, необхідно створити на ній каталог і скопіювати в нього файли AUTUEXEC.BAT i CONFIG.SYS із кореневого каталогу диска С:. Ці копії потім можуть бути потрібні в тому випадку, якщо ви випадково вилучите оригінали на диску С:.
Слідуючим кроком ви повинні на вінчестері знайти програму SYS.COM і записати її в кореневий каталог системного диску. Програма SYS.COM є утілітою DOS і призначена для створення системних дисків без операції форматування. При використанні програми SYS.COM диск повинен бути відформатований.
Після того як ви скопіюєте файл SYS.COM на системну дискету, вийміть її з дисководу і встановіть перехідник в позицію захисту від запису. Це необхідно для того, щоб захистити інформацію від випадкового вилучення або враження комп'ютерним вірусом.
Закріплення нового матеріалу (15 хв)
Тепер давайте самостійно спробуємо виконати наступні дії за запропонованим алгоритмом.
Загальний алгоритм (роздається усім учням). При цьому учні записують алгоритм у зошиті:
1. Вставити дискету в дисковод.
2. Ввести команду FORMAT A:. У відповідь на запит про вставлену дискету натиснути клавішу Enter.
3. Стежити за форматуванням; у відповідь на запит про введення мітки диска натиснути клавішу Enter. У відповідь на питання про форматування наступної дискети послідовно натиснути клавіші N і Enter.
4. Для перезапису системних файлів на диск ввести команду sys а:. (Команда sys є зовнішньою командою MS-DOS. Вона дозволяє переписувати системні файли з твердого диска на дискету і навпаки.)
5. Переконатися, що необхідні системні файли переписані, ввівши команду dir a:.
6. Перезавантажити комп'ютер; у відповідь на запит про дату і час натиснути клавішу Enter. Запит дати і часу з'являється в тому випадку, якщо назавантажувальному диску відсутній файл autoexec.bat.
7. Створити на диску а: файл autoexec.bat, увівши команди:
copy con a:autoexec.bat
echo off сls
echo Завантаження із системної дискети
ver
і послідовно натиснувши клавіші
F6 і Enter.
Команда echo використовується в пакетних файлах для виведення повідомлень. Параметр off відключає висновок наступних команд на монітор під час виконання файлу.
8. Переконатися, что файл autoexec.bat створений, увівши команду dir a:.
9. Перезавантажити комп'ютер.
Домашнє завдання (3 хв.)
1. Відформатуати будь-яку дискету і записати на неї усі програми, які ви робили.
2. Створити системну дискету і потренуватися завантажувати комп'ютер з неї.

 
 

Цікаве

Загрузка...