WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Людські чесноти - Урок

Людські чесноти - Урок


Урок
Людські чесноти
Тема: Людські чесноти.
Мета: Розширювати знання учнів про людські чесноти. Формувати навичок культурної поведінки; дружні відносини між людьми. Розвивати вміння аналізувати та робити висновки. Виховувати бажання дотримуватись високих морально-етичних норм, прагнення виробити у собі кращі людські якості: працелюбність, чуйність, делікатність, милосердя.
Обладнання: Малюнок мудреця, макет дерева, листочки із заповідями.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Вітання гостей
Ми Вам рад, люди добрі!
І вітаєм щиро Вас.
І запрошуєм ласкаво
На урок в четвертий клас.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Підручник с. 21-22.
- Назвіть людські чесноти.
- Що означає, шанобливо ставитись до себе і до інших?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
1. Вступне слово вчителя. С.36
Твори добро Л.Іванова
Ти добро лиш твори повсюди,
Хай тепло твої повнить груди.
Ти посій і доглянь пшеницю,
Ти вкопай і почисть криницю,
Волю дай. Погодуй пташину,
Приласкай і навчи дитину,
Бо людина у цьому світі
Лиш добро повинна творити.
- Отже, девіз уроку: Твори добро!"
- Сьогодні до нас н урок завітав професор Академії людських чеснот - Мудра Сова. Він буде нас навчати, давати цікаві завдання, розповідати різні історії. Професор дуже прагне допомогти нам виробити в собі кращі людські якості: працьовитість, чуйність, щедрість, чемність, сміливість, відповідальність.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником.
Опрацювання вірша Л.Забашти "Людина починається з добра".
- Прочитайте вірш вголос.
- Яка основна думка вірша?
- Як ви її розумієте?
- Поясніть слова "вища правда".
- Що відрізняє людину від тварини? (мова, мислення, праця).
2. Розповідь учителя.
- Все у світі здобувається людською працею, зводяться будівлі, будуються заводи, фабрики, вирощується хліб і до хліба. І все це для людини, щоб вона була сита, здорова, весела і щаслива. А без труда нема плода, - так каже народна мудрість. Та для такого, щоб усе це було на землі, люди трудились віками, праця і зробила людину розумною.
3. Робота зі "Скарбничкою мудрості".
- Згадайте прислів'я про працьовитих і лінивих. Чого вони вчать, що висміюють?
Без охоти нема роботи.
Маленька праця краща за велике безділля.
Хочеш їсти каліф, не сиди напечі.
Праця годує, а лінь марнує,
Навчання і труд поруч ідуть.
Лінивому завжди ніколи.
- Яку людську чесному ми оберемо для себе?
- Працьовитість.
4. Створення проблемної ситуації.
- Як ви оціните бездіяльність старших дітей і перехожих? (Байдужість)
- Як би ви вчинили на їх місці?
Фізкультхвилинка.
Встаньте, діти, посміхніться.
Землі нашій поклоніться.
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
Венерном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
5. Робота з підручником.
Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "Байдужість".
- Прочитайте мовчки
- Чому оповідання так називається?
- У чому проявилася байдужість хлопців?
- Як ще можна оцінити вчинок підлітків? (хуліганство)
- Придумайте інший можливий хід подій.
6. Читання в особах.
V. Робота в зошитах (с.2.)
VІ. Закріплення знань, умінь і навичок.
1. Розв'язування морально-етичних завдань.
- Професор у своїй скриньці приніс нам задачі не на додавання, а на людяність.
- Як вчинив Сергійко?
- Як можна назвати поведінку однокласників Оленки?
- Чи можна сказати, що Петрик допитливий хлопчик? (Він просто невихований)
- Чому?
- Невже жаба дорожча за дружбу?
"Співчуття до тварин настільки пов'язане з доброю натурою, що можна напевне стверджувати: "Той, хто жорстви до тварин, не може бути добрим". - писав Жак Поль.
2. Складання дерева життя.
- Перед вами макет дерева. Воно сухе і мертве. Зараз ми вдихаємо в нього життя і силу. У вас на партах заповіді життєтворця, написані на листочках, дерева. Прочитайте їх і прикріпіть листочок. (Діти беруть листочки, читають заповіді, прикріплюють до дерева).
Наше деревце затріпотіло зеленим листячком від ваших добрих сердець і тепли слів.
Заповіді с. 32
3. Робота з кулькою.
- Ось у мене червона кулька. Вона символ небезпеки.
На смужці паперу напишіть свої шкідливі звички, негативні риси характеру, які вам н подобаються, заважають жити. Скрутіть смужки. Опустіть в кульку. Давайте міцно їх зв'яжемо і викинемо н смітник, щоб більше ніколи до них не поверталися.
VІІ. Підсумок.
- Чого навчилися на уроці?
- Що вам найбільше запам'яталося?
- Яку чесноту хочете виробити в собі?
- Чого позбутися?
Бажаю вам, щоб сонце усміхалося до вас, люди привітно зустрічали, адеревце - це радісно тріпотіло листочками. Будьте життєтворцями.
VІІІ. Домашнє завдання.
Підр. с. 22-23 - давати відповіді на запитання підручника.
Loading...

 
 

Цікаве