WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Дидактичні ігри у роботі з дошкільнятами - Реферат

Дидактичні ігри у роботі з дошкільнятами - Реферат

явищами неживої природи, привчають відокремлювати їх в просторі, виділяти і правильно називати деякі прикмети рослин (забарвлення листя, квітів), рух і голоси тварин. При цьому у дітей удосконалюються аналізатори (очний і слуховий), розвивається інтерес і увага до побаченого, формується добре відношення до них.
Пізніше у дітей формується уявлення про предмети і явища природи, з якими вони постійно зустрічаються в житті, приводять їх до установлення таких зв'язків, які діти можуть пізнати в процесі предметно-чутливої діяльності на заняттях, іграх і відобразити їх в формі конкретних уявлень.
Дітей вчать спостерігати, виділяти окреміприкмети рослин, тварин, порівнювати об'єми, групувати їх по зовнішніх ознаках. В процесі засвоєння знань у них утворюється більш високі форми пізнавальної діяльності.
До кінця дошкільного віку у дітей повинна бути розвинута елементарна форма логічного мислення, здатність до аналізу і синтезу, уміння виділяти індивідуальні і загальні ознаки рослин і тварин, робити узагальнення. До приходу в школу у дітей повинна бути розвинута спостережливість, допитливість, любов і дбайливе відношення до природи, здатність знаходити в ній красиве, інтерес до сільськогосподарської праці.
В процесі ознайомлення дітей з природою дитячому раду використовують різні методи:
o наочні (спостереження, демонстрація фільмів, дивитись картини);
o практичні (ігровий метод, праця);
o елементарні (досліди);
o словесні (розповіді вихователя, читання художніх творів, бесіди)
Вибір методів і прийомів визначається змістом програми і залежить від природного оточення, місця і об'єкта спостереження. А також від віку дітей і їхнього досвіду.
Ознайомлення дітей підготовчої групи з природою проходить в основному шляхом спостереження на екскурсія прогулянках, під час ігор і праці. В цих групах велике місце відводиться бесідам, розповідям вихователя з використанням картин, кінофільмів, читання художньої літератури.
Заняття - це основна форма організації дітей при ознайомленні з природою. Заняття проводять в певні години по розробленому плану, згідно програми. Заняття будують так, щоби в процесі ознайомлення з природою здійснювався розвиток пізнавальна здатність і мова дітей, виховання інтересу і любові до природи. Головне в занятті - це засвоєння всіма дітьми програмного матеріалу.
Екскурсія - це заняття, на якому діти знайомляться з природою в звичайних умовах: в лісі, на полі, в саду, в гаю.
Щоденні прогулянки широко використовують для ознайомлення дітей з природою. Вони можуть носити характер невеликих екскурсій під час яких вихователь проводить огляд ділянки, організує спостереження за погодою, сезонними змінами в житті рослин і природи.
Ознайомлення дітей з природою вимагає постійного безпосереднього спілкування з нею. Однією із умов, яка забезпечує це, є організація кутка природи. Працю і спостережливість дітей за рослинами і тваринами в кутку природи організовують протягом року. Праця в кутку природи проводиться щоденно в години, відведені для праці. Діти спостерігають за рослинами і привикають до бережливого ставлення до них, оволодівають елементарними трудовими привичками, привчаються до спільної праці з дорослими, одне з одним, а потім самостійно.
Діти підготовчої групи мають свою ділянку, на якій діти проводять більшу частину часу, особливо в теплу пору року.
Ділянка - це місце для ігор, прогулянок, занять, спостережень за рослинами протягом всього року.
Наявність на ділянці дерев, кущів, квітника, має велике виховне значення. Діти разом з вихователем вирощують рослини, доглядають за ними, одержують конкретне уявлення про їх ріст і розвиток. В процесі догляду за рослинами у них виробляється уміння правильно користуватись простими знаряддями по обробці землі і догляду за рослинами, формується бережливе відношення до природи.
Красиво оформлена ділянка, правильно підібрані декоративні рослини мають великі значення для естетичного виховання.
Для людини, котра народилася й зростала в селі, природа є середовищем життєдіяльності. Вміння вудити рибу, збирати гриби та лікарські рослини, годувати птахів і твори, обробляти землю, вирощувати й збирати врожай, формується без будь-яких спеціальних "занять", лише за аналогією, як це роблять старші. За таких умов дитина набуває неоцінного досвіду сюжетно-рольової взаємодії.
Однак сучасне життя висуває перед людиною нові виклики, адекватні відповіді на які не може почерпнути лише з того, що дає сільській дитині досвід життєдіяльності. Тай далеко не кожна родина розуміє свої виховні функції, а тим паче виконує їх. В епоху інформаційного буму, коли всі процеси набувають величезного прискорення, а час стає спресованим, це може позначитися на майбутніх досягненнях сільських хлопчиків і дівчаток, адже сучасні діти мають розвиватися відповідно до викликів сьогодення. Те, що раніше людина дізнавалася протягом усього життя. Сучасна дитина має осягнути за кілька років. Тож дошкільна освіта й покликана забезпечити гармонію єднання з природою та насиченого до динамічного, стрімкого, насиченого технікою та електронікою сьогодення.
Сучасна школі висуває високі вимоги до майбутніх першокласників, тож нам належить подбати, щоб у дошкільному віці діти накопичили певний запас знань, розвинули мовлення, мислення, пам'ять, навчилися бути уважними.
Виконання цих вимог вимагає від вихователя творчості, активного пошуку, знання індивідуальних особливостей кожної дитини, вміння прогнозувати її можливості при зміні змісту і методів організації діяльності, знаходити оптимальні шляхи впливу на кожного вихованця.
Щоб навчання було гулким і бажаним, важливо пропонувати такий зміст знань, який дитина на даному етапі розвитку своєї психіки може сприйняти найбільш оптимально-зацікавлено з найменшими труднощами. Саме тому, працюючи з дошкільнятами, слід враховувати особливості їхньої психіки та фізичні можливості організму.
Період навчання грамоти - найважливіший у житті дитини. Вчителі бажають бачити серед першокласників дітей, які вже вміють читати, або вимагають, щоб дитя опанувало це мистецтво дуже швидко. Батьки, у свою чергу знають, яка важка для малюків ота наука. Основна мета вихователя викликати інтерес до навчання.

 
 

Цікаве

Загрузка...