WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сучасні підходи до використання ігрової діяльності у виховному процесі - Реферат

Сучасні підходи до використання ігрової діяльності у виховному процесі - Реферат

поведінки.
Коригуюча - дає змогу виявити рівень сформованості культурної поведінки, виділити недоліки, що визначає вибір учителем тем занять, форм і прийомів роботи, а також засобів виховного впливу для кожного окремого учня.
Стимулююча функція забезпечує оптимістичний тон спілкування, позитивний емоційний настрій.
Методика проведення рухливих ігор
Рухливі ігри - важливий засіб всебічного виховання дітей. Правильно підібрані ігри сприяють гармонійному розвитку організму. Різноманітні рухи та ігрові дії дітей ефективно впливають на діяльністьсерцево-судинної, дихальної та інших систем організму, збуджують апетит та сприяють міцному сну. Рухливі ігри задовольняють потребу організму дитини в русі, сприяють збагаченню її рухового досвіду. За допомогою ігор закріплюються та вдосконалюються різноманітні вміння і навички з основних рухів (ходьби, бігу, стрибків, рівноваги), розвиваються такі важливі фізичні якості, як швид-кість, спритність, витривалість. Рухливі ігри, починаючи від найпростіших, таких, як жмурки, і закінчуючи складними спортивними, як наприклад, футбол, волейбол, баскетбол, хокей, розвивають у школярів чимало корисних якостей. Рухливі ігри дуже корисні для здоров'я, оскільки зміцнюють м'язи, поліпшують обмін речовин, позитивно впливають на розумовий розвиток дітей. Ці ігри сприяють також вихованню свідомої дисципліни, волі, наполегливості у подоланні труднощів, виховують терплячість, привчають бути чесними та правдивими.
Велике значення рухових ігор у моральному вихованні. Вони розвивають почуття товариської солідарності, взаємодопомоги, від-повідальності за дії один одного.
Рухливі ігри в режимі навчального дня застосовуються на великих перервах, особливо для дітей молодшого шкільного віку. Весною та восени вони проводяться на спортивному майданчику, або пришкільному подвір'ї, зимою - в коридорах або добре провітреному залі.
Рухливі ігри також застосовуються на вечорах, святах, прогулянках. Тоді вони служать засобом ефективної організації активного відпочинку учнів і мають характер цікавої і корисної розваги.
1. Підготовка до проведення гри
Більшість ігрових дій має широкий віковий діапазон: вони доступні та корисні дітям різних вікових груп. Найбільша близькість тієї чи іншої гри даному віку обумовлюється ступенем доступності її змісту і конкретними завданнями до спільних ігрових дій.
Відповідність рухливої гри силі, здібностям і інтересам дітей різного віку в більшості залежить від методики її проведення.
Отже, при виборі рухливих ігор необхідно враховувати специфіку відповідного віку учнів.
Характерною особливістю учнів молодших класів є їх велика рухова активність. Але діти швидко втомлюються від одноманітних ігор, рухів і статичних положень, хоч здатні до тривалої гри при частій зміні різноманітних рухів.
З учнями 1-Й класів проводяться переважно сюжетні ігри з не-складними правилами, де немає розподілу на групи, команди. Рухи тут побудовані на наслідуванні тварин та птахів. Але і в цьому віці дітям цікаві і доступні нескладні ігри з елементами змагань, де гравці діляться на кілька команд.
Ігри, які використовуються в І-ІІ класах, розвивають і удосконалюють основні рухи та поширюють руховий досвід дітей. Це в основному ігри з бігом, стрибками, метанням у ціль і на дальність, з подоланням невеликих перешкод, з вправами з рівноваги тощо.
З учнями III-IV класів проводяться більш складні ігри. Дітей цього віку приваблює гра з розподілом колективу на групи, кожна з яких намагається перемагати.
Тут повторюються ігри, що вивчались у І-ІІ класах, але не втратили своєї цікавості і легко варіюються з новими завданнями, з включенням у гру кількох ведучих. В іграх для третьокласників і четвертокласників вимоги підвищуються, зокрема щодо точності їх виконання.
У кінці цього вікового періоду дітей починають особливо цікавити ігри, які потребують розв'язування досить складних рухових завдань, виявлення певних умінь та навичок у виконанні деяких технічних прийомів спортивних ігор.
У V-VI класах місце відводиться Іграм, які сприяють, головним чином, удосконаленню умінь і навичок програмового матеріалу з гімнастики, легкої атлетики, лижної підготовки, плавання, а також іграм, які можна розглядати як підготовчі до спортивних. Взагалі, роль рухливих ігор у цих класах зменшується, зростає частка ігop спортивного характеру.
З учнями V-VIII класів проводяться ігри, різноманітні за руховим змістом. Провідне місце серед них займають ігри з активними, багато повторними руховими діями. Такий добір ігор відповідає завданню удосконалення найважливіших систем і функцій організму підлітків, відповідає особливостям їх вікового розвитку.
Вибір гри. Успіх ігрової діяльності в розв'язанні поставлених перед нею завдань, а також позитивний фізіологічний і емоційний вплив на гравців залежить насамперед від правильного добору гри.
Перед тим, як вибирати гру, необхідно поставити конкретне пе-дагогічне завдання, вирішенню якого сприяє дана гра, врахувати склад учасників, їх вікові особливості, розвиток і фізичну підготовленість.
При доборі гри слід врахувати форму проведення занять (урок, перерва, заняття спортивної секції). Наприклад, на уроці та перерві ігри обмежуються часом. Крім того, на перерві проводять переважно такі ігри, щоб діти в будь-який час могли закінчити їх, не порушуючи їх процесу. Добір гри залежить також від місця її проведення. В невеликому, вузькому залі можна проводити ігри з шикуванням у колони і шеренги, а також ігри, в яких гравці беруть участь по черзі; у великому залі або на майданчику - ігри великої рухливості з бігом врозтіч, з метанням великих і малих м'ячів, з елементами гри.
Коли гра відбувається на майданчику, слід ураховувати погоду і температуру повітря. При низькій температурі можна проводити гру, в якій беруть участь одночасно всі учні, і фізичне навантаження розподіляється на них рівномірно, у спеку краще використати ігри, в яких гравці беруть участь по черзі.
Добір гри залежить також від наявності спеціального інвентаря. Якщо гравці стоять і чекають черги через відсутність необхідного інвентаря, то вони втрачають інтерес до гри, що спричиняється до порушення дисципліни.
Однією з умов, необхідних для проведення гри, є вік її учасників. Це, звичайно, не означає, що учасниками тієї чи іншої гри можуть
бути діти лише молодшого чи старшого віку. Адже відомо, що в деякі ігри,

 
 

Цікаве

Загрузка...