WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Школа сім’я – грані співробітництва (батьківськізбори) - Реферат

Школа сім’я – грані співробітництва (батьківськізбори) - Реферат


РЕФЕРАТ
Школа сім'я - грані співробітництва (батьківськізбори)
План
1. Роль батьків у розвитку шкільної системи виховання.
2. Підготовка дітей до правильного вибору професії.
а) Роль батьків у підготовці до вибору професії.
б) Сторінками учнівських анкет.
3. Праця звеличує людину.
Обладнання. На дошці "Конституція України".
Мета. Розкрити суть правильного вибору професії та її значення для держави і особистості; роль батьків у підготовці дітей до правильного ви-бору професії.
Ст. 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
Ст. 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії. Використання примусової праці забороняється.
Слово вчителя.
На минулих батьківських зборах ми з вами обговорювали, роль батьків у розвитку шкільної системи виховання і з'ясували, що участь батьків, громадськості у вихованні дітей - це прояв піклування про майбутнє України з боку старшого покоління, в якого великий і правдивий життєвий досвід.
Адже основними виховними завданнями сім'ї та родини, -як говориться в Концепції національної школи, - є: виховання здорової дитини, включення її в спільну з дорослими діяльність.
Наші діти - це наша старість. Правильне виховання - це наша щаслива старість, а погане виховання - це наше майбутнє горе, наші сльози, наша провина перед іншими, перед усією країною.
На сьогоднішніх зборах ми поговоримо про підготовку дітей до правильного вибору професії. Моральний клімат сім'ї, культурно-освітній і технічний рівень батьків, їхній світогляд, ставлення до праці позначаються на підготовці учня до трудової діяльності. Ніщо так не переконує дітей і не викликає в них потреби наслідувати як особистий приклад батьків. Видатний педагог Макаренко писав: "Ваша власна поведінка - вирішальна річ. Не думайте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте або навчаєте її. Ви виховуєте її в кожний момент вашого життя". Ті батьки, які виховують у дітей трудові навички з раннього віку, роблять по-справжньому добру справу. За народною оцінкою, праця - першооснова життя суспільства, головний засіб створення матеріальної і духовної культури. Тому трудове виховання дітей в українській родині має забезпечити:
- розуміння ролі праці в житті суспільства і людини, повагу до людей праці;
- свідоме ставлення до праці як вищої цінності людини і суспільства;
- психологічну, моральну і практичну підготовку дітей до вибору про-фесії та безпосередньої праці в матеріальній і духовній сферах;
- розуміння основ сучасного виробництва.
Пройде небагато часу, і наші діти закінчать навчання в школі. Перед ними постануть запитання: Де продовжити навчання? Яку професію обрати? І саме в правильності вибору потрібна ваша порада, допомога, підтримка.
У ст. 53 Основного Закону - Конституції України сказано: "Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою". Хочу підкреслити, саме повна загальна середня освіта.
Які шляхи її здобуття для наших майбутніх випускників?
по - перше, це продовження навчання в середній школі;
по - друге, продовження навчання в професійно-технічних училищах;
по - третє, продовження навчання в середніх навчальних спеціальних закладах (коледжах, технікумах);
по - четверте, продовження навчання в школах-ліцеях, гімназіях, - спеціальних школах.
І вже сьогодні ви, батьки, разом зі своїми дітьми повинні серйозно підійти до вирішення цієї проблеми, добре подумати над правильністю вибору. Адже вибір навчального закладу, а згодом і професії, значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини. Тут не можна покладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми.
Роблячи ставку на "грошовиті" професії, пам'ятайте, що високооплачувана праця буває складнішою і важчою фізично чи розумово, вимагає вищої кваліфікації, більшої відповідальності і затрати часу. А праця, мотиви якої не пов'язані з усвідомленням її суспільної значущості, її духовного сенсу, знищує в людині людське, спустошує її, спонукає волю до холодного розрахунку, провокує на підлі наміри і вчинки. Праця, яка розглядається лише з точки зору її практичної користі, може спричинити появу в людині таких негативних рис як егоїзм, цинізм, втрату сумління та пов'язаної з цим відповідальності, прагнення до наживи, намагання домогтися успіху будь-якою ціною. А праця за покликанням, звичайно, приносить задоволення і радість. Звідси і відповідь на запитання: яке ж значення правильності вибору для держави і особистості? Правильний вибір принесе користь не тільки собі, а й своїй країні, людям, неправильний ж вибір завдасть шкоди.
Що ж зроблено мною у підготовці учнів до правильного вибору професії?
У класі проведено диспут "Ти і твоя майбутня професія", під час проведення якого з'ясували важливість правильного вибору професії, зачи-тали спогади людей різних професій, провели бесіду "Шукай своє покли-кання" , провели анкетування з метою вивчення інтересів учнів. У школі ведеться курс "Основи вибору професії", на заняттях якого вчитель Кільчинський Михайло Дмитрович знайомить учнів з різноманітністю професій, допомагає готувати себе до свідомого вибору професії.
А зараз прошу вас, батьки, поділитися своїми думками, пропозиціями щодо підготовки дітей до правильного вибору професії.
Бесіда з батьками.
- Як у вашій сім'ї обговорюється питання вибору професії?
- Чи потрібно в наш час здобувати професію, а чи краще обійтись без цього?
-Які риси характеру стараєтесь виховати у своїх дітей? (Батьки висловлюються.)
Мені дуже приємно, що ви небайдужі до майбутнього своїх дітей, що обговорюєте в колі сім'ї питання вибору професії. Проведене з учнями анкетування показало, що більшість учнів уже визначились у виборі професії, і вибір непоганий. В порівнянні з минулим анкетуванням, дехто з учнів змінив свій вибір, а ось, наприклад, Дем'янів Андрій у всіх анкетах, проведених ще з 6 класу, писав, що хоче бути столяром. Андрій любить працю, з інтересом працює на уроках трудового навчання, відвідує гурток, і я думаю, що вибирає професію за покликанням. Тому потрібно буде йому допомогти, щоб в майбутньому його праця принесла не лише користь, а й радість.
Звичайно, що для здобуття тої чи іншої професії потрібно мати глибокі знання з основ наук. Отже всім учням класу, без винятку, в цьому півріччі слід серйозніше віднестись до навчання.
Сьогодні ми є свідками того, як деякі люди без вагань міняють свою професію на будь-яку, нерідко нікчемну, принизливу для людської гідності роботу (я маю на увазі виїзд за кордон). У страшній ситуації опиняються наші дівчата, жінки. Тому потрібно добре зважити всі "за" і "проти" перед тим, як приймати таківажливі рішення. Бо потім може бути пізно. (Зачитується стаття "Пекельні ночі балканських полонянок" з газети "Тижневик Галичини" від 11.02. 1999 року.)
Я розумію, що всім нам сьогодні матеріально важко, але, як кажуть, все так не буде. Будьмо оптимістами, вірмо в те, що ніколи не залишиться без роботи добрий спеціаліст, людина-творець своєї справи, майстер.
Сьогодні дуже багато платних навчальних закладів, і не в кожного з вас є можливість навчати своїх дітей. Але куди б не вступила ваша дитина на навчання, всюди, в першу чергу, потрібні добрі знання. І тільки той досягає мети, хто бореться, хто шукає різних шляхів, щоб подолати перешкоди. Адже сказано в святих книгах: "Шукайте -і знайдете, стукайте - і відкриється вам".
А в одній із Євангельських притч говориться, як пан покликав до себе своїх слуг і роздав їм таланти. Одному дав п'ять, другому - три, а третьому - один. Через деякий час вони прийшли до нього, і пан запитав їх: "З чим ви прийшли до мене?" Перший відповів: "Ти дав мені п'ять талантів, а я працював і знайшов ще п'ять". Другий відповів: "Ти дав мені три таланти, я працював і знайшов ще три". А третій відповів: "Ти дав мені один талант, я закопав його в землю і сьогодні можу повернути тобі". Пан похвалив перших двох за те, що вони працювали, не боялися труднощів, а третього прогнав".
А нам з вами потрібно докласти всіх зусиль, щоб допомогти нашим дітям правильно обрати професію, проявити і розвинути їхній талант. "Ніщо не звеличує людину так, як праця". Цим словам судилося стати крилатими. Важко встановити, хто сказав їх першим. Можливо, саме тому їх приписують різним авторам. Але суть не в тому -під ними підписався б кожен. Тому я бажаю вам, батьки, щоб ваші діти, а мої учні, прославилися в праці. Ким би не стали наші діти, вони насамперед повинні бути людьми - добрими, чесними, чуйними до чужого горя. І саме ці риси повинні виховувати в них ми з вами.
Щаслива людина, що має розум ясний і гострий - вона осягає істину. Подвійно таланить тому, хто має душу добру і серце чуле, його духовне єство, мов сонях до сонця, завжди прихилене до людського болю, добра, шляхетності. І, либонь, потрійно благословен той, у кого і розум проникний, і серце людяне, - він теж бачить істину, а дух його співзвучний усім людським радощам і печалям.
І як би хотілося, щоб ми з вами бачили такими щасливими своїх дітей.

 
 

Цікаве

Загрузка...