WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят - Реферат

Співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят - Реферат

з найбільш ефективними прийомами виховання, наші вихователі відвідують своїх вихованців вдома. В такому випадку педагог повинен бути толерантним, щоб батьки відчули, що їхній дитині бажають добра. Для цього потрібно досконало продумати свою поведінку, ідеї та пропозиції при звертанні до батьків.
Куточки для батьків ми організовуємо з ціллю інформації батьків та знайомства їх з педагогічними питаннями. Це можуть бути книги, журнали, фотографії, дитячі роботи, пам'ятки для батьків, оголошення. Тематикаматеріалів міняється в залежності від завдання виховання на даний період.
Виставки для батьків проводимо з ціллю пропаганди педагогічних знань. Їх присвячуємо до батьківських зборів, конференцій або консультацій ("Книга для малюка - зробили тато, мама й я", "А в садочку нашому добре жити").
Головна ціль батьківських конференцій - обмін досвідом виховання.
До виступів залучаємо батьків. Тему вибираємо наперед. (Моральне виховання дітей в сім'ї). Готуємо декілька виступів "Про виховання чесності та правдивості", "Виховання працелюбства у дітей", "Батько як вихователь", "Батьківський ринг").
До конференцій часто присвячуємо виставку дитячих робіт, виступи дітей.
Двері дошкільного закладу повинні бути завжди відкриті для батьків.
Дні відкритих дверей - дієва форма педагогічної просвіти батьків у нашому ДНЗ, яка взаємно збагачує батьків і педагогів досвідом вивчення особливостей дітей та мистецтвом їх виховання. Безпосереднє ознайомлення з життям дітей в д/з дозволяє батькам переконатися, що виховання знаходиться в умілих і надійних руках.
Проводячи зустрічі за "круглим столом", батьки мають можливість дістати відповіді на численні запитання у бесідах з психологом, логопедом, лікарем і з конкретної теми. ("Запитуйте - відповідаємо", "Школа здорової дитини", "Як навчити дитину правильно вмовляти звуки", "Сімейні традиції").
Багато задоволення отримують малюки, іколи їхні мами проводять з ними роботу. Ця форма організації занять повинна змістом новизни, відкриття особистості своїх батьків. В "День здоров'я", наприклад, тато-лікар вихованця д/з розповідав і пояснював, чому треба любити воду, мило, зубну щітку і гребінець. А потім малюки переглянули виставу за участю вихователів і батьків.
Зрозуміло, що не всі батьки проведуть заняття у дитсадку, але пограйтеся з хлопчиками та дівчатками, підклеїти разом книжки, розповісти про свою професію зможе майже кожен. Присутність батьків допомагає вихователям організувати різні види діяльності, наближує умови в групі до домашніх. Батьки свою чергу, бачать дитину серед однолітків, об'єктивно оцінюють її сильні слабкі риси. Спільні емоції і спільна діяльність дарують радість і батьками і дітям. ("Мама, тато і я - спортивна сім'я", "Моя сім'я", "День добрих справ").
Практика роботи показала, що правильно користуватись педагогічними знаннями, узятими з літератури або бесід, вміє не кожен. Тому, започаткували "Клуб молодих батьків" - як дієву форму педагогічної просвіти. Сьогодні, найважливіше - це переконати батьків не порівнювати свою дитину з іншими дітьми, а порівнювати її наступні досягнення з попередніми.
Важливим моментом у роботі з батьками є батьківські збори. Загальні (для батьків цілого садка) збори проводимо раз і квартал, де обговорюємо підсумки навчально-виховної роботи та шляхи її покращення, поєднуємо з поглядом занять. А також знайомимо батьків з конкретними завданнями на навчальний рік, роботою батьківського комітету ("Вечір великої сім'ї", "Дискусійний клуб з проблем виховання", "Клуб послідовників сім'ї Нікітіних").
За ціль групових зборів беремо знайомство батьків з конкретними педагогічними питаннями. Проводимо їх нетрадиційно "за круглим столом та часткою чаю", так, щоб батьки почували себе вільно та невимушено. При виборі теми зборів і підготовці до них беремо до уваги вік дітей та період відвідування дитиною дошкільного закладу. Найчастіше тематику підказує саме життя, інтереси і потреби групи. ("Ми вже великі", "Особливості дитини раннього віку", "Як підготувати малюка до школи"). Проведення батьківських зборів допомагає згуртувати всіх батьків, підвищити відповідальність кожної сім'ї за свій вклад та отримати позитивний досвід виховання дітей.
Адже найпершим обов'язком педагогів є поширення педагогічних і психологічних знань кращим сімейним вихованням, збагачення батьків новими освітніми та виховними технологіями.
Педагоги нашого дошкільного закладу намагаються якомога тісніше співпрацювати з батьками кожної дитини, спрямовуючи свої зусилля на охорону та зміцнення здоров'я малят. Батьки не повинні виступати в ролі експертів чи спостерігачів роботи педагогів. Ми - рівноправні партнери і союзники. Практика показує: жодні заходи не дадуть позитивних результатів, якщо до них не залучати батьків, якщо поставлені проблеми не розв'язуються разом з ними - першими і найавторитетнішими вчителями.
Актуальними й сьогодні є слава В.Сухомлинського про те, що процес формування всебічно розвиненої, здорової особистості на різних вікових станах неможливий без постійного взаємозв'язку родинного та суспільного виховання.
Усе суще, що живе на Землі, має свій початок і свій кінець. Сім'я у цьому одвічному циклі - початок, що витворює саму людину. І хоча минають тисячоліття людської цивілізації, роль сім у вихованні особистості не змінилась. Навіть у наше сьогодення, таке тривожне, економічно і соціально нестабільне, сім'я, хоч і зазнає значного негативного впливу, але й далі є тим єдиним острівцем у бурхливому життєвому морі, де людина може знайти свій прилисток, розраду і надію.
І залежить це від нас самих, наших взаємин один з одним, наших уподобань і прагнень, від того, що найбільше цінуємо у людському бутті. Головне - рівень психолого-педагогічної культури батьків і педагогів, а вже потім усе інше.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА:
1. Малятко: Програма виховання дітей дошкільного віку: К:, 1999.
2. Сухомлинський В. Батьківська педагогіка. К., 1978.
3. Сім'я і дитячий садок: умови, шляхи та засоби гуманізації взаємин. Методичні матеріали на допомогу керівникам дошкільних закладів. /Упорядник О.Кононко/.
4. Козак Н. Робота з батьками: нові підходи /Дошкільне виховання - 2000. №7/.
5. Дитина в сім'ї. /Дитячий садок. Бібліотека. - К., 2005/.
6. Котирло В. Ладивір С. Дитячий садок і сім'я. - К., 1984/.
7. Тищенко С. Психологія виховного впливу сім'ї на дитину - К., 1982/.

 
 

Цікаве

Загрузка...