WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок - Реферат

Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок - Реферат

спілкування зі своїми однолітками.
Загальний скринінг новонароджених
а) Пояснення
Загальний скринінг новонароджених означає, що в кожному пологовому будинку кожну дитину в перші 24 години її життя перевірять на предмет втрати слуху. Ранні діагностика і втручання можуть надзвичайно корисно вплинути на успіхи дитини як у класі, так і на ігровому майданчику. Незважаючи на велику кількість дітей, які народжуються з тими або іншими проблемами зі слухом, приблизно одна третина немовлят покидають пологові будинки без перевірки їх слуху (Національний центр оцінки і управління проблемами зі слухом, травень, 2000). Останні досягнення техніки дозволяють провести скринінг і діагностувати втрату слуху у новонароджених, таким чином сім'ї отримають вчасну інформацію і необхідну підтримку. Наразі відомо, що:
1. Дітей, включаючи новонароджених, можна обстежити в будь-якому віці - чим раніше, тим краще
2. Немовлятам у тримісячному віці можна підібрати слухові апарати
3. Коли дитині ставиться діагноз про втрату слуху і починається втручання до шестимісячного віку, вона розвиває мовні навички краще, ніж дитина, якій поставили діагноз після шести місяців.
У Канаді в середньому діагноз про втрату слуху ставиться між 18 і 30 місяцем життя дитини, втручання починається у період 21-30 місяців. Всі ми добре знаємо, наскільки важливими для майбутнього благополуччя дитини є ці першімісяці і роки її життя, наскільки добре вона оволодіє навичками мовного спілкування. Будучи вчителями, ми розуміємо, як важко потім надолужити те , що було втрачене в цей критичний період життя дитини.
Сьогодні, коли за допомогою загального скрінінгу новонароджених можна діагностувати втрату слуху у дітей до шестимісячного віку, дитина і сім'я можуть отримати таку необхідну підтримку вчасно, і розвиватися буде така дитина на одному рівні з чуючими дітьми. Це дійсно один із найбільш захоплюючих моментів в історії освіти глухих.
б) Вплив ранньої діагностики і раннього втручання
Кожен випадок невиявленої втрати слуху може коштувати платникам податків до одного мільйона доларів (Нортерн і Даунс, 1991), тому що втрата слуху спричиняє розлади у мовних, соціальних, когнітивних і емоційних навичках дитини (Шірмер, 2000), а також є причиною стресових ситуацій і погіршення психічного здоров'я сім'ї (Маршак, 2001). Якість життя сім'ї дуже змінюється. Ранні діагностика і втручання можуть значно мінімізувати затримки розвитку дитини, а останні дослідження довели, що втручання до шестимісячного віку є найефективнішим(Йошінаго-Ітано, 1999). Така процедура створює ситуацію, коли реабілітаційні послуги повинні надаватися дітям набагато молодшого віку. Якщо ранній скрінінг не супроводжується супутніми процедурами раннього втручання, то він неефективний.
В деяких місцях Канади після скрінінгу дітей направляють до спеціаліста для якісної діагностики. Але процедури втручання повинні бути доступні сім'ям. Кожна провінція намагається виробити свої моделі роботи з такими дітьми, щоб надати найоптимальнішу підтримку сім'ям як в міських, так і в сільських центрах. За умови вчасного і якісного втручання діти зможуть розвиватися приблизно так само, як і чуючі діти.
в) Процедури для скрінінгу новонароджених
Процедури для скрінінгу новонароджених достатньо прості. Коли дитина народжується, для визначення втрати слуху можна провести один з двох тестів: або реакцію на подразнення слухових аналізаторів мозку, або миттєву отоакустичну емісію. (Ці тести стають більш надійними з часом, і з'являються також нові). Якщо дитина не справилась з першим тестом, її направляють на повторний скринінг. Після другого її обстежує кваліфікований педіатр-аудіолог. Коли сім'я отримує офіційні дані про втрату їх дитиною слуху, їй рекомендують звернутися до конкретних організацій для отримання необхідних послуг з втручання і підтримки.
Канада сильно відстає від Сполучених Штатів і Британії з точки зору законодавчої бази, яка б забезпечувала перевірку новонароджених щодо втрати ними слуху до того, як їх заберуть із пологового будинку. Майже в кожному штаті такий скринінг є обов'язковим, а в Англії його проводять ось уже протягом 10 років. Тільки три провінції Канади (Онтаріо, Нью Брансвік і Принс Едвард Айленд) зобов'язали пологові будинки проводити такі перевірки. В Альберті 4 оздоровчі округи проводять експеримент з ранньої діагностики втрати слуху протягом останніх 4-ох років, а в деяких клініках скринінг може проводитися за бажання персоналу. І хоча в Канаді скринінг проводиться при реєстрації дітей з підвищеним ризиком втрати слуху, приблизно 50% таких дітей не ідентифікуються.
г) Переваги
Підтримка батькам і членам сімей надзвичайно важлива, особливо на початку, коли вони переживають період трауру з приводу втрати їхньою дитиною слуху. Крім того, сім'я може отримати консультації, як перетворити свій дім у середовище, де дитина отримувала б візуальну стимуляцію. Члени сім'ї вчаться, як допомогти дитині розвивати навички комунікації і мови. Після 10 років дослідницької роботи Йошінаго-Ітано і її колеги зі штату Колорадо без сумніву підтримують переваги, які можуть отримати діти і їхні сім'ї в перші 6 місяців життя.
д) Дослідницькі показники успіху
Наступні положення взято з роботи Йошінаго-Ітано (2003) і її колег з Колорадо, а також з інших робіт, які повторюють її знахідки.
1. Загальні знахідки:
o Якщо втручання почати проводити до досягнення дитиною шестимісячного віку, в неї відбуваються значні позитивні і швидкі зміни
o Перші 6 місяців критичні для досягнення такого успіху
2. Стратегії втручання і впливу на сім'ю:
o Сім'ї можуть отримувати інформацію і консультативну підтримку протягом довшого періоду часу
o Сім'ї мають можливість створити дітям такі умови, щоб вони мали доступ до мови не пізніше часу, коли це може зашкодити розвитку дитини
o Матері приймають більш активнішу участь
o Важливим моментом є втручання, центром якого є сім'я
o Помічники сім'ї з раннього втручання мають значний досвід з консультування, виводу сімей із кризових ситуацій, розвитку у дітей слухових навичок, навичок говоріння і т.п.
o Батьки мають можливість пройти курси з жестової мови у досвідчених глухих дорослих
o Батьки мають доступ до інших батьків з подібними проблемами
3. Наслідки спостереження за дітьми, яких було рано діагностовано:
o Результатом ранньої діагностики і раннього втручання є кращі мова, мовленнєвий і соціально-емоційний

 
 

Цікаве

Загрузка...