WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок - Реферат

Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок - Реферат

допомогти вчителям в масових школах. Якщо зламається слуховий апарат в сільській школі, часто просто неможливо знайти людей, які б знали, як його відремонтувати. В багатьох країнах не вистачає кваліфікованих перекладачів. Навіть в Канаді спеціалісти мають проблеми в забезпеченні адекватної підтримки учням у віддалених районах.
У Канаді в кінці 80-х років у відповідь на зміну курсу у напрямі до інклюзивного навчання закрила свої двері школа для глухих у БританськійКолумбії, а учнів послали вчитися до найближчих масових шкіл. Для учнів і вчителів це була просто катастрофа, тому що вони не були готові до цього. Крім того, на місцях були відсутні необхідні послуги. Наступного року школу відкрили знову. Приблизно через 5 років у провінції підготували вчителів і достатні ресурси, щоб забезпечувати глухих дітей в масових школах.
б) Інклюзивні класи
У 2003 році в Канаді приблизно 80-90% всіх дітей з втратою слуху навчаються в масових школах. Більшість цих дітей не користуються жестовою мовою. Ці дані я отримала неофіційно на засіданні представників університетських педагогічних програм і канадської асоціації вчителів, яке було проведено в Торонто восени 2003 року.
Масові школи можуть і часто забезпечують чудові умови для глухих і слабочуючих учнів. Але в окремих випадках вони потребують додаткової підтримки. В деяких школах створюються так звані "збірні класи", де навчаються від 5 до 8 глухих та слабочуючих разом з підготовленим педагогом. Навчання може відбуватися повністю в цьому класі або, в залежності від здібностей дітей вони можуть проводити частину часу в класах з чуючими дітьми.
В деяких школах глуха або слабочуюча дитина може навчатися разом з чуючими однолітками. В такому випадку вчитель такого класу несе відповідальність за такого учня, і йому на допомогу може бути виділений помічник, який буде працювати з учнем індивідуально.
В окремих випадках в масовій школі може бути тільки одна глуха або слабочуюча дитина. Іноді вона не потребує допомоги спеціаліста, так як добре функціонує в середовищі чуючих. Часто ж глухі учні мають перекладача або помічника учителя, які, в ідеалі, мають відповідну кваліфікацію. Слабочуючі учні можуть використовувати FM системи, слухові апарати, кохлеарні імпланти, щоб розуміти все, що відбувається в класі.
В канадських школах часто учні мають вибір, якою мовою навчатися. Існують програми із усним підходом, в деяких класах використовується дактильна мова, інші пропонують фоножестову (Cued Speech) мову, а також двомовні-двокультурні програми. Глухонімі та слабочуючі учні отримують фінансову підтримку від уряду. Вчителям і учням масових шкіл надається допомога кваліфікованого вчителя глухих а також інших спеціалістів - аудіологів, логопедів тощо.
в) Дослідження наслідків
Яка з цих шкіл "найкраща"? Неможливо дати точну відповідь на це запитання, оскільки існують різні фактори, які впливають на вибір тієї або іншої програми. Наприклад, учні в інклюзивному класі можуть мати меншу втрату слуху, яка розвинулася пізніше. Їхні батьки допомагають їм вчитися. Тоді їх академічні успіхи будуть кращими (Marchark, 2002). "Досі не зрозуміло, чи існують педагогічні або психологічні відмінності між глухими учнями, які навчаються в спеціальних школах і масових" (Marchark, 2002, с.147).
Більшість сімей мають вибір: в яку школу віддати дитину.
"Корнуоли, Джим і Ненсі, мали трьох глухих дітей. Будучи самі повністю глухими, користувалися вдома американською жестовою мовою. Коли Санді, старша дочка, пішла до школи, вони вибрали школу для глухих, оскільки хотіли, щоб вона спілкувалася з однолітками і адаптувалася в спільноту глухих. Коли їй виповнилося 8 років, батьки зрозуміли, що дівчинка розумна, а тому, чи не спробувати їй перейти до масової школи, щоб навчитися спілкуватися з чуючими. Її перевели в спеціальний клас масової школи, де навчалось 8 глухих дітей і кваліфікований учитель користувався жестовою мовою. Санді провчилася у цьому класі 4 роки. Математику, природознавство, образотворче мистецтво вона засвоювала разом з чуючими дітьми в звичайних класах. Під час цих занять їй допомагав перекладач. Однак в підлітковому віці, Санді сама вирішила, що їй краще спілкуватися з глухими друзями, і тому вона повернулася в школу для глухих. Потім вона вступила до університету, де вчиться, користуючись послугами перекладача".
Використання спеціалістів
Діти, які мають особливі потреби, можуть скористатися послугами спеціалістів, котрі працюють у класі разом з учителем, і з батьками для того, щоб створити найкращі умови для навчання. Вчителі чуючих дітей можуть отримувати допомогу, консультації від вчителів спеціальної освіти. Особливо корисним тут є "співробітництво", процес, який включає в себе взаємодію двох або більше людей для досягнення спільної мети (Солсбері, Аванс і Паломбаро, 1997). Декілька людей можуть включитися в цей процес для створення "Індивідуальних освітніх планів" для кожної дитини
а) Вчителі глухих і слабочуючих
Коли глухонімі і слабочуючі діти інтегруються в масову школу, в залежності від потреб дитини, можуть знадобитися різні спеціалісти. У Канаді підготовка вчителя складає 4 роки, після чого ще один рік студенти навчаються за спеціалізованою програмою і отримують спеціальні знання, розвивають навички для роботи з глухонімими і слабочуючими учнями в школі.
Такі вчителі потім працюють в "збірних" класах, де навчаються від 5 до 8 глухонімих або слабочуючих дітей в масовій школі або в школі для глухих дітей. Сертифіковані вчителі також можуть працювати, надаючи індивідуальну допомогу учням, інтегрованим в різні масові школи. Така робота відбувається один-на-один. Також вони консультують вчителів масової школи, як працювати з такими дітьми.
б) Перекладачі
Повністю глухі учні можуть отримувати навчальну інформацію тільки через кваліфікованого перекладача жестової мови. Такі перекладачі працюють з учнями цілий день. На жаль, сьогодні в Канаді недостатньо кваліфікованих перекладачів, і в деяких школах для цієї роботи наймають людей не зовсім кваліфікованих. Тут виникає питання, чи підходить ця школа цьому учню.
в) Помічники вчителів
Ці люди працюють з учнями індивідуально, але інколи їх залучають до роботи з іншими дітьми.
г) Інші спеціалісти
Коли глухонімі і слабочуючі учні знаходяться в масовій школі, для роботи з ними створюється команда спеціалістів, в яку входять логопед, аудіолог, соціальний працівник, психолог, фізіолог і профконсультант.

 
 

Цікаве

Загрузка...