WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок - Реферат

Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок - Реферат


Реферат на тему:
Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок.
Вступ
Мій досвід роботи в галузі вивчення проблем глухоти складає 35 років, і в цій роботі я викладу сучасний стан наукових досягнень у цій галузі, посилаючись на свій досвід шкільного вчителя, викладача педагогічних університетів, міжнародного консультанта з питань освіти глухонімих і слабочуючих. Кожного року я керую організацією практики для майбутніх вчителів глухонімих і слабочуючих і тому чудово знаю ситуацію у сфері послуг, які надаються в галузі, і моделі підготовки вчителів у Північній Америці та інших країнах. Я глибоко переконана, що ті, хто працює в сурдопедагогіці, зараз переживають надзвичайно хвилюючі часи, оскільки технологічні успіхи науки дають нам такі можливості, яких просто не могло існувати раніше. Я хочу подякувати всім моїм колегам в Україні за надану можливість відвідати ваші школи, обговорити важливі питання спеціальної освіти і розглянути можливість проведення спільних наукових досліджень. Як спеціаліст, я із захопленням беру участь у цій чудовій науковій події.
Загальний огляд роботи
В першій частині я детально опишу школи для глухих і можливості для інклюзивного навчання глухонімих і слабочуючих в Північній Америці, і також дам короткий огляд стосовно тих спеціалістів, яких залучають до роботи в цих моделях. Потім я зупинюсь на потребі раннього втручання і результатах досліджень по загальному скрінінгу всіх новонароджених. Нові досягнення раннього втручання і діагностики глухоти будуть мати надзвичайний вплив на розвиток шкільної освіти в майбутньому. Робота завершується коротким викладом проблем і тенденцій розвитку освіти глухих і слабочуючих в Канаді.
Визначення термінів
У своїй роботі я буду користуватись термінами, поширеними в Північній Америці. Хочу підкреслити, що коли я вживаю термін "глухий", я маю на увазі людей, для яких візуальна мова є основним засобом комунікації. Це слово асоціюється з людьми, які належать до культури глухих і користуються, головним чином, американською жестовою мовою. Коли я вживаю термін "слабочуючий", то маю на увазі учнів, котрі намагаються скористатися слуховими засобами отримання інформації (слуховими апаратами або з допомогою кохлеарного імпланту) поряд з візуальною підтримкою мови, яка має для них значення.
Передісторія
Дослідження довели, що 6 із 1000 дітей народжуються з тим чи іншим ступенем втрати слуху (Браун, Дорт і Саув, 2000). Деякі з них (приблизно 1 із 6) народжуються повністю глухими. Інші мають прогресуючу форму глухоти і діагностувати їх можна лише коли вони стануть старшими. Глухота - це найпоширеніша родова вада, кожного дня народжується 33 дитини з тією або іншою втратою слуху (Уоткін, Болдуін і МакІнері, 1991, Уайт і Беренс, 1993). Середній вік, у якому глухоту ідентифікують в США, - 30 місяців, вже після того, як у дитини можуть розвинутися проблеми з розвитком мовлення і інтелектуальних здібностей. Важливо відмітити, однак, що навіть відносно незначна втрата слуху, викликана після народження застудою, запаленням середнього вуха або надмірним шумовим оточенням, може викликати затримки психічно-інтелектуального розвитку, що дуже небезпечно для розвитку дитини (Уотієр-Лауні, Сойн, Мансо і Плойє,1998).
Втрата слуху може вразити будь-кого: серед глухих дітей є як хлопчики, так і дівчатка. Деякі учні талановиті, інші мають затримки розумового розвитку, дехто живе в сім'ях, де англійська мова не є рідною. Діти відрізняються один від одного в залежності від типу і ступеню втрати слуху, віку, коли вони втратили слух, використання підсилюючої і допоміжної апаратури, рідної мови, культури сім'ї, вподобань відносно моделі спілкування та інших факторів, які впливають на це спілкування. У дослідженні чітко вказується, що якщо не виявити або проігнорувати втрату слуху, це може мати жахливі наслідки на всі аспекти розвитку дитини (Йошінаго-Ітано і Апуззо, 1998).
Моделі надання послуг
Неможливо дати одну правильну відповідь відносно того, яка школа краща для глухих [і слабочуючих] дітей. Програми відрізняються одна від одної, і що може бути добре для однієї дитини може бути не зовсім добре для іншої. Перед батьками, таким чином, постають серйозні проблеми вибору (Маршак, Ланг і Альбертіні, 2002, с. 145).
Загалом, в нашій освітній системі існує багато альтернатив того, де дитині вчитися. Це, в першу чергу, залежить від унікальних потреб дитини. Освітня мета кожної дитини - навчатися там, де вона може реалізувати свій потенціал. Замість того, щоб сприяти повній інклюзії за будь-яких обставин, багато спеціалістів вважають, що потрібно, щоб існувала ціла низка послуг і закладів, аби батьки і вчителі мали вибір (Кауффман, 1995). Це особливо вірно для дітей з втратою слуху (Маршак, Ланг і Альбертіні,2002), яким потрібно дати вибір моделі комунікації. Повністю вся система надання послуг глухим і слабочуючих наводиться в цій роботі.
а) Школи для глухих
У Північній Америці школи для глухих мають давню історію, але за останні декілька років у Канаді закрилися три школи, а в п'яти, що залишилися, навчається менша кількість дітей. Багато з цих учнів мають додаткові вади. Тільки декілька шкіл на сьогодні забезпечують інтернатні послуги. Школи для глухих здебільшого розташовані в густо населених районах, і учні живуть вдома та відвідують школу щоденно.
Повністю глухим дітям подобається навчатися в школах, де є інші глухі, і спілкуватися з дорослими глухими. Це дає їм можливість добре вивчити американську жестову мову, щоб спілкуватися з іншими глухими. В таких школах учні відчувають себе рівними серед рівних. Крім того, ці школи створюють необхідне для розвитку глухої дитини соціальне, культурне і навчальне середовище (Маршарк, 2002). Більшість цих шкіл у Канаді навчають за "двомовними-двокультурними" програмами, які спрямовані на навчання дітей мови глухої спільноти, АЖМ, і мови чуючих, англійської. Тут викладають часто глухі вчителі, які добре знають культуру спільноти глухих.
В країнах, де я працювала з учителями глухих, така система освіти глухонімих учнів найпоширеніша. В таких школах діти отримують підтримку підготовлених спеціалістів, спеціальне обладнання та ін. В масових школах таких послуг вони б не отримали з причини обмеженого фінансування. В деяких країнах, наприклад, вартість палива і погана транспортна система не дозволяє вчителям для глухих відвідувати віддалені сільські райони, щоб зустрітися з учнями і

 
 

Цікаве

Загрузка...