WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Пропозиції з поліпшення освітніх можливостей для учнів з порушенням слуху - Реферат

Пропозиції з поліпшення освітніх можливостей для учнів з порушенням слуху - Реферат

особистостей, тим більше варіативність у прийнятті рішень. Не потрібно вдаватись до крайнощів - грубо нав'язана думка чи зайва поступливість не бажані. Необхідно міняти культуру стосунків особистості з колективом. Це вимагає погляду на культуру як на явище, яке складається з індивідуального бачення її кожною особистістю. При цьому не треба відкидати моменти взаємного навчання, вирішення незручних питань.
6. Шостий урок твердить, що жодна людина наодинці не в змозі передбачити все, що може знадобитися для покращення ситуації. З цього випливає, що ми не можемо перекласти процес реформування на когось іншого. Це означає, що зміни не можуть впроваджуватись тільки одним керівництвом, яке працює саме по собі. Система зацікавлена в кожному викладачеві та керівникові, щоб створити організацію, що сама навчається, здатну до безперервного аналізу, творчого підходу та самооновлення, бо за інших умов вдосконалення неможливе. Опора на бюрократичні структури зруйнує тих лідерів, що мають здоровий глузд та моральні зобов'язання. Мета бюрократії міститься в тому, щоб зосередитись на питанні "Як?" зробити. Але потрібні люди, які задаються питанням "Чому?" зроблено саме так. Бюрократія підраховує витрати, не розуміючи реальних прибутків і вилучає з демократії її найбільшу силу - здатність діяти нетрадиційно. Бюрократична система створена для збереження статус-кво. Замість цього ми повинні звернутися до вчителів і керівників, які мають моральні зобов'язання і бажання брати участь у формуванні критичної маси для подальших змін разом з групами з такими ж творчими особистостями.
Протягом процесу організації літніх освітніх таборів, канадський Професор і його колеги продовжували розширювати співробітництво з Українською Академією педагогічних наук. Був запущений науковий проект по дослідженню українськоїжестової мови. Був організований відеозв'язок через Інтернет для глухих дітей та спеціалістів між Києвом і Калгарі. Канадці брали участь в Першій національній конференції УТОГа з проблем глухоти в Києві. Альянс випустив перший збірник "Громадянська освіта та соціалізація дітей з вадами слуху". Була надана студентська стипендія, щоб забезпечити навчання дипломованого спеціаліста в Університеті Альберти. В лютому 2004 р. до Едмонтона був запрошений академік В. Бондар, директор Інституту спеціальної педагогіки АПН України для підписання спільної угоди про спільну п'ятирічну науково-дослідну роботу. Там він мав змогу познайомитися з методами роботи в навчанні глухих та слабочуючих учнів Канади і практикою інклюзивної освіти, яка практикується для учнів з різними порушеннями. Зрозуміло, що головні зміни в системі можуть відбутися тільки тоді, коли особиста ініціатива підтримується керівництвом.
Сьомий урок Фуллана про зміни стверджує наступне.
7. І централізація і децентралізація однаково необхідні. Центральні і регіональні школи необхідні одна одній. Необхідні постійні контакти і одночасно взаємний вплив. Водночас, як традиційні організації скеровують поведінку людей, нові освітні організації шукають шляхи для покращення самостійності мислення, здатності спільного розуміння складних проблем. Історія причетності канадців до українських шкіл для глухих і слабочуючих з 1998 р. була започаткована завдяки ініціативі та енергійності особистостей. Вони свідомо зосереджували увагу на взаємодії з передовими особистостями з числа учнів, викладачів, батьків. Проект поступово набирав обертів, маючи сподівання, що настане той час, щоб залучити державні та міжнародні організації - це підтверджує 8 урок Фуллана, який твердить, що попереднє стратегічне планування може обмежити творчість.
8. За умови динамічних труднощів необхідна взаємодія, що допоможе виробити спільне бачення. Просування до нього можливе при постійній роботі. Після його сформування це бачення повинне поширюватись, якщо хоче бути успішним. Творче навчання відбувається за умови, коли люди дуже хочуть досягти бажаного результату. Якщо учасники не розвивають власного бачення проблем, то їм залишається погоджуватись з чужим. Результат - конформізм, а не рішучість до змін, що увічнює звичай погоджуватись і виконувати накази, що знищує допитливість, активне пізнання, необхідне для інновацій.
Ми зібрались у 26-27 травня 2004 року на міжнародну Конференцію в Інституті спеціальної педагогіки, немає значення, що без дітей з порушеннями та їхніх батьків. Ми тут як нове дослідницьке формування - Канадсько-українська дослідницька група - щоб обговорити шляхи організації кращого дослідження і планування навчання дітей, що мають вади. Давайте не будемо забувати, що міжнародне партнерство - тільки один аспект в процесі комплексних культурних змін, що відбуваються на різних рівнях. Вони одночасно повинні заохочувати викладачів, які виявляють ініціативу, підтримувати керівників і адміністраторів, які бажають діяти поза рамками інструкцій, закликати батьків та громадських діячів стати захисниками цих дітей. Першочергові послуги, які потребують змін є:
"У цих восьми уроках динамічних змін є зразок, який стосується вміння працювати із протилежностями: одночасно підштовхувати до змін і дозволяти розгорнутись самонавчанню; бути готовим до подорожі у непевність; бачити у проблемі джерело творчого розв'язання; мати бачення, але не бути засліпленим ним; цінувати індивідуальність і групи; об'єднувати централізуючі і децентралізуючі сили; бути внутрішньо об'єднаними, і організованими зовні; цінувати особисті чинники змін, як корінь змін системи".
Вищезгадані проекти, що дали змогу побачити ті покращення, які відбуваються в українській системі навчання учнів з вадами слуху, показують, що нові моделі розвитку суспільства і методи досліджень можуть і повинні працювати в Україні. Оскільки ми починаємо новий спільний проект, модель Фуллана може бути корисною в забезпеченні нас ідеями і спільними термінами у визначеній структурі, в межах якої ми можемо спільно використовувати спільні доробки і змістовно спілкуватися, так як працюємо разом на перехресті, у різних суспільних умовах в Канаді та Україні.

 
 

Цікаве

Загрузка...