WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Пропозиції з поліпшення освітніх можливостей для учнів з порушенням слуху - Реферат

Пропозиції з поліпшення освітніх можливостей для учнів з порушенням слуху - Реферат


Реферат на тему:
Пропозиції з поліпшення освітніх можливостей для учнів з порушенням слуху
Як українські та канадські науковці мають співпрацювати, щоб спільно виконувати дослідницькі плани Інституту спеціальної педагогіки АПН України, що мають на меті вдосконалення методів навчання дітей з особливими потребами?
Чи можливо виробити спільну модель, яку вчені і в Канаді, і в Україні могли б спільно використовувати для вивчення змін, що відбуваються в освітніх системах?
Чи можливий процес перетворення української роздільної системи навчання для дітей з порушеннями в інклюзивну?
Деякі з вищезгаданих питань можуть бути досліджені, якщо спостерігати існуючі моделі і методи для структуризації і вивчення змін, що відбуваються та довели свою ефективність і прийнятність в освітній сфері, особливо в Україні. Використання цієї моделі може стати можливим для розробки фундаменту реформування, який керівники освіти зможуть сприйняти і скористатися.
Дозвольте представити вам погляди провідного автора та експерта з реформування освітньої системи в Канаді - професора Майкла Фуллана. Це всесвітньо відомий вчений, який зараз очолює реформування британської системи освіти. Його головне твердження полягає в тому, що зміни повинні відбуватися за умови збереженої делікатної рівноваги державної підтримки і вимогливості. У Великобританії його методи довели свою необхідність і дозволили поліпшити показники в навчанні з математики та читання, зменшили існуючу прірву між невстигаючими і кращими учнями.
Я хочу запропонувати модель Фуллана для обговорення, щоб визначити, чи зможе вона бути корисною для наших спільних науково-дослідних робіт на наступні 5 років, визначити, чи може вона бути ефективною, на ваш погляд, в умовах України і побачити, чи задовольнить ця модель потреби українських педагогів, адміністрації та батьків, що навчають дітей з особливими потребами.
В авторській книзі Сила змін - вимірювання глибин освітніх реформ Майкл Фуллан пропонує 8 ключових уроків для вдосконалення і реформування системи освіти. Його загальна теза полягає в тому, що зміни в освіті є настільки складними, що поодинці ні методика, ні керівництво не зможуть досягти реального і глибокого реформування. Замість цього ми повинні узгодити наші погляди на зміни у виховному процесі і в системі навчання, тобто змінити всі складові процесу освіти. Фуллан дає нам наступні 8 уроків того, як можна досягти цих змін.
1. Ви не можете прискорити процес реформування. Чим він масштабніший і всебічніший, тим менше у вас шансів прискорити зміни. Люди не хочуть і не можуть змінюватися, якщо їх примушують це робити. Єдиний шлях до здійснення реформування полягає в тому, щоб створити умови, які б допомагали людям самовдосконалюватися, постійно підвищувати кваліфікацію та мати можливість висловлювати власну точку зору і порівнювати її з іншими.
2. Ви можете щось кардинально змінити тільки в тому випадку, якщо почнете процес без заздалегідь визначеного кінцевого результату. Зміни - це подорож, і ви не можете знати наперед, куди вона вас приведе. Зміни повинні відбуватися на користь створення умов, коли розумний ризик, призводить до інновацій. Процес змін включає в себе невизначеність, стурбованість, труднощі та пізнання. Якщо є велика суспільна мета і готовність до змін, то буде більше шансів для успіху. Багато також залежить і від удачі. На вас чекають моменти задоволення і моменти розчарування. Керування емоціями теж буде необхідним досвідом для учасників.
3. Проблем не уникнути і їх треба навіть вітати. Нам необхідно вчитись долати труднощі. Якщо ми не знаходимось в активному пошуку і не здатні протидіяти реальним труднощам, то не зможемо приймати ефективні творчі рішення в складних ситуаціях. В цьому сенсі ефективні школи, це ті, які вирішують проблеми, а не уникають їх. Найменш ефективні школи ті, що демонструють дріб'язкову поверхневу турботу, відкладають рішення проблем і при цьому роблять вигляд згуртованої команди. Та завдання полягає в тому, щоб ставити незручні питання, доки джерело проблем не буде виявлене. Нам треба цінувати цей важкий процес знаходження рішень.
Вищеназваний підхід я особисто називаю "розбудовою громади", тому що він допомагає вдосконаленню суспільства. Цього підходу я дотримувався останні 5 років, і спільний проект Канади та України для поліпшення освітніх можливостей глухих і слабочуючих учнів відбиває його. Я буду використовувати цей приклад як зразок, що втілює методи розбудови громади, подібно до тих, що втілюються разом з іншими в Європі та Північній Америці.
Дозвольте мені розповісти історію - реальну історію, щоб продемонструвати в якій мірі освітні зміни в Україні вміщує метод, описаний професором Фулланом.
Я наведу приклад з життя реальних людей у Канади та Україні та з реального процесу освітніх змін, що приносять користь глухим та слабочуючим дітям.
Знайомство з персонажами починається з Ігоря. Це вчитель, який виявив ініціативу вирушити в подорож, щоб одержати нові знання і повернутись у свою школу у Львові з новими знаннями та ресурсами. Ігор взяв на себе моральні зобов'язання - допомогти своїм учням, своїй школі і своїй родині. На щастя, директор школи Юрій став його однодумцем і поділяє його погляди. Він дозволив Ігореві бути відсутнім у школі із збереженням за ним місця роботи. Використовуючи свої канали, Ігор подорожує спочатку до Голландії, щоб налагодити контакти і знайти джерело фінансування для школи. Далі Ігор шукає можливість відвідати Канаду.
В Альберті - провінції, що першою була заселена українцями, які з'явились там ще в 1892 р., існує Український ресурсний центр при коледжі в Едмонтоні. Ігор знаходить Романа, котрий працює в цьому Центрі, і домагається відвідання Едмонтона в 1998-1999 р. Протягом свого перебування в Едмонтоні Ігор зустрічається з багатьма людьми і переконує їх підтримати свої проекти, серед яких була організація гуманітарної допомоги Львівській школі, включаючи 12 старих комп'ютерів. З коштами, що були пожертвувані, Ігор ремонтує приміщення, облаштовує перший в

 
 

Цікаве

Загрузка...