WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Шляхи підвищення ефективності виробничого навчання - Реферат

Шляхи підвищення ефективності виробничого навчання - Реферат

продуктивності і якості праці. В кінці вступного інструктажу для того щоб виявити настільки учні засвоїли прийоми заточки стамесок я доручаю учням повторити показані прийоми. Переконавшись у тому, що матеріал учні засвоїли розприділюю їх по робочих місцях. По мірі виконання завдання учні міняються місцями.
Після вивчення основних трудових прийомів і операцій в майстерні для дальшого виробничого навчання учні перевдягаються безпосередньо в цех деревообробного підприємства де відпрацьовують, комплекси трудових прийомів і операцій та виконують комплексні роботи, які по змісту і складності відповідають вимогам навчальної програми. Разом з тим комплексі роботи треба так підбирати, щоб постійно удосконалювати професійну майстерність учнів, виховувати в них самостійність у виконанні виробничих завдань.
Особливо ретельно підбирається перша комплексна робота, для всіх учнів одинакова, так як власне вона і покаже ступінь оволодіння учнями першонавчальних професійних умінь і навиків, допоможе майстру в/навчання оцінити кожного учня і свою навчально-виховну діяльність.
Навчання на комплексних роботах - найбільш скиданий і відповідальний період так, як виготовляється продукція. Особлива турбота майстра незасвоєння учнями передових методів роботи і організації праці. При проведення біжучого, індивідуального і групового інструктажів це питання повинно бути одним із основних, причому передові методи повинні розглядатись конкретно як по кожній комплексній роботі, так і порядку типових робіт і процесів. Головним методом виробничого навчання тут будутьпрактичний показі пояснення майстра. Уміння працювати творчо важлива риса людини і формується вона в процесі навчальної діяльності. Приймаючи від учнів роботи я перш за все оцінюю її якість враховуючи дотримання учнями технологічної дисципліни і виконання норм виробітку.
Завершальним етапом навчання професії столяра-паркетника, являється спеціалізація учнів виконуючих роботу на штатних робочих місцях, і виробничий інструктаж проводить бригадир або майстер цеху, дільниці. Головним обов'язком майстра в/навчання на цьому етапі - домогтись забезпечення учнів роботою у відповідності з програмними вимогами і професійно-кваліфікаційною характеристикою. Необхідно, щоб до моменту складання кваліфікаційної пробної роботи учня:
- міцно оволоділи професійними уміннями, і навиками по професії;
- виконувати норми виробітку при дотриманні технічних вимог і роботи продукцію високої якості;
- ефективно використовувати обладнання, інструмент і приспосіблення;
- економно росходувати сировину, матеріали і електроенергію;
- уміти добре організовувати своє робоче місце;
- застосовувати найбільш раціональні прийоми роботи і передові методи праці;
- дотримувати правила охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежних міроприємств;
Заключний інструктаж передбачає розбір виготовлених учнями виробів, спільний аналіз процесу роботи і підведенні підсумків. Майстерв/навчання при аналізі виконаних робіт не тільки фіксує досягнуті результати в роботі але і виховує в учнів критичне відношення до виконаної роботи, почуття колективізму і взаємодопомоги. При проведенні заключного інструктажу щоб підкреслити професійну самостійність учнів майстер дає їм можливість висловлюватись і виховувати свої пропозиції. Серед актуальних проблем, які вирішує майстер в/н треба назвати професіональну, економічну і моральну підготовку учнів до бригадних форм орг8анізації і стимулювання праці. Навчання в бригадах має перевагу в тому, що майстер має можливість бути з бригадою, приходити вступній, біжучий і заключний інструктаж, впливати на формування умінь і навиків учнів використовуючи колективну форму виконання. Праця учні повинна носити колективний характер із суворо вираженого уособленою відповідальністю за результати як своєї такі колективної праці.
Ефективність навчально-виховної роботи в учнівських бригадах залежить від наявності елементів творчості, від того як організована праця. В процесі організації і проведення виробничого навчання члени бригади міняються місцями що дає можливість опанувати весь технологічний процес тієї чи іншої роботи. Таким чином виробниче навчання в учнівських бригадах здійснюється кваліфікованими робітниками. Норми виробітку учнів входять в норму виробітку всієї бригади.
Індивідуальне виробниче навчання в складі бригад кваліфікованих робітників має великий ефект, насамперед в тому, що в залежності від характеру роботи і кваліфікації робітників учнів включають до складу бригади або закріплюють за окремими робітниками. Складається графік переміщення учнів по робочих місцях на весь період навчання за яким слідкує бригадир. Під керівництвом кваліфікованого робітника учень знайомиться з метою і завданнями навчання з технологічним процесом, нормами виробітку, охороною праці, а також із традиціями які склались в бригаді.
Завданням бригади є розвивати самостійність і свідоме відношення до роботи.
Виробниче навчання вважається закінченим, якщо кожний член учнівської бригади оволодів уміннями і навиками у відповідності з програмою, засвоїв передові методи праці, а майстер в/н, колектив бригади та індивідуальні наставники склали на кожного учня виробничу характеристику, де поряд з показниками професійної підготовки, дають оцінку вміння трудитися в умовах бригадної форми організації і стимулювання праці.

 
 

Цікаве

Загрузка...