WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Урок: Акт проголошення незалежності України - Реферат

Урок: Акт проголошення незалежності України - Реферат


Реферат з педагогіки
Урок: Акт проголошення незалежності України
Мета.Ознайомити учнів з історією України, шляхом становлення незалежності Української держави; розширити і поглибити поняття громадянськості, розвивати в дітей прагнення бути свідомим громадянином,патріотом України; виховувати любов до рідної землі,прагнення своєю працею примножувати здобутки українського народу.
Обладнання.Карта України, символи,Конституція, Декларація, Акт проголошення незалежності, розгортка "Хроніка України"; на столі - вишитий рушник, гілка калини, колоски, барвінок, чорнобривці.
Форма проведення. Розповідь з елементами довідок, повідомлень, бесіди.
Вислови. Всім серцем любіть Україну свою,
І вічні ми будемо з нею.( В. Сосюра)
Свою Україну любіть,
За неї Господа моліть.(Т. Шевченко)
ХІД УРОКУ
Вступне слово вчителя.
Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі-на нашій славній Україні! Тут жили наші діди та прадіди, тут живуть наші батьки, тут коріння роду українського, що сягає сивої давнини. Материнський образ України встає з полинових степів і глибинної чорноземної скиби, як барва зоріє із зажури поліських озер, що чистими очима довірливо дивляться на світ, виростає недосяжно на повен зріст із карпатських верховин.
Нема життя без України,бо Україна-це мати, яку не вибирають, бо Україна-це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна-це пісня, яка вічна на цій землі. Багатовікова історія українського народу, народу-великомученика на долі якого було досить лиха...
Майже кожне століття, як свідчать джерела, розпочне голодними роками, наслідки епіде-мій, спустошливими війнами, чужоземними навалами.З 15 ст., з часів козаччини, почалася національно-визвольна боротьба за побудову незалежної самостійної держави. Але шлях до незалежності був тяжкий і тернистий.Важко назвати країну, яка б пережила те, що пережила Україна за більш ніж півтисячолітнє поневолення(1240-1991 р.)
Дівчина-українка. Я-Україна, я-страдниця -мати,
Яка споконвіку була у ярмі
Турецькім,російськім...
Та всіх не назвати,
Бо зайди є різні, а муки одні.
Не тільки чужинці мене шматували,
Були і свої в нас жорстокі тирани.
Вони видавали укази й закони,
Тому і загинуло всіх нас мільйони.
Немов маля, що в муках народилось,
У долі, радості і різних неладах,--
Так я з неволі відродилась
І намагаюся стояти на ногах.
Ще зовсім молода та непокірна,
А на чолі-блакитно-жовтий стяг,
Прошу мені служити вірно,
Нехай Господь благословить мій шлях.
Учень 1. Дороги іншої не треба,
Поки зорить Чумацький шлях
Я йду до тебе, йду до тебе
По золотих твоїх стежках.
Тебе не можна не любити,
Тобі не можна не цвісти,
Лиш доти варто в світі жити,
Поки живеш і квітнеш ти.
Учень 2. Люблю тебе,
Вітчизно, мила Україно,
Бо щастя жити ти мені дала.
Для мене ти одна і рідна,і єдина,
Я все зроблю, щоб ти завжди цвіла.
Я-твій громадянин, я прагну підростати,
Тягнусь пагінчиком до сонця і тепла,
Моя свята і рідна, Україно-мати,
Я все зроблю,щоб ти завжди цвіла.
Вчитель.Ми, українці, повинні пишатися тим, що наша Україна ніколи не поневолювала інші народи, не вела загарбницькі війни, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких і далеких сусідів.
Відомий французький вчений Г.Коль у 1841 році писав:"Немає найменшого сумніву, що колись велитенське тіло російської імперії розпадеться, і Україна стане вільною державою.Час цей наближається поволі, але неухильно. Українці є нація з власною мовою, культурою та історичною традицією. Україна роздерта поміж сусідами. Але матеріал для Української держави готовий: коли не нині, то завтра з'явиться будівничий, що збудує з тих матеріалів велику незалежну українську державу".
І довгожданий час настав. 16 липня 1990 року Верховна Рада Української республіки приймає важливий документ-Декларацію про державний суверенітет України. Декларація стала першим кроком до незалежності нашої держави, відчутним рушієм у боротьбі за волю.
Бесіда з учнями.
--А що вам відомо з уроків історії про декларацію та суверенітет?
Учень. Декларація-це офіційне проголошення державою, партією основних принципів, а також документ,у якому їх викладено.
Учениця. Суверенітет-це незалежність держави, що полягає в її праві за втручання в них будь-якої іншої держави.
Вчитель.Так, Україна здобула волю і незалежність. Перед усім світом постала держава з давньою славною історією, оригінальною духовною культурою, зі своїми символами, мовою, чесними, працьовитими, миролюбними людьми-українським народом. І сьогодні хочеться сказати словами відомого прикарпатського поета С.Пушика: "...Є на світі Україна! Не грудка, а земля з народом є!"
А чи могло бути інакше? Ні, інакше бути не могло. Не могла бути марно пролита кров тих, хто боровся за волю і незалежність, тих, хто вірив у перемогу, і тих , хто вірив у воскресіння. Хіба міг не почути Всевишній тих молитв, з якими звертався до нього славний син Тарас Шевченко:
Молю, ридаючи, пошли,
Подай душі убогій силу,
Щоб огненно заговорила,
Щоб слово пламенем взялось,
Щоб людям серце розтопило,
І на Украйні понеслось,
І на Украйні освятилось...
16 липня 1990 року назавжди залишиться в історії українського народу великим і пам'ятним днем. Здається, після того кожний день нашого життя був наповнений демократичними змінами і перетвореннями, про які ми зараз поговоримо, розглядаючи хроніку України.
Учень. 24 серпня 1991 року назавжди залишиться пам'ятним днем. У цей день проголошено Акт про незалежність України. Акт проголошення незалежності завершив тисячоліття прагнення українського народу до волі, до створення своєї суверенної держави.
А 1 грудня цього ж року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому Акт проголошення незалежності дістав периконливе підтвердження і схвалення.
Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в
зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року,
продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні,
виходячи з права на самовизначення передбаченого Статутом ООН
та іншими міжнародно-правовими документами,
здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто
проголошує
незалежність України на створення самостійної держави-України
Територія України є неподільною і недоторканою. Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і закони України.Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення
.Україна в мирному оточенні сусідів змогла вступити в третє тисячоліття як цивілізована й багата країна.Великі і складні завдання покладаються сьогодні на кожного її громадянина. А громадяни України-це ти і я, це люди, які постійно живуть в Україні, є патріотами своєї Вітчизни, готовими захищати її територію, працювати в ім'я її розвитку. Якісно нову державу як захисника інтересів громадян можуть створити якісно нові громадяни. Бо людина не може змінювати світ у позитивному плані, якщо не змінить себе, свою свідомість, якщо не стане людянішою, відповідальною.

 
 

Цікаве

Загрузка...