WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

діб чи місяць?
д) Потім вивчають годину і хвилину. Конкретні уявлення про відповідні проміжки: часу також формують через практичну діяльність дітей, через спостереження. Так, година - це приблизно тривалість одного уроку і перерви. Щоб відчути час .тривалістю 1 хв, розв'язують вправи, за допомогою яких діти дізнаються, що можна зробити за 1 хв (до. якого числа встигнеш полічити, скільки можна розв'язати прикладів, яку відстань пройти і т.д.). Доречно тут пояснити зміст прислів'я: "Хвилина годину береже".
Конкретне уявлення про тривалість секунди діти дістають на підставі спостережень (визначають, що можна зробити за 1 сек).
Велике виховне значення мають приклади з життя нашої країни, числові дані про те, скільки продукції випускають заводи і фабрики за 1 хв, за 1 год, за 1 робочий день.
На першому уроці, коли вивчають годину і хвилину, повідомляють відношення між одиницями часу: в 1 добі - 24 години, в 1 годині 60 хвилин. Для закріплення розв'язують вправи виду: скільки годин становлять дві (три, чотири) доби? Скільки хвилин становлять години ( години, години і т.д.).
Важливим моментом на цьому етапі є ознайомлення з годинником. Щоб діти навчились визначати; час, користуючись годинником, корисно заздалегідь виготовити з учнями на уроках праці циферблат з .рухомими стрілками ї, використовуючи цю модель годинника, виконувати практичні вправи. Учні пригадують, які годинники вони бачили або якими користувалися в житті. Учитель пояснює що всі годинники побудовані так, що, поки велика стрілка рухається від однієї маленької поділки до іншої, минає 1 хв, а поки маленька стрілка .рухається від однієї великої поділки до іншої, минає 1 година. Час відлічують від півночі до півдня (12 год дня) і від півдня до півночі. Потім пропонують вправи з використанням моделі годинника: назвати позначений час або позначити час, який називає вчитель чи самі учні. Дають різні форми читання показів годинника, наприклад 9 годин ЗО хвилин, ЗО хвилин на десяту, пів на десяту; .4 години 45 хвилин, 45 хвилин на п'яту, без 15 хвилин п'ять, без чверті п'ять і т. д. За допомогою моделі годинника розв'язують задачі на визначення тривалості події початку або, кінця її (у межах однієї доби).
Засвоєнню відношень між одиницями часу допомагає таблиця мір, яку треба повісити в класі на деякий час, а також систематичні вправи на перетворення іменованих чисел, виражених у мірах часу (скільки хвилин становить 1 година і ЗО хвилин, скільки діб становлять 72 години і т. д.), порівняння їх, знаходження різних частин будь-якої одиниці часу, розв'язування задач на обчислення часу.
е) Із поняттям століття учні знайомляться в 4 кл.
Століття.- найбільша з одиниць часу, що розглядаються-в молодших класах. Деяке уявлення про тривалість проміжку часу в 100 років діти можуть дістати, порівнюючи свій вік, вік близьких людей, "вік" нашої держави з століттям.
Для точності можна накреслити відповідні відрізки на папері, використовуючи масштаб.
народження Ісуса Христа
2 ст. 1 ст. 0 1 ст 2 ст 3 ст
до н.е. до н.е.
Для розвитку початкових часових уявлень про століття передбачаються спеціальні вправи, на основі яких виробляється, наприклад, навичка визначати століття, в якому відбулася певна подія ; (наприклад, О. С. Пушкін помер у 1837 році. В якому столітті це було?). Спочатку на основі співвідношення І століття = 100 років встановлюється, наприклад:
1) скільки років в трьох (п'яти, семи і т. д.) століттях;
2) скільки століть становлять 800 років, 1200 років;
3) скільки повних століть становлять 387 років 1024 роки.
Відповіді на ці запитання інтерпретуються за допомогою шкали (шлюпок до задачі № 960, М. 3). Потім розглядається питання про події, що відбулися в 1812, 1870, 1917, 1941-1945, у 1961 роках та. ін. Визначається, в якому столітті відбувалися ці події.
є) Впевнившись, що діти засвоїли таблиці, можна переходити до вивчення правил додавання нескладних задач, в яких треба виконати дії над числами, що означають час.
На уроці, де розглядається додавання, спочатку виконуються вправи, в яких сума хвилин (секунд) менше від 60, а сума годин менша від 24.
5 діб 3 год
+ 3 доби 17 год або
8 діб 20 год
10 хв 25 с
+ 25 хв 11 с або
35 хв 36 с
12 год 22 хв
10 год 17 хв
22 год 3 9хв
Після цього розглядаються складніші випадки виду:
5 діб 12 год
+4 доби 15 год
9 діб 27 год
10 діб 3год
17 хв 37 с
+ 9 хв 28 с
26 хв 65 с
27 хв 5 с
1 рік 7 міс.
+3 роки 8 міс.
4 роки 15 міс.
5 років 3 міс.
Під час розв'язування наведених (або аналогічних) прикладів виникають труднощі, пов'язані з тим, що у першому прикладі сума годин становить 27 год, або 1 добу З год, тому 1 добу треба додати до суми діб (9 діб + 1 доба = 10 діб); у другому прикладі сума секунд, число 65 с, перевищує 1 хв і дорівнює 1 хв. 5 с. Тут між хвилинами і секундами має місце інше співвідношення (1 хв =60 с), ніж між добою і годинами (доба = 24 год), і учень повинен це пам'ятати. Тому на перших порах розв'язування таких прикладів бажано, щоб перед очима дітей була "Таблиця мір часу" або щоб вони користувалися таблицями, вміщеними на обкладинці підручника.
Розгляд дії віднімання доцільно починати з розв'язування прикладів виду: 1 год - 25 хв; 2 хв - 37 с; 12 діб - 1 доба 17 год та ін. При цьому спочатку можна використати записи:
1 год - 25 хв = 60 хв - 25 хв = 35 хв;
2 хв - 37 с = 1 хв 60 с - 37 с = 1 хв 23 с; 12 діб - 1 доба 17 год = 11 діб 24 год - 1 доба 17 год = 10 діб 7 год.
Як і в 2 кл., для розвитку часових уявлень використовують розв'язування задач на обчислення тривалості подій, її початку і кінця. Найпростіші задачі н обчислення часу в межах року (місяця) розв'язують за допомогою табеля-календаря, а в межах однієї доби - за допомогою моделі годинника.
Формуючи навички додавання і віднімання, слід розв'язувати на уроках і такі, наприклад, задачі: "Туристи йшли пішки 2 год 45 хв, пливли човном 1 год 50 хв. Скільки часу рухалися туристи?".
Одним з важких питань є розгляд "12-годинної" і "24-годинної" лічби часу в добі. Ознайомленню з цим питанням бажано присвятити спеціальний урок.
На цьому уроці слід використати циферблат годинника, модель, зображену на малюнку 65. Учитель розповідає (і показує на зазначених посібниках), що доба починається опівночі.В цей час обидві стрілки годинника показують 12 год ночі. 12 год ночі збігаються також з кінцем доби-24 год, що відповідає 0 год - початку наступної доби. Креслення до .вправи № 942 (М.3) допомагає учням дізнатися, що 17 год - це 5 год вечора, 9 год вечора - це 21 год тощо. Виконуються завдання в яких треба прочитати покази годинника або розмістити стрілки так, щоб годинник показував 21 год, 19 год, 155 год та. ін.
Набуті знання застосовуються під час розв'язування задач, наприклад таких: "Екскурсія почалася о 9 год і закінчилася через 6 год. Коли закінчилась екскурсія?" Учні дістають результат: 15 год, Відповідають: "О 15 год або о

 
 

Цікаве

Загрузка...