WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

год = 60 хв
Доба 1 доба = 24 год
Місяць міс. 1 міс = 30 або 31 день
Рік р. 1 звичайний рік = 365 діб
1 високосний рік = 366 діб
Століття ст. 1 століття = 100 років
Тисячоліття тис. 1 тисячоліття 1000 років
Перші вправи на перетворення іменованих чисел, виражених одиницями часу, коментує вчитель.
Завдання 1.
187 с подати в хвилинах. 1 хв - це 60 с. У 187 секундах є стільки хвилин, скільки разів у числі 187 вміщується по 60.
187:60 = 3 (залишок 7), отже, 187 с = 3 хв 7 с.
Завдання 2:
а) скільки років становить 4 століття, 12 століть? (Якщо 1 ст. - 100 р, то 4 ст., у 4 рази більше: 100 х 4 = 400 р.);
6) скільки століть становлять 800 років? (У числі 800 є 8 сотень, отже 800 р. - 8 ст.);
в) скільки мовних століть становлять 925 років, 1941 рік (стільки, стільки, всього сотень у числі).
2 а) Формування уявлень про час відбувається найважче у порівнянні з іншими величинами. На це є ряд причин:
а) механізм сприймання часу в людини є недосконалим (це залежить якою діяльністю ті часові проміжки заповнені, які порівнюємо).
б) діти часто плутають теперішній, минулий і майбут. час ,тобто поняття завтра, вчора, сьогодні.
в) у одиницях вимірюв. часу найшли відображення різні системи числення:
7-кова, 12-кова (відмінні від 10-твої), 60-кова, яким дітям оперувати важко.
З практичних міркувань формув. часових понять бажано здійснювати швидше.
Тому цим необхідно займатися не лиш на уроках математики, а й на інших і в позаурочний час.
В поч. класах формув. часових понять здійснюється в ході дотримування режимних моментів, в ході спостережень за календарем, за явищами природи і т.д.
б) Часові уявлення першокласників формуються, як і в дошкільників, насамперед у процесі їхньої практичної навчальної діяльності: режим дня, ведення календаря природи, сприймання послідовності подій під час читання казок ,оповідань, перегляду кінофільмів, щоденний запис у зошитах дат роботи- усе це допомагає дитині побачити зміни часу, відчути перебіг часу.
У 1 класі програма передбачає ознайомлення дітей з назвами днів тижня, і їх послідовністю. Як наочний посібник корисно мати в класі відривний календар, або модель настільного календаря, яким треба навчити дітей користуватись.
Починаючи з першого класу, треба практикувати порівняння відомих дітям часових проміжків, які часто трапляються на практиці. Н-д, що триває довше: урок чи перерва, навчальна чверть чи зимові канікули, що коротше в часі: заняття учня в школі чи робочий день батьків? Такі завдання сприяють розвиткові почуття часу.
У процесі розв'язув. задач, пов'язаних з поняттям різниці, діти порівнюють вік людей і поступово опановують важливі поняття: старший, молодший, однакові за віком. Зважаючи на велику практичну потребу, корисно ознайомити першокласників з тим, як за годинником визначають час. При цьому достатньо, якщо діти навчаться визначати час із точністю до години.
Ознайомл. з одиницями часу сприяє уточненню часових понять дітей. Знання кількісних відношень одиниць вимірювання допомагає порівнювати й оцінювати з а тривалістю проміжки часу, виражені тими чи іншими одиницями часу. Такі одиниці часу, як місяць, рік, доба, хвилина, вивчають у 2 кл., а століття і секунди в 3 кл. треба формувати в дітей конкретні уявлення про кожну одиницю часу, добиватись засвоєння їх співвідношень, добиватись засвоєння їх співвідношень, навчитись користуватись календарем і годинником і за їх допомогою розв'язувати нескладні задачі на обчислення тривалості події, якщо відомі її початок і кінець, а також задачі, обернені даній (тобто на визначення початку і кінця події).
Щоб підготувати дітей до сприйняття одиниць часу, у 2 кл. треба продовжити систематичну роботу з календарем розпочату в І класі. Підводячи підсумки і узагальнюючи спостереження, корисно звертати увагу дітей на послідовність місяців і кількість днів у кожному місяці. Під час записування дати в зошитах треба частіше задавати дітям запитання на з'ясовування послідовності місяців. (Сьогодні 1 жовтня. Як називається попередній місяць? Який наступний місяць після жовтня? і т.д.).
в) Почати роботу з формування в учнів уявлень про рік і місяць доцільно з повідомлення про те, що одиниці вимірювання часу пов'язані з рухом планети Земля навколо Сонця, рухом Місяця навколо Землі, обертанням Землі навколо власної осі. Земля робить оберт навколо Сонця приблизно за 365 днів і 6 год. Для зручності лічби з давніх часів прийняли 3 роки називати простими, по 365 днів у кожному, а четвертий - високосним. У високосному році 366 днів. За час, протягом якого Земля робить оберт навколо Сонця 1 раз, Місяць навколо Землі робить 12 обертів. Тому рік поділяють на 12 проміжків -12 місяців. Проміжок часу обертання Землі навколо своєї осі - доба - ділиться на 24 рівні частини - години. 1 год - це 1/24 доби. Година поділяється на 60 рівних частин - хвилин, а хвилина - на 60 секунд, 1с - це 1/60 хвилини.
Ознайомлюючи дітей з місяцем і роком, учитель використовує табель-календар. З нього діти виписують назви місяців по порядку кількість днів у кожному місяці. Відразу ж виділяють однакові за тривалістю місяці, називають найкоротший місяць у році - лютий (28 або 29 днів). Користуючись календарем, учні визначають порядковий номер місяця. (Як називається перший місяць у році? Яким є місяць липень? і т, д,), встановлюють день тижня, коли відомо число і місяць і навпаки, на які числа місяця припадають певні дні тижня (в який день тижня буде свято 8 Березня в цьому році? На які числа припадають неділі в березні? і т.д.).
За допомогою календаря учні розв'язують .задачі на визначення тривалості події (в межах одного року). Наприклад, скільки днів тривали весняні канікули? Скільки місяців тривають літні канікули? Учитель навиває початок і кінець канікул, і учні підраховують кількість днів і місяців за календарем. Треба показати, як можна швидко визначити за календарем кількість днів, знаючи, що в тижні 7 днів. Аналогічно розв'язують обернені задачі.
г) Поняття про добу розкривають через близькі дітям поняття про частини доби - ранок; день, вечір, ніч (або день зранку до вечора і ніч). Крім того, спираються на уявлення часової послідовності: вчора, сьогодні, завтра. Дітям пропонують перелічити, чим вони займались від учорашнього ранку до сьогоднішнього ранку, що робитимуть, починаючи з сьогоднішнього вечора і до завтрашнього вечора і т. д. "Такий проміжок часу,- повідомляє вчитель,- називається добою". Діти встановлюють, скількидіб минає з учорашнього вечора .до завтрашнього вечора (від позавчорашнього ранку, до післязавтрашнього ранку і т. д.)., скільки діб минуло з початку тижня (понеділка) до суботи, яка. за числом доба настане, пояснюють прислів'я: "День і ніч - доба пріч". Далі аналогічну роботу можна виконати за календарем: скільки повних діб минуло з початку місяця до сьогоднішнього дня, яка за числом настала доба? Щоб установити зв'язок з вивченими одиницями часу, можна запропонувати завдання на порівняння; що довше триває: 5 діб чи тиждень, 40

 
 

Цікаве

Загрузка...