WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

й вихідні дні. Скільки всього місяців? З якого місяця починається відлік. Назвіть перший, другий... місяці. Кількість днів З0 або 31, у лютому: 28 або 29. Рік, в якому лютий має 29 днів називається високосним. Діти записують в зошит номер місяця; назву, кількість днів. Це слід запам'ятати. Кількість днів у місяці легко визначити за допомогою зігнутого кулака: кісточка 31 день. "долина" - 30 днів. Промовляємо: січень - 31, лютий28 або 29 березень - 31 і т.д.
У році є чотири пори року: зима, весна, літо, осінь. Зимові місяці: грудень, січень, лютий. Весняні місяці: березень, квітень, травень. Літні: червень, липень, серпень. Осінні: вересень, жовтень, листопад. Цікаві загадки, співанки, народні прикмети допоможуть дітям запам'ятати назви місяців, пір року.
Розв'язування задач на визначення тривалості подій за табелем-календарем.
- Скільки днів тривають весняні канікули?
- На який день тижня в цьому році припаде 1 вересня? Ваш день .народження?
- Скільки днів триває зима? Весна?
- Лелеки відлітають до вирію в серпні, а прилітають у Південну Африку в середині грудня. Скільки місяців лелеки летять до теплих країв?
- Сашко поїхав із сестрою відпочивати до літнього табору 20 липня, а повернувся 14 серпня. Скільки тривав відпочинок?
- Спортивні змагання з гірськолижного спорту у Ворохті тривали: 10 днів і закінчились 24 січня. Коли розпочалися змагання?
- Помідори посіяли 17 лютого, а перші сходи появилися через 9 днів. Коли появилися сходи?
Навчаючи вимірювати час за годинником (з точністю до хвилин), слід використовувати модель циферблата з рухомою годинною і хвилинною стрілками, а також настільний годинник. У класі треба мати демонстраційну модель і моделі малих розмірів для кожного учня. Відповідні навички не можуть бути вироблені однаково добре в усіх учнів за відведені на вивчення цієї теми 5-6 уроків. Роботу слід продовжувати і далі, приділяючи увагу тим учням, які ще недостатньо засвоїли це питання.
На момент ознайомлення з годиною і хвилиною учні вже мають уявлення про частки одиниці. Це слід використати, ознайомлюючи дітей з такими виразами, як "чверть на третю", "пів на десяту", "за чверть третя" тощо. Для цього на моделі циферблата годинника крейдою проводять 2 діаметри, що ділять циферблат на 4 чверті. Це допоможе ілюструвати зміст відповідних виразів.
Конкретне уявлення про добу, годину й хвилину формується в учнів на основі власних спостережень і їх практичної діяльності.
Година - це приблизно тривалість уроку і перерви. Хвилина - це час, протягом якого, наприклад, можна назвати 60 двоцифрових чисел чи прочитати певну кількість слів, або пройти певну відстань. Такі завдання вчитель пропонує з метою відчути час, наприклад тривалістю в 1 хв. На цьому ж уроці діти записують співвідношення між одиницями вимірювання часу:
1 доба = 24 год, 1 год = 60 хв, 1 хв = 60 с.
Тема. Доба. Година. Хвилина. Секунда
Обладнання: табель-календар, годинник, секундомір, моделі годинника для учнів, таблиця залежності між одиницями часу.
Підготовча робота.
Бесіда про рік, місяць, тиждень, пори року. Робота з табелем-календарем.
Ознайомлення.
Доба - це проміжок часу від сьогоднішнього уроку математики до завтрашнього уроку математики.
Доба; - де день і ніч. Добу інколи поділяють, також на 4 частини: ранок, день, вечір, ніч. Доба не має скорочення, записуємо 1 доба, 4 доби. Що; відбувається в природі вранці? (Сходить сонечко, розвиднюється, розквітають квіти, співають пташки). Чим займаються люди? (Прокидаються. вмиваються, роблять зарядку, снідають, йдуть на роботу, до школи). Аналогічно з'ясовуємо ознаки інших частин доби.
Година - це тривалість уроку і перерви, це приблизно ча демонстрування кінофільму, це час, за який можна, доїхати автомобілем з Коломиї до обласного центру. Коротко 1 год.
Хвилина - також одиниця часу, вона менша, ніж. 1 година. Добираємо текст, який читають 1 хв, або приклади, для вирішення яких потрібно приблизно 1 хвилину. Коротко 1 хв.
Секунда - найменша одиниця часу. За одну секунду ми промовляємо, число 22 або "раз і", робимо два кроки. Секунду використовують при визначенні часу бігуна на короткій дистанції. Коротко записуємо 1 с (без крапки), дальше ознайомлюємо із залежністю між вивченими одиницями часу.
В 1 добі 24 години 1 год = 60 хв
В 1 годині 60 хвилин 1 хв = 60 с
В 1 хвилині 60 секунд
Вчитель ознайомлює із годинником - приладом, з допомогою якого визначають час у годинах, хвилинах, секундах. Годинники бувають двох видів: із стрілками (аналоговий) та із цифрами, що змінюються (цифровий).
Хоч вони виглядають по-різному, час показують однаково:. Можна провести бесіду з історії винайдення годинника, які годинники бувають. Діти розглядають циферблат годинника і визначають, що тут є шкала, 12 великих поділок і між ними по 5 малих (годинні й хвилинні поділки), Є три стрілки: найкоротша - годинна стрілка, найдовша - хвилинна, секундна стрілка - тоненька.
Для визначення часу в секундах інколи користуються секундоміром. Повідомляємо, що за 1 добу годинна стрілка .робить два оберти. Хвилинна стрілка робить один оберт за годину, секундна робить один оберт за хвилину. Пропонують вправи з використанням моделі годинника:
1) назвати час, який показує годинник;
2) показати на циферблаті годинника час, який називає вчитель.
Вправи на закріплення.
а) Діють різні форми читання показів годинника:
- 9 годин З0 хвилин. З0 хвилин на десяту, пів на десяту;
- 4 години 45 хвилин, 45 хвилин на п'яту, без 15 хвилин п'ять, без чверті п'ять.
б) За допомогою моделі годинника розв'язати задачі на визначення тривалості подій, початку або кінця її.
в) За календарем: скільки повних діб минуло від початку місяця до сьогодні? Що довше, 5 діб чи тиждень? 40 діб чи місяць?
Як йшлося вище, важливо не тільки навчити дітей пізнавати час за годинником, а й зброїти їх конкретними уявленнями про тривалість проміжків часу.
Виконуючи практичні вправи з моделями годинника, учні навчаються визначати час за годинником. З допомогою моделі годинника виконують завдання: читають по-різному час, який зображено на моделі; розміщують годинну і хвилинну стрілки за вказівками вчителя, розв'язують задачі на час.
Тема. Визначення часу за годинником.
Обладнання: циферблати годинників у кожного учня, схематичний малюнок доби для визначення години.
Повторення вивченого.
Назвіть відомі вам одиниці часу, починаючи від найменшої і закінчуючи роком. Пригадати залежність між одинцями вимірювання часу і їх скорочені записи. Ознайомлення.
У добі - 24 години. Доба починається опівночі. Якщо користуватися 12 поділками годинника, то до показу малоїстрілки слід назвати частину доби.
Наприклад: час читають так: перша година ночі, 5 година ранку, друга година дня, сьома година, вечора, 12 година ночі. Якщо користуватися 24 поділками, то від півночі до півдня називаємо годину, не вказуючи частини доби: перша година, друга година, одинадцята, дванадцята година, Від півдня до

 
 

Цікаве

Загрузка...