WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

(картонний циферблат з рухомими стрілками) і повідомляє дітям, що вони будуть вчитися визначати час за годинником. Діти розглядають циферблат годинника. "Якої форми циферблат? Якої довжини стрілки? Як вони рухаються? Яка стрілка рухається швидше? Поверніть довгу стрілку так, щоб вона пройшла повне коло. За який час велика стрілка, робить один оберт? Який шлях за цей час проходить коротка (маленька) стрілка? За який відрізок часу пройде велика стрілка половину кола?"
На наступному занятті вихователь ; закріплює знання дітей про циферблат, годинника. "Які. стрілки є на циферблаті годинника? - запитує вихователь. Що; показує кожна із стрілок? Якщо велика стрілка стоїть на 12, то час визначають цифрою, на яку вказує маленька стрілка годинника. Поставте стрілки так, щоб годинник показував рівно 3 години. Розкажи, Сашко, як ти поставив стрілки, на які цифри вони показують? Котра зараз година?" Такі завдання повторюють кілька разів.
Потім вихователь може запропонувати дітям розглянути таблицю або картинку.. "О котрій годині прокинувся ведмедик? Скільки зараз годин на. годиннику? На які цифри показують велика і маленька стрілки?" та ін. Дітям наводять приклади з. режиму дня (вдома і в дитячому садку) . При цьому діти: самі встановлюють маленьку стрілку, на годиннику. "Якщо маленька стрілка показує на 12, то котра це година? Правильно, це 12 годин дня; або 12 годин; ночі. О 12 годині ночі закінчується .доба і починається нова. Це північ. Діти повинні засвоїти, - що, може бути 2 години дня і 2 години ночі, 6 годин вечора і 6 годин; ранку.
Знання-дітей актуалізуються, якщо вони закріплюються в життєвих ситуаціях. Починаючи заняття, вихователь звертає увагу на годинник: зараз 9 годин і 5 хвилин;. Заняття закінчиться через півгодини. Котра година буде на годиннику? У кінці заняття діти знову дивляться .на годинник, уточнюють, як-довго тривало заняття.
Після того "як діти засвоять поняття година:", "півгодини", можна ознайомити їх з поняттями "чверть години" і "без чверті година".
Діти пригадують, як вони: .ділили круг на чотири; частини, що таке чверть, половина і три чверті або круг, без однієї чверті. На. циферблаті можна також умовно виділити чотири частини. Визначаючи час, люди - часто говорять не точно, а називають частини: чверть на першу, половина другої, без чверті три години. Потім можна запропонувати .дітям поставити, стрілки так, щоб вони показували чверть на п'яту, половину; на третю або без чверті чотири.
При ознайомленні дітей - з меншими одиницями часу (хвилина, секунда) вихователь може, - використати пісковий годинник.. Спостереження за часом формує в дітей відчуття часу, дбайливе ставлення до нього.
Внаслідок вивчення теми "Час і його вимірювання" в учнів мають бути сформовані певні уявлення про такі одиниці вимірювання часу, як століття, рік, місяць, тиждень, доба, година, хвилина, секунда. Вони повинні знати таблицю міру часу, порядок днів тижня і місяців у році; вміти перетворювати іменовані числа, виражені мірами часу, та виконувати дії додавання й віднімання над ними; вміти визначити час за годинником, використовувати табель-корабель та модель годинника. Важливо навчити дітей розв'язувати задачі з визначенням тривалості події, її початку або кінця в межах доби, місяця та року.
Перші уявлення про вимірювання часу діти дістають що до школи. Вони оперують свідомо такими словами, як "один день", "два дні" тощо. Багато дітей знає, що тиждень складається із 7 днів. Треба мати на увазі, що слово "день" діти розуміють по-різному. 1 день - доба, і день як світла частина, на відміну від вечора, ночі, ранку.
Тема: Формування часових понять.
Як відомо, сприймання часу людиною недосконале. Часові уявлення у дітей розвиваються повільно, в процесі тривалих спостережень, нагромадження життєвого досвіду, вивчення інших величин. Під час вивчення до числового періоду завданням вчителя є вияснити, як орієнтуються діти в часі, розвивати почуття часу в межу практичних потреб першокласника.
На життєвому досвіді дітей, на зрозумілих сюжетах вчимо дітей оцінювати послідовність подій: "була, є, буде", "зараз", "пізніше", "вчора, сьогодні, завтра", порівнювати людей за віком: "старший, молодший, наймолодший".
Розглядаючи картинки, ілюстрації, з'ясовуємо, що роблять люди вранці, вдень, ввечері, вночі. Обговорюємо з першокласниками режим дня. Визначаємо, чи знають діти назви днів тижня, назви пір року, дату свого народження. Можна провести бесіду про вимірювання часу за допомогою годинника. При цьому широко використовуються спостереження, бесіди, читання, переказування казок, віршів, розгляд картин, ілюстрацій ,дидактичні ігри.
Багато другокласників уже вміють визначати час з годинником, знають назви і послідовність днів у тижні, рідше - назви і послідовність місяців у році. Тема "Міри часу", яка віднесена до 2-го року навчання календарно завершує розділ програми "Сотня". Вона має в основному узагальнюючий характер.
Внаслідок вивчення теми у дітей мають формуватися достатньо чіткі уявлення про такі проміжки часу, як хвилина, година, доба; учні засвоюють відношення між хвилиною і годиною, годиною і добою, основані не на "десяткових" співвідношеннях. Учні мають також засвоїти відношення між такими одиницями вимірюв. часу, як тиждень і місяць, місяць і рік.
Кожний учень на закінчення 2 класу повинен уміти визначати час за годинником з точністю до 1 хв, застосовуючи такі загальноприйняті вирази, як "зараз 22 хв на першу", "зараз за 5 хв дванадцята", "зараз чверть на третю", "зараз за чверть п'ята", "зараз пів на шосту, або 5 год. 30 хв" тощо. Діти повинні навчитися користуватися табелем-календарем, засвоїти послідовність назв днів тижня, місяців у році.
Продумуючи методику, вчитель повинен урахувати, що поняття про той чи інший проміжок часу можна дати лише на основі порівняння з яким-небудь добре відомим дітям проміжком, н-д тривалість уроку або перерви.
Ознайомлення з такими одиницями, як рік, місяць, тиждень пов'язано з використ. табеля-календаря. Крім зовсім невеличкого числа вправ, запропонованих у підручнику, спеціальні вправи для цього не потрібні. Необхідні відомості дають дітям в поточній роботі. Н-д, коли в зошитах записується дата "30 листопада" їм повідомляються, що 30 листопада - останній день місяця, що листопад - останній місяць осені, що завтра почнеться грудень тощо.
З опорою на табель-календар розв'язуються важливі практичні задачі на визначення тривалості подій, якщо указано дату її початку і кінця.
Тема. Табель-календар
Обладнання: табель-календар звичайного року і високосного, відривний календар.
Підготовча робота.
Провести бесіду за казкою "Дванадцять місяців".
Ознайомлення.
Вчитель ознайомлює з відривним календарем, та з табелем-календарем. Розгляньте кожен листочок відривногокалендаря. Про що можна дізнатися?
Ознайомлюємо із структурою табеля-календаря (бажано продемонструвати табель-календар - високосного року і звичайний). Тут є цілий рік: назви місяців, днів тижня, кількість днів у місяці, святкові,

 
 

Цікаве

Загрузка...