WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах - Курсова робота

календарем - місячним. Рік по цьому календарю рівний 12 місяцям і коротший сонячного на 11 днів. Крім того, якщо по григоріанському календарю 1986 рік, то н-д, Ірані це 1406 рік. Чим це викликано?
Щоб вести відлік, треба мати початок відліку. У часу немає початку і немає кінця. Він тече і тече. Тому, щоб рахувати час, треба самим встановити початок відліку. Встановити початок діб, року можна різними способами. Так древні єгиптяни вели літочислення по роках правління фараонів; китайці - по роках царювання імператорів, римляни - від заснування міста Риму і від першого року царювання того чи іншого імператора, інші народи від міфічного "створення світу" чи від "народження Христа".
В Древній Русі рік починався в березні, коли приступали до польових робіт. Введенням християнства на Русі був прийнятий Юліанський календар і початок і початок літочислення від "створення світу" християнська церква приурочила до 5508 року до "різдва Христового", а початок року вважали 1 вересня. Такий відлік років вівся на Русі до початку XVIIІ століття. указом Петра І Руська держава перейшла на друге літочислення: початком року стало 1 січня, а роки стали рахувати не від "створення світу", а від "різдва Христового". Відповідно до нього рік прийняття указу 7208 став 1700 роком. Відлік років від різдва Христового в даний час прийнятий більшістю держав і називається нашою ерою.
Сучасний поділ діб на 24 години також виходить з глибокої давнини, він був введений в Древнім Єгипті. Хвилина і секунда появилась в Древнім Вавилоні. Вавилонськими вченими була створена 60-річна система числення, в якій сказано, що в 1 годині 60 хвилин, а в 1 хв 60 сек.
ІІ 1). Перші уявлення про час діти дістають в дошкільний період. Зміна дня і ночі, пір року ,повторення режимних моментів у житті дитини, - все це формує часові уявлення. Однак як часову послідовність подій (що було раніше, що пізніше), так і особливо уявлення про тривалість подій діти засвоюють з великими труднощами. Типовими є помилки дітей щодо послідовності подій (н-д., діти плутають поняття "учора" і "завтра").
У групі сьомого року життя передбачається ознайомлення дітей з одиницями. часу: секундою, хвилиною, годиною. Вдосконалюється орієнтування в часі: діти повинні під час виконання практичних завдань вкладатися у відведений для цього час, планувати і розраховувати дії, орієнтуючись за годинником - звичайним і пісковим.
Робота починається з повторення, уточнення й закріплення знань, здобутих у попередніх групах. Діти вчаться більш точно визначати частини доби, виділяти такі орієнтири, як "північ" і "полудень", "світанок", "сутінки" та ін. За допомогою спостережень і порівнянь вихователь пояснює дітям поняття "небесний звід", "горизонт". Звертається увага на колір небесного зводу вранці і ввечері, висоту стояння сонця відносно лінії горизонту, фіксується його положення щодо окремих предметів на ділянці дитячого садка: над деревами, за будинками тощо. На ділянці, яка освітлюється, сонцем, можна вбити кілок і спостерігати за напрямом і довжиною тіні від нього. Такі спостереження дають дітям змогу переконатися, що вранці і ввечері сонце знаходиться в різних частинах горизонту, що в ці періоди доби воно стоїть, невисоко відносно горизонту. Вдень сонце піднімається вище. Тіні від .предметів удень коротші, ніж вранці і ввечері. Опівдні сонце високо на небі, діти в цей час гуляють, граються на ділянці.
Спостерігаючи за заходом сонця, слід нагадати дітям, що час, коли сонце починає сідати за лінію .горизонту, називають вечором, а саме це явище - "заходом сонця". Вранці сонце з'являється із-за горизонту, і називається це явище "схід сонця". Ввечері, після заходу сонця на вулиці починає сутеніти - це "сутінки", а вранці, коли сонце сходить, щохвилини стає світліше -: це "світанок". Про ці періоди кажуть: "на світанку": або "присмерком".
Для закріплення цих понять вихователь пропонує дітям картини, ілюстрації і проводить за ними бесіди. Так, можна використовувати картини; "Ранок у сосновому лісі", "Полудень на околицях Москви", "Ранок", "Останній промінь" та ін. При цьому вихователь повинен звертати увагу на те, щоб діти не ототожнювали понять "сутінки" і хмарну погоду.
Поняття про рік як міру обчислення часу також починають формувати з повторення знань дітей про пори року, характерні, ознаки кожного сезону. Слід спинитися на тому, що кожна пора року триває протягом певного відрізку часу, що пори року повторюються. Саме це ритмічне повторення і навело людей на думку взяти загальну тривалість зими, весни, літа та осені разом за міру для визначення великих проміжків часу. Назвали цю міру "рік". "Рік має багато днів, - говорить вихователь, - їх стільки, скільки листочків у цьому календарі" (педагог показує відривний .календар).
Увагу дітей звертають на те, що роками вимірюють великі проміжки часу, наприклад вік. Слід з'ясувати з дітьми відповідність-між-віком і кількістю прожитого часу (кількістю років). Використовуючи образотворчу наочність, спираючись на досвід дітей, вихователь роз'яснює їм, що означають певні слова: хлопчик, юнак, чоловік, дідусь; дівчинка, дівчина, жінка, бабуся.
На наступному етапі навчання-дітям пояснюють, що для зручності люди розділили рік на дванадцять менших; відрізків, які назвали місяцями. "А який тепер місяць? - запитує вихователь. - Що ви можете розповісти про цей місяць?" Діти розповідають, що цей місяць називається вереснем. Першого вересня - початок навчального року у школі; - вересень - перший місяць осені. Потім вихователь називає інші місяці осені: жовтень, листопад. Пояснює, чому люди назвали так ці, місяці. Спостереження дітей за явищами у природі і діяльності людей створюють потрібні асоціації в уявленнях дітей про кожний місяць. Наприклад, січень - ялинка, прикрашена вогнями;, лютий - хуртовина, довга ніч, занесені снігом будинки; березень - берізка, над якою кружляють граки, будують гнізда і т.н.
Щоб закріпити відомості про те, що рік поділяється на чотири пори року, а в кожній з них - по 3 місяці, вихователь може використати казку О. Я. Маршака "Дванадцять місяців". Діти запам'ятовують назви місяців по порядку і щодо кожного сезону: зимові, весняні, літні та осінні місяці. Дітям пояснюють, що за календарем кожний новий рік починається з січня, взимку, а закінчується також взимку - у грудні, щоб діти краще запам'ятали грудень, вихователь використовує прислів'я: рік закінчує, а зиму починає (грудень).
Внаслідок цілеспрямованої роботи у дітей формуються уявлення і поняття про деякі властивості часу: об'єктивність, тобто неможливість уповільнити або прискорити його; необоротність - час завжди йде вперед, не можна повернути день вчорашній. На різних прикладах життєвих ситуацій треба показати важливість обліку часу, точного визначення його. Спираючись на досвід дітей, слід підкреслити, що час вимірюють особливими приладами - .-годинниками. Дітиознайомлюються з циферблатом годинників, у них формуються поняття про годину, хвилину, секунду.
На одне із занять вихователь приносить демонстраційний годинник

 
 

Цікаве

Загрузка...