WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Шкідливі звички – шлях у безодню - Сценарій

Шкідливі звички – шлях у безодню - Сценарій


Сценарій на тему:
Шкідливі звички - шлях у безодню
Мета: запобігати шкідливим звичкам, які негативно впливають на здоров'я підлітків; формувати вміння і навички учнів щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; виховувати в учнів бажання зберегти власне здоров'я.
Обладнання та оформлення: технічні засоби навчання, учнівські реферати, брошури, книги, плакати, записи на дошці;
"Бережи одяг, доки новий, а здоров'я - доки молодий".
"Не піддавайся шкідливій звичці!"
"Не спалюй своє майбутнє!"
"У Європі сьогодні курити не модно!"
"Вибирай сам - бути здоровим чи курити?"
ХІД ЗАХОДУ
Учитель. Сьогодні особливо гостро стоїть проблема виховання здоро-вої молоді. Ми добре знаємо, що здоров'я .....найбільша людська цінність, яку, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу, підпушеного нам природою. Без здоров'я немає щастя. Іноді учні навмисно все роблять для того, щоб загубити своє здоров'я. Вони набувають поганих звичок, які негативно впливають на них і яких Потім не можуть позбутися, але спочатку вони про це не думають і хизуються перед друзями.. Та тільки чим? Не дуже приємно і навіть шкоди дивишся на таких дітей, знаючи, що через деякий час вони почнуть хворіти і втрачатимуть своє здоров'я.
Питання до бесіди:
- Які ви знаєте погані звички, що їх люди самі набувають? (Куріння, алкоголь, наркоманія)
- А що таке звичка? (Звичка - це форма поведінки людей, що виникає під час навчання і багаторазового повторення у різних життєвих ситуаціях).
- Які можуть бути звички? (Корисні і шкідливі)
- Які звички є корисними? (Режим дня. Він сприяє зміцненню здоров'я, підвищенню працездатності, і, врешті, довголіттю.)
Можливий варіант висновку: шкідливі звички, навпаки, дезорганізують людину, послаблюють її волю, знижують працездатність, порушують здо-ров'я і скорочують тривалість життя. Ці звички завдають безліч страждань людині.
Учитель. Люди, котрі курять, перш за все не впевнені у собі, не вміють протистояти тиску оточуючих. Підлітки починають курити саме для того, щоб відчути себе дорослими, самостійними людьми, справжніми "суперме-нами". Основною складовою тютюну є нікотин. Нікотин.....це надзвичайно сильна отрута, що діє переважно на нервову систему, травлення, а також на дихальну і серцево-судинну системи. Навіть одна сигарета шкідлива для всього живого. Отже, смерть від нікотину може настати, якщо підліток одночасно; викурить півпачки сигарет, а для дорослої людини смертельна доза - пачка сигарет. Проте відомі випадки смерті навіть від викурювання 2-3 сигарет. Алкоголь і нікотин з наркотиками. Це означає., що людина, вживаючи ці речовини, поступово зникає до них настільки, що стає хімічно залежною. Людина вживає алкоголь, якщо вона неспроможна знаходити розумні виходи з неприємних життєвих ситуацій, погано ставиться до людей і по себе самої, не вміє регулювати свою поведінку. Алкоголь (етиловий спирт) впливає негатив на мозок, судини, серце, печінку та інші органи й систем і організму порушується координація рухів, погіршується мовлення.
Наркоманія - справжнє зло для всіх країн світу. Знайомство з наркотиками найчастіше починається із звичайного куріння тютюну. Наркоман не лише збільшує дозу наркотичної речовини, а й міняє її на іншу, сильнішої дії: тютюн - конопля - мак - ефедрин. Потяг до наркотику може сформуватися вже після разового прийом наркотичної речовини, що викликає природну реакцію організму - нудоту блювання, свербіння, відчуття жар й запаморочення, болі в кістках і суглобах, відсутність сну. Іноді перини: прийом наркотиків стає останнім - людина вмирає, бо неможливо точно розрахувати індивідуальну дозу.
В нашому суспільстві є ще одне зло, про яке ми зовсім мало знаємо і не вміємо ефективно йому протистояти. Це - СНІД. Синдром набутого імунодефіциту - кінцева стадія інфекційного захворювання. Вірус цей вражає лімфоцити крові, які відповідають за захист організму людини відрізних мікробів і пухлин. СНІД - невиліковна хвороба. Тож чи достат-ньо вже маємо знань, щоб убезпечити себе від СНІДу?
Що ви знаєте про СНІД? (Відповіді учнів)
Учитель. СНІД передається переважно статевим шляхом, коли мож-ливий обмін виділеннями організму, в яких міститься вірус (сперма, вагінальний секрет, кров). Надійним засобом захисту від СНІДу є презерватив. Останніми роками збільшується кількість заражених людей (перепаяно наркоманів), які користуються нестерильними шприцами, голка, ми, особливо тоді, коли "колються" в компанії. При цьому маленька крапелька чужої крові в шприці або на голці може потрапити в організм і заразити його, якщо в ній міститься вірус. Гарантією убезпечення від зараження СНІДом здоровий і правильний спосіб життя і, зокрема, виважене ставлення до інтимних взаємин з постійним статевим партнером, в "процесі яких відбувається взаємне збагачення емоційними відчуттями категорично негативне ставлення до застосування наркотиків, якщо навіть залишаєшся в меншості в компанії однолітків, котрі пропонують спробувати цей "кайф".
Ви переконалися, що в XXI столітті, шкідливих звичок існує дуже бага-то. Алі ці шкідливі звички виникли багато років тому. І зараз ми торкнемося історій виникнення шкідливих звичок.
Пропонуємо вам послухати повідомлення, які підготували для цієї зустрічі ваші друзі.
Куріння
1-й учень. Є така казка. У далекому минулому, коли тютюн тільки завезли у Вірменію, біля підніжжя Арарату жив добрий і дуже мудрий старий. Він відразу не злюбив це зілля і намагався переконати людей не вживати його.
Одного разу він побачив, як купці розклали свій отруйний товар. Вони І кричали:
- Божественне листя! Божественне І листя! У ньому засіб від усіх хвороб!
Навколо них зібралося багато народу. Підійшов і старий:
- Це "божественне листя" приносить людям користь: у будинок курця не зайде лиходій, його не вкусить собака, він ніколи не постаріє.
Купці з подивом подивились на старого:
- Ти правий, мудрий діду,- сказали вони. - Але звідкіля ти знаєш про такі чудові властивості "божественного листя"?
Старий усміхнувся і пояснив:
- Лиходії не зайде в будинок курця, оскільки у того, хто віддає багато грошей за тютюн і стає бідним, Нічого красти. Крім того, від куріння він буде кашляти всю

 
 

Цікаве

Загрузка...