WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Виховання у сім’ї як першооснова розвитку особистості дитини - Дипломна робота

Виховання у сім’ї як першооснова розвитку особистості дитини - Дипломна робота

Наукова думка. - 1974. - 152с.
27. Усатенко Т. Лицарю духом не бути рабом // Освіта. - 1995. - 27 листопада. - С.3.
28. Устав Львовской братской школы 1586г. // Антология педагогической мысли Украинской ССР. - М.: Просвещение,1988.
29. Эйдемиллер Э.Г. Методы семейной диагностики и психотерапии. - М.; СПБ.: Фолиум,1996. - 212 с.
30. Ющишин І. Бесіда з родичами // Учительське слово. - 1912. - С. 19-22.
ДОДАТОК А
Схема загального ознайомлення з умовами життя учня вдома
1. Прізвище, ім'я учня, клас. 2. Склад сім'ї. 3. Де і на якій посаді працюють батьки та інші члени сім'ї? 4. Матеріальне забезпечення. 5. Квартирні умови. 6. Культурний рівень. 7. Режим дня школяра. 8. Чи облаштоване робоче місце учня? 9. Хто і як здійснює контроль за виконанням режиму? 10. Трудове виховання в сім'ї. 11.Хто із членів сім'ї допомагає учневі? 12. Які заходи заохочення і покарання вживають до дитини
ДОДАТОК Б
КОМПЛЕКСНЕ ЗАНЯТТЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ІГРОТЕРАПІЇ "ШЛЯХ У КАЗКУ"
(для дітей і підлітків)
Задачі:
Зняти втому, тривожність, мовні і м'язові затиски;
Відробити позитивна взаємодія дітей один з одним;
Розвити уява, координації рухів і кінетичні відчуття.
Мета: корекція емоційно-психологічної напруги (тривожності, страхів, неврозів), мотивації подолання внутрішнього конфлікту, реальних і бажаних можливостей.
Хід заняття:
Підготовчий етап. Введення в ігрову ситуацію. Ведуча зустрічає дітей. Обговорюються правила поведінки в Казковій країні.
Ритуал входження в Казку. Символічний перехід зі світу реального у світ казки. Гра "Чарівна паличка". Ведуча за допомогою "чарівної палички" "перетворюється" у Добру чарівницю, а діти виявляються в Казковій країні. (Паж.)
Ігротерапія:
а) Гра "Як будемо подорожувати?" запрошення хлопчика-пажа. Діти стають один за одним. Паж стає першим і задає груповий алгоритм (потяг, літак, машина і т.д.)
б) Гра "Зачароване поле" (гарячий пісок - сніг - зелена трава - опалі листи - болото - чиста калюжа, струмок - голки - теплі камені)
в) Гра "Тунель" (Діти по одному переборюють "тунель").
г) Гра "Перебори гору". (Діти за підтримкою ведучих долають перешкоди).
д) Впр. "Дрімучий ліс" Діти долають "уявлювані джунглі".
е) Гра "Зустріч з Марьей-Искусницей" (Марья-Искусница загадує загадки і пальчикові ігри з речитативом).
ж) Етюд "Озеро". (Діти переправляються через озеро, показуючи, як вони вміють плавати)
з) По стрічечках-доріжках у "Країну Дзеркал"
Робота з піктограмами;
Вірш про язичок.
и) Гра "Чарівна галявина". Діти заходять на ковдру. Після дотику "чарівної палички" вона перетворюється в "чарівну галявину". Діти натягають ковдру на відстані 10-15см. від статі. Чарівниця пропонує дітям по одному побувати на такій "галявинці". Один чи два учасники одержують можливість "стати бутоном і покачатися на хвилях".
к) Етюд "Рожева хмара". Діти сідають на галявинку, закривають ока, слухають музику. У цей час зверху їх накривають рожевою тюлью. Діти відкривають очі, торкаються до "хмари". Хмара перетворюється в рожеве багаття радості, щастя, успіху.
л) Гра "Чарівні камінці". Добра чарівниця говорить про те, що подорожі по Казковій країні закінчуються, і кожен учасник у цій країні може взяти на пам'ять 3 чарівні камінці: один - для себе, другий - для близької людини, третій - для нашого Центру. Потрібно загадати бажання для кожного камінця. Діти по стрічковим доріжка йдуть за чарівними камінцями". Психологи відзначають за місцями вибір один по одному дітей. (1,2,3).
м) Етюд "Танець радості". Повернення з Чарівної країни. Добра чарівниця доторкається паличкою до дітей.
н) Вихід з казки. Висновок. Діти під музику виходять із залу.
Педагогічні задачі
Сашко погано вчився в школі, був порушником дисципліни, знаходився під впливом "дурної компанії". Вчителі, заклопотані поводженням хлопчика, неодноразово викликали в школу батьків. Батьки вважали, що їхній хлопчик - звичайна дитина і вчителі до нього просто чіпляються. Що стосується його поводження в школі,так вони тут ні при чому: "Нехай там за ним стежать педагоги". І от Сашко на лаві підсудних. Батьки обвинувачують школу в тім, що вона недогляділа хлопчика.
1. Чи згодні ви з позицією батьків Сашка?
2. Яка роль родини в моральному вихованні дитини?
3. Яка роль школи у вихованні дитини?
4. Від чого залежить успіх у вихованні дитини?
Не можна погодитися з думкою батьків Сашка. Вкрай рідко діти ідуть за прикладом педагогів,частіше це приклад близьких, родини. Тому, основи морального виховання закладаються тільки в родині. Школа може тільки допомогти дитині навчитися орієнтуватися в цьому світі, дати їй необхідний набір знань і навичок, допомогти сформуватися як особистості. Але основи моральних підвалин закладаються в родині, ще зовсім у юному віці. З найпершими яскравими враженнями дитина одержує уявлення про "правила життя". І багато в чому саме від батьків залежить, які правила він прийме для себе. Педагоги ж, будучи в першу чергу професіоналами і вважаючи одним з головних своїх принципів не нашкодити дитині, завжди стежать за своїми діями, тому їхнє поводження і вчинки дуже часто виявляються схожими, "шаблонно правильними". І дитина не завжди звертає на це увагу - вчитель так пвдходить, як він зобов"язаний підходити. А батьки роблять так чи інакше, тому що так потрібно робити, і це єдино правильний спосіб дії, що дитина засвоює на все життя. таким чином, у даній ситуації не можна вважати школу винною в усіх гріхах. Батькам необхідно розумвти, що це їхня дитина, і тільки вони відповідальні за те, якою людиною вона стане.
Батьки Олега дуже забезпечені люди, але в родині розлад. Батько і мати хлопчика навіть не спілкуються один з одним і цілком зайняті своїми проблемама.
Олег вчиться в сьомому класі, має авторитет у своїх однокласників і вважається "крутим". Виховання батьками сина обмежується грошовими подарунками то з боку батька, то з боку матері. Батьки впевнені, що цього цілком достатньо для того, щоб їхня дитина виросла нормальною людиною.
1. Чи згодні ви з позицією батьків Олега?
2. Чи можливо, обмежуючи лише матеріальним забезпеченням, виховати повноцінну, у всіх відносинах, людину?
3. Як ви думаєте, до чого може привести подібне виховання дитини?
Цю дитну можна тільки пожаліти. Потім, у житті, йому буде дуже важко, без нормальних людських відносин. У нього в майбутньому можуть бути "усі блага цивілізації", але "нікому буде води подати". Так само шкода тих людей, що опиняться поруч з ним. Їм так само буде важко розраховувати на нормальну відповідну реакцію з боку цієї людини: у матеріальному світі немає місця таким поняттям, як любов до ближнього, жаль, та й просто повага.

 
 

Цікаве

Загрузка...