WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ділова гра: конкурс між двома командами (кожна представляє уявну комерційну фірму) - Сценарій

Ділова гра: конкурс між двома командами (кожна представляє уявну комерційну фірму) - Сценарій

Подарунок".
За столом сидить жінка. Діловий кабінет. Заходять відвідувачі з букетом квітів і коробкою цукерок, яка загорнута у папір. Дама встає, виходить із-за столу. Гості дарують їй квіти, тут же знімаючи поліетилен. Дама приймає квіти, кладе їх на стіл. Гості вітають її, вона дякує. їй дарують коробку цу-керок, загорнуту в папір. Дама розгортає пакунок, дякує за цукерки, які кладе на стіл. Відвідувачі жалкують, що не змогли знайти кращого подарунка. Дама ще раз дякує за привітання, подарунок і квіти. Відвідувачі виходять із кабінету.
Помилки.
1. Поліетилен а квітів знімають заздалегідь, неприпустимо робити це перед вітанням (квіти можна дарувати в упаковці, якщо це частина декоративного оформлення букету).
2. Квіти, якщо їх не поставили одразу в воду, потрібно тримати в руках.
3. Якщо подарунок - цукерки, як в даному випадку, той, кого вітають повинен пригостити відвідувачів.
4. Не можна ні применшувати, ні перебільшувати значення подарунка.
5.Вправа.
"Визначити та назвати особистісні якості і підприємницькі здібності підприємливої людини".
- здатність знах. оптим. варіанти використання матеріали, енергетичних, фінансових і труд. ресурсів, уміння приймати нестандартні логічні рішення, орієнтуватися в кон'юктуру ринку і пронозувати її зміни;впровадити в практику нові технічні і економічні досягнення і т.д.).
Особистісні - впевненість в собі, позитивна мотивація, навики лідера, комунікативні якості, готовність до ризику, наявність практичних навичок та творчих здібностей, навички самопізнанням, самооцінки, самоконтролю і т.д.
6. Конкурс "Етикет ділового спілкування".
Зараз до вашої уваги будуть запропоновані 2 різні ситуації.
Ваше завдання, знайти в цих ситуаціях помилки і, по можливості, пояснити, чому ви вважаєте їх помилковими. Ситуації такі.
1. Зустріч і знайомство на вулиці.
2. Телефонна розмова.
3. Діловий прийом у кабінеті.
4. Вітання колег.
Визначити якості важливі для спілкування (висловити свою думку, аргументувати її і навести приклади:
- уміння слухати
- тактовність
- уміння переконувати
- інтуїція
- спостережливість
- відвертість
- енергійність, відкритість
7. Вправа "Загублений багаж"
Завдання.
Уявіть собі ситуацію: ви прибуваєте літаком до Японії, де за програмою передбачені: ділова зустріч, туристичний відпочинок, відвідування пляжу. В аеропорту ви даремно чекаємо на свою валізу. Повідомляють про її втрату, вибачаються та сплачують компенсацію за неї. Через необхідність у цінах на впевненість, що сума компенсації досить мала, ви вирішуєте, що перш ніж купувати найнеобхідніші речі, треба впорядкувати їх (класифікувати) за ступенем важливості.
Наведені нижче речі розташовано за ступенем важливості від найменшого (1) до найбільшого (12).
Завдання: вписати власний варіант упорядкування в 2 колонку.
№ Найнеобхідніші речі Власний розподіл
1. Одеколон
2. Запальничка
3. Аптечка
4. Купальники
5. Радіоприймач
6. Шкарпетки
7. Взуття
8. Одяг для зустрічі
9. Сонцезахисні окуляри
10. Фотоапарат
11. Спортивна кепка
12. Крем проти загару
Ділова зустріч, туристичний відпочинок, відвідування пляжу.
8.Вправа - Аварія корабля.
Мета: формування вмінь роботи в команді, знаходження нестандартних рішень, творчого мислення.
Завдання: як моряк з потерпілого корабля може врятувати своє життя?
- Цей моряк залишився єдиним, хто вижив, коли його судно затонуло. Йому вдалося добратися вплав до берега якогось острова, який населяють аборигени. Моряка схопили і замкнули в хатині.
Аборигени міркують, що є їм робити з незваним гостем, поява якого їх дуже стривожила. Більшість жителів запропонувало принести прибульця в жертву місцевому богу і скинути його в кратер вулкану, що розташувався в центрі острова, на горі. В останню хвилину шаман племені зупинив обряд жертвоприношення, сказавши, що білий прибулець, можливо. Сам є богом, прихід якого був передвіщений у стародавніх переказах. Вождь племені погодився із шаманом, що якщо біла людина зможе довести, що він і є той бог, то він стане вождем племені і йому буде належати острів.
Моряк дуже зрадів такому повороту подій і зумів довести жителям острова, що він і є той самий бог. Цілий тиждень після цього він жив як у раю. Аборигени робили все, щоб догодити своєму новому володареві. Але незабаром моряк довідався, що його життя знову під загрозою, оскільки, відповідно до легенди, цей бог уміє ходити по воді. І от на завтра призначена церемонія: новий бог повинен вийти в океан на каное і там, на очах усього племені, зробити чудо.
9. Вправа. "Планування обіду"
Мета: розвивати вміння вирішувати проблеми, винахідливість.
Завдання: на аркуші паперу напишіть або намалюйте перелік страв для свого гостя, якого ви навмання обрали з наведеного списку.
Перелік гостей: новий українець, принцеса, самотній пенсіонер, 17-річний французький студент. Який переб4ває у вас у гостях; ваша мати, яка тільки-но повернулася з лікарні, 3 десятирічних дітлахів, ви після вдалого складання важливого списку, ваш найкращий друг.
Вчитель: Ось і закінчується наша ділова гра. Я дуже дякую членам наших команд і сподіваюсь, що сьогодні ви одержали багато цікавих і нових знань, що допоможуть вам у подальшому житті. Тому я з задоволенням передаю слово нашому журі (Підсумок).
Я вважаю, всі переконались, що наші компанії мають право на існування і я не маю сумніву, що ми ще почуємо про них. Ще раз вітаємо переможців. Не сумнівайтесь, бізнес - це фортуна. Якщо сьогодні вона вам не посміхнулась то наступного разу неодмінно опиниться у вас у руках.
1. Завдання "Драбина"
Подається й буква, потрібно побудувати драбину із слів, кожне у яких буде починатись з цієї букви. Драбина починається із слова з 2 букв, потім з 3, 4, 5 і так далі. Переможець - той, у кого буде саме довше слово і ні одна сходинка не пропущена. Наприклад:
Н
На
Нам
Наша
Напад
Низько
Не
2. Вправа "Телеграма".
З кожної команди називають 10 любих букв. Потім потрібно скласти телеграму, кожне слово в якій повинно починатися з названої букви і в тому ж порядку, в якому називались букви.

 
 

Цікаве

Загрузка...