WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Урок з патріотизму: Прийди до серця, Україно, благослови добром мене... - Сценарій

Урок з патріотизму: Прийди до серця, Україно, благослови добром мене... - Сценарій


З хлібом у душу всмоктана,
В поті людськім намокнута,
З кров'ю моєю змішана,
І аж до скону залишена,
В серці моїм.
Вчитель. Вперше незалежність була проголошена за часів Богдана Хмельницького. Друге проголошення пов'язане з Центральною радою, коли холодним осіннім днем 9 листопада (за ст. стилем) 1917 р. Михайло Грушевський на багатотисячному вічі міста Києва урочисто проголосив III Універсалом про цю визначну подію. Втретє за історію України проголосили незалежність у 1991 році. Сьогодні, коли ми святкуємо... річницю незалежності України, ми не можемо не згадати символи нашої держави.
Учень. Пісні М.Вербицького на слова П.Чубинського "Ще не вмерла Україна" судилося стати гімном. Саме ця пісня змогла об'єднати навколо себе патріотів, одержимих єдиною метою - побудовою соборної незалежної України.
Про утвердження нашої державності й самостійності свідчить і те, що ми маємо герб України - тризуб.
Учень. Існує близько 40 версій, які пояснюють походження тризуба. Він графічно передавав єдність жіночого і чоловічого начал. Вважають, що це - уособлення трьох природних стихій - повітря, води, землі. Тризуб як знак князівської власності широко використовувався в Київській Русі. Акт соборності України проголосили 22 січня 1919 року, лише тоді державним гербом став золотий тризуб на синьому тлі.
Вчитель. А прапор з синьо-жовтими кольорами умотивований такими міркуваннями: символами України є чисте небо та пшеничне поле. Державні символи - це святиня і ставлення до них теж повинно бути святе. Хочеться, щоб і наші громадяни виконували гімн з таким трепетом, як це роблять американці.
Бабуся. Міцно тримай у руках стяг волелюбності, слави і гордого духу нашого народу. Шануй державні символи - святині нашого народу, скроплені кров'ю багатьох витязів Волі й Правди, виколихані на козацьких шляхах, освячені їх вольним духом, змужнілі на історії наші символи - наш постійний потяг до щастя.
Юнак. Тяжко повертає народ України собі духовне здоров'я. Надто багато позаду могил, надто великі втрати. Та тільки, випивши чашу минулих страждань, викричавши давній біль, крок за кроком пройшовши заново хресну путь своєї далекої і такої близької історії віднайде себе наш народ, що гідний прекрасної долі.
Вчитель. Українці належать до тих народів, які важко розлучаються зі своєю землею. А якщо і залишили рідну землю, то це була вимушена акція. Протягом XX ст. мільйони українців покинули свої домівки в пошуках кращого життя на чужині.
Перша хвиля еміграції пройшла до 1914 р. Українці, що емігрували перед першою світовою війною, намагалися поліпшити своє незадовільне матеріальне становище. Вони планували заробити гроші й повернутися додому. Але з часом залишилися там.
Друга хвиля еміграції відбулася у міжвоєнний період. Найяскравішою рисою була поява нового типу переселенців - політичного. Це були офіце-ри, прихильники вільної України, представники української інтелігенції.
Третя хвиля: Друга світова війна. Ця еміграція поклала початок розвитку української діаспори: вони не тільки зберігали мову, літературу, культуру, науку, а й відкривали українські школи і матеріально допомагали рідній Україні в цей зовсім непростий час. Україністика викладається в 28 університетах та коледжах США та 12 університетах Канади.
Багато наших співвітчизників, виїхавши за кордон, думками завжди линуть на рідну Україну. Тож недарма мовиться: "Там земля мила, де мати народила". І цю тугу ми відчуваємо в поезіях по-етів-емігрантів.
Учень.
Як же голодний, кинутий і гнаний
Блукаю я по вулицях чужих,
Сміється з мене жах, глузує, невблаганний,
З думок сполоханих моїх.
Сміється цілий світ...
Мовчать спокійно друзі,
Вмира без відгуку мій крик,
Іду кудись в сльозах, в ганьбі, в нарузі
За роки я до всього звик.
А сни вночі, як яструби прокляті
На частки рвуть... Встаю,
З кутка в куток ходжу у темряві по хаті
І втому змучений ловлю.
Впаду, і ніжно тихий, дивний сон злітає:
Далеко все - / сльози, і ганьба...
Мене хтось піснею широкою стріває
І квіти кидає захоплена юрба.
(О.Олесь)
(Виконується хором пісня "Моя Україна", муз. І.Поклада).
На росах, на водах, на всіх переходах...
Моя Україна, родима країна,
Ясні небеса в материних очах.
Я чую твій голос, пшеничний твій колос
У душу менізасіває зерно,
Моя Україно, калино-калино,
Пізнати тебе мені щастя дано.
З тобою розлука, гірка моя мука,
Печаль журавля без гнізда в чужині.
Моя Україно - білявко хатино,
З твойого вікна світить сонце мені.
Вчитель. Знаменитий цей рік тим, що святкуючи ... річницю незалежності України, ми підтвердили, що багаторічна боротьба за право бути державою, завершилася мирно і демократично. З прийняттям Конституції перегорнуто важливу сторінку новітньої історії України.
Учень.
Ми довго йшли до Конституції своєї,
Долаючи в дорозі і вогонь, і лід
Під прапором національної ідеї,
Що нас вела і гуртувала в моноліт.
Тому, братове, в нашім основнім Законі
Відбиті прагнення до волі вікової.
Відлунюють у нім соборних дзвонів дзвони,
І всьому світу сповідають: ми живі!
І як народ державний - плечі розправляєм,
Виходимо і вийдемо із безладу й руїн
Русь Київська... її ми досвід переймаєм,
Як і Пилипа Орлика безсмертний чин.
Збулось, Шевченкова душа племінна і невтомна,
Що жевріла в пітьмі московських заборон,
Діждалися, нарешті, й ми свого Закону,
Не гірш від того, що дав Штатам Вашингтон.
Нехай перевертні, новітні і манкурти
Кричать, в антидержавний входячи екстаз,
Минулося! Союзом жодним нас не скути,
То Конституція цього зробити не дасть.
Ми маєм всі права, як вільні громадяни,
І через них добробут справжній осягнем!
І 28 червня в Україні стане
Воістину найпершим Громадянським Днем!
Вчитель. Великий державний правотворчий шлях відтворений в Конституції. В законі вже чітко записано, що державна мова - українська. 53-я стаття гарантує кожному безкоштовну повну загальну середню освіту, гарантує право вивчення наук рідною мовою. Багато громадян України хочуть, щоб із прийняттям Конституції за один день все змінилося. Часто можна почути: "Що зробила держава для мене?" А коли кожен поставить питання: "А що я зробив для держави?" Не забуваймо, що найкращою Конс-титуцією є совість, яка закладається в сім'ї. Конституція зробила нас рівними у правах і обов'язках.
Історія - це діяльність людини, яка прямує до своєї цілі, це діяльність всього народу, який іде до своєї мети. А яка вона, мета українського народу? Боротьба за зміцнення власної держави!
Україна повинна посісти гідне місце серед рівноправних націй світу. Шлях до того - довгий і тернистий. Зроблено лише перші кроки, а попе-реду - тяжка праця, найвиснажливіша боротьба. Зібравши всі сили, ми подумки говоримо кожен собі: "Треба триматись і працювати".
Батько. Ми віримо в сили розуму свого народу, який повинен сам вирішувати свої національні проблеми, а не чекати допомоги зі сторони! Доля України - в наших руках. Виховання національної свідомості нерозривно пов'язане з розквітом добробуту народу.
А тому - швидше до праці, дитя моє, до великої клопіткої праці, яка починається тут, у школі.
Юнак.
Ні, не згине Україна
В печальній неволі:
Ми відродим землю предків
Для кращої долі.
Розбудуєм, уквітчаєм
Україну гідно.
Чим пишається кохана,
Примножимо плідно.
Чорне море білопінне,
Єднай люд, як ріки.
Матір Божа, Україну
Збережи навіки!
Вчитель. ... років незалежності. Для історії це зовсім небагато. Україна - країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її. Ви - майбутнє України. Тож своїми знаннями працею, здобутками підносьте культуру, славте її! Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність і шановані будемо іншими!

 
 

Цікаве

Загрузка...