WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Конспект уроку з читання: “Про що розповіли Незабудки” - Реферат

Конспект уроку з читання: “Про що розповіли Незабудки” - Реферат


Реферат на тему:
Конспект уроку з читання: "Про що розповіли Незабудки"
?
ІІІ. Засвоєння нових знань.
1. Входлять метелики
1. Метелик - Добрий день, дорогі діти,
Ми такі раді до ва прилетіли.
І запросити в зелений наш край
Де див багато, так і знай!
2. Метелик Є на світі рол сни так багато
Їх Земля віддає недарма.
Бо лікують людей дуже радо,
Й кращих ліків на світі
1. Метелик первоцвіт і барвінок, калина,
Звіробій і любисток, і хміль,
Кропива і кульбаба, й ліщина
Поглядають на нас звідусіль.
3. Метелик Жовтим оком моргає ромашка,
І волошка синіє в росі.
І конвалії крихітні чашки -
Пропонують нам Ліка усі.
Разом А зараз пропонуємо
У край наш завітати
І дивную історію всім разом прочитати.
- А от про кого відгадайте загадку:
2. Загадка. Ту дівчину стооку завжди стрінеш край потоку.
В неї ніжки вмиті в росах,
В неї небо сіє в косах.
3.Перше читання вчителем.
4. Продовжують читати сильніші учні.
5. Перевірка первинного сприйняття.
Гра "Так - ні"
- 1. Приїхала дівчинка з села в велике місто.
+ 2. І вона дуже полюбила квіти.
- 3. Дівчинка пам'ятала назву кожної квіточки.
- 4. У садочок якось прийшла зла чарівниця.
+ 5. Сльози дівчинки перетворилися на блідоблакетні дрібні квіточки.
+ 6. Незабудки допомогли дівчинці все пригадати.
5. Словникова робота.
а) Літепло - тепло вода.
Гайовик - лісовик.
Знітилася - засоромилася.
Хутко - швидко.
б) Читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом.
6. Різні види читання:
а) Ланцюжком.
б) Читання в парах
в) Колективно
г) Самостійно
7. бесіда за змістом. Мікрофон.
- Яка біда була в дівчинки?
- А хто така та бабуся?
- Чому дівчинка плакала в лісі?
- Які чарівні перетворення відбулися?
- Як допомагали незабудки дівчинці?
8. Вибіркове читання.
- Як дівчинка доглядала квіти?
- Прочитати розмову чарівниці і квітів в особах.
- Як з'явилися незабудки?
- Прочитайте розмову дівчинки і Незабудок. (в особах)
- Колективне читання останніх рядків.
9.Анаграми.
А зараз ми посадимо квіти, відгадавши анаграми.
Робота в групах
Прочитати анаграми і вибрати потрібну квітку і посадити в квітник.
Карома - ромашка
Каалфі - фіалка
Астрай - айстра
Пантюлб - тюльпан
Сніжпідник - підсніжник
Шокувало - волошка
Циснар - нарцис
А чи знаєте ви. Що квіти насправді чарівні? Вони розмовляють між собою, сміються. Люблять вранці умиватися, грітися на сонечку і навіть бачать кольорові сни.
Вірш "Кольорові сни"
Кожній квітці уночі
Сняться кольорові сни.
Кульбабі сняться золоті,
Тюльпану сни червоні.
І дуже-дуже голубі -
Дзвіночку лісовому.
Бузку - бузкові сняться сни,
Волошці - волошкові.
Ромашці - білі від роси.
Фіалці - фіалкові.
Виходять метелики
Ми літали по садах,
Парках, луках і лісах.
Зрозумівши квітів мову,
Ми підслухали розмову.
Квітки 1. Ми б завжди були щасливі,
І пахучі, і красиві,
Якби в полі, в лісі. В лузі
Бачили нас тільки друзі,
Ті, які б нас не топтали,
Без потреби не зривали.
2. А на клумбах вдома, в школі
Висівали нас доволі,
Доглядали, поливали.
Ми б красу їм дарували.
V. Підсумок.
- Чому ви навчилися на цьому уроці?
- А чому незабудки називаються так?
- А коли ми даруємо їх? А ви дарували комусь?
VІ. Д/з.
Читати і переказувати казку. Знайти і вивчити легенду про квітку.
Мета. Узагальнювати знання учнів про головні слова в реченні, удосконалювати вміння визначати їх у реченні, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати любов до рідного краю.
Обладнання. Малюнок української хати, казкові герої, загадки, прислів'я, вірші, таблиці "Речення", "Головні слова у реченні".
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
Дзвоник всім нам дав наказ -до роботи швидше в клас. Біля парти станьте чемно -хай мине час недаремно.
- Усі ми в світ прийшли, щоб жити, добро творити на землі. Учіться, дітоньки, любити, навчайтеся поки малі.
- Сьогодні до нашого класу завітало багато гостей. Давайте усмішкою привітаємо їх.
Будьте уважні й старанні усі, Сядьте рівненько за парти свої.
II. Перевірка домашнього завдання.
Вправа 166
- Прочитайте записані речення.
- Про що говориться в першому реченні?
- Що говориться про тракториста?
- Які головні слова в другому реченні?
- На які питання вони відповідають?
- Чому вчителя називають вчителем, а співака - співаком?
III. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Повідомлення завдань уроку.
Вчитель. Слова, наче кольорові камінці. І мало їх назбирати в купу. Треба ще й уміти викладати узори з них. Вміти складати речення і правильно вимовляти їх. Так як узори мають свої головні камінці, так в реченнях є головні слова. Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вчитися визначати головні слова в реченні. Урок наш незвичайний. Урок - мандрівка у казкову подорож рідним краєм.
Давайте пригадаємо, що таке казка.
Відповіді учнів. (Казка - це вигадана історія, де звірі, птахи говорять людською мовою. Колена казочка чогось навчає).
- У нашому класі є дівчинка Таїсія, яка живе у Загайполі. Її дорога до школи довга і проходить через поле. Кожного дня вона їде до школи із сестричкою Венеліною. Сьогодні сестричка до школи не іде. Отже, щоб Таїсії не було скучно дорогою, то її супутником буде добрий і веселий герой. Хто він? Ви зараз довідаєтеся, коли відгадаєте загадку.
Я - клубочок не простий,
Я - клубочок чарівний
Я тобі допоможу
І дорогу покажу.
Ти за мною тепер йди
І знання собі знайди.
- Ось і перша зупинка.
Рідна домівка.
- Таїсія разом із Колобком від своєї рідної домівки стежинкою вирушають до школи. На цьому шляху їм доведеться виконувати різні завдання. Так як Колобок до школи не ходив, то ми йому будемо допомагати у виконанні цих завдань, щоб вони з Таїсією не запізнилися до школи.
2. Робота з підручником.
Вправа 167
- Прочитай текст.
- Скільки абзаців у цьому тексті?
- Про що ми дізналися з першого абзацу? З другого абзацу? З третього абзацу?
Loading...

 
 

Цікаве